Defender má nové verze, včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

V nabídce modelové řady Land Rover Defender se objevují novinky: První je Defender 130 Outbound – extrémista s osmiválcovým motorem a výkonem 500 koní. A druhým pak historickým odkazem inspirovaný County Exterior Pack pro Defender 110.

Předně je třeba říct, že Defender 130 V8 působí nenápadně. K dispozici ho dostanete v šedé barvě Carpathian Grey nebo černé Santorini Black a poznáte jej podle čtveřice koncovek výfuku, které jsou k dispozici pouze u verze s osmiválcovým motorem. Nabízí posuvné panoramatického střešní okno a kontrastní černé střechy, označení V8 na karoserii, ochranná skla Privacy Glass a 22palcová kola z lehké slitiny v barvě Satin Dark Grey.

Defender 130 V8

Defender 130 Outbound je k dispozici s šeštiválcovými motory Ingenium – zážehovým P400 a vznětovým D300. Oba jsou vybaveny mild-hybridním systémem (MHEV).

Avšak vrcholem je přeplňovaný osmiválcový motor o objemu 5,0 litru, který nabízí kombinaci výkonu, kultivovanosti a schopností. Vůz s tímto motorem o výkonu 500 koní a točivém momentu 610 Nm dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 5,7 sekundy.

Schopný všeho

A taky projedete všechno… Tomu pomáhá inteligentní systém pohonu všech kol a systém Terrain Response 2. Součástí standardní výbavy jsou rovněž elektronicky řízené pneumatické odpružení a systém Adaptive Dynamics. Pokročilé systémy pro jízdu v terénu zajišťují bezproblémový a jistý průjezd jakýmkoli terénem, přičemž elektronicky řízené pneumatické odpružení dovoluje křížení náprav až 430 mm a brodivost až 900 mm.

Defender 130 Outbound může táhnout přívěs o hmotnosti až 3 000 kg, to znamená, že lze snadno táhnout vše od vodních skútrů a člunů až po karavany a přívěsy. Tažení je jednodušší díky pneumatickému odpružení a za pomoci přepínačů na vnitřní straně dveří zavazadlového prostoru můžete zvedat a spouštět záď vozidla.

Pro koho?

Nový Defender 130 Outbound je určen zákazníkům, kteří vědí, že je vždy možné dojet dál. Nabízí možnost prozkoumat jakýkoli terén ve špičkovém komfortu, s účelným interiérem navrženým tak, aby se do něj vešlo vše, co si dobrodruzi mohou jen přát.

Verze 130 Outbound je k dispozici výhradně v pětimístném provedení a s až 2 516 litry (1 329 litry při použití druhé řady sedadel) prostoru v zadní části vozu. Téměř rovná podlaha zavazadlového prostoru (s délkou 1,267 m za druhou řadou sedadel) snadno pojme vše od neoprenového oblečení a tašek s výstrojí až po kempinkové a horolezecké vybavení.

Interiér nabízí vyhřívaná a chlazená sedadla, která jsou elektricky nastavitelná ve 14 směrech. Nastavení vašeho sedadla je také uloženo v paměti, takže není potřeba před každou jízdou sedadla přenastavovat. Ta jsou navíc čalouněna kůži Ebony Windsor v kombinaci se semišem Dinamica a obložením Robustec. Defender 130 V8 je rovněž vybaven čtyřzónovou klimatizací, vyhřívanými sedadly ve třetí řadě a klimatizovanými sedadly ve druhé řadě. Kromě toho má audio systém Meridian, Head-Up displej, interaktivní displej řidiče a systém čištění vzduchu v interiéru Cabin Air Purification Plus.

County Exterior Pack pro Defender 110

Ti, co hledají širší možnosti personalizace Defenderu 110, si mohou objednat nový County Exterior Pack. Je inspirován původním Defenderem County a má speciální prvky karoserie v moderním pojetí, které se ale vrací k historickému odkaz vozu s pohonem všech kol.

County Exterior Pack je k dispozici pro Defender 110. Nejpřitažlivějším doplňkem je grafika County přes dveře a bok karoserie. Samozřejmostí jsou osvětlené lišty prahů s grafikou County. 20palcová kola z lehkých slitin jsou k dispozici ve dvou povrchových úpravách, včetně leskle bílé, která doplňuje estetiku paketu karoserie.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover V8: 530 koní extáze

Range Rover V8: 530 koní extáze

Automobilovou historii píšou výjimečné vozy. Ty s odvážnějšími sny a větší vytrvalostí. Ty, které mění možnosti ve skutečnost. Range Rover s motorem V8 takový je. Výjimečný. Auta se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover Sport: Univerzální voják na všechny povrchy

Range Rover Sport: Univerzální voják na...

Dneska chtějí zákazníci auto na všechno. Aby zajelo rychlý čas na ulízaném asfaltu závodního okruhu, i aby zvládlo brouzdat po strupatých okreskách nebo na nezpevněném povrchu, nebo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stylová oslava 75 let: Land Rover Defender 90 v kostkách

Stylová oslava 75 let: Land Rover...

Už je 75 let, co Land Rover představil svoji perlu z britských slatin a bažin. Tehdy se zrodila opravdová ikona, teď značka společně s firmou LEGO spojila síly a vytvořily stavebnici LEGO Icons...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover SV: Návrat krále za 5,6 milionu

Range Rover SV: Návrat krále za 5,6 milionu

Má za sebou přes 50 let vývoje a čtyři generace předchůdců, ale nikdy nebyl tak atraktivní, moderní, esteticky půvabný a technologicky vyspělý. Range Rover, vlajková loď automobilky Land...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Goodyear oficiálním dodavatelem pneumatik pro Land Rover Experience Tour v Národním parku Kavango-Zambezi

Goodyear oficiálním dodavatelem...

Pneumatiky Goodyear Wrangler DuraTrac budou moci prokázat své silné stránky během 2000 kilometrů dlouhé cesty po neupravených afrických cestách na šestnácti vozidlech Land Rover Discovery....