Range Rover V8: 530 koní extáze

Automobilovou historii píšou výjimečné vozy. Ty s odvážnějšími sny a větší vytrvalostí. Ty, které mění možnosti ve skutečnost. Range Rover s motorem V8 takový je. Výjimečný.

Auta se elektrifikují, ale některá si stále ještě drží ikonické „vé–osmičky“. Range Rover se svou jednotka P530 mezi ně patří. Pod tímto označením se ukrývá velkoobjemová jednotka od BMW.

Cena auta ve výbavě HSE sice startuje na 4,3 milionech, ale zákazníci ho chtějí…

A my ho otestovali.

Slyšíte… V8 i ticho

Dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec s objemem 4,4 litru s parametry 530 koní, 750 Nm a zrychlením z nuly na 100 km/h za 4,8 s je o 17 % úspornější a disponuje o 50 Nm vyšším točivým momentem než osmiválcový motor minulé generace.

Je tak libozvučný, podmanivý, slyšíte dvoustupňový aktivní výfukový systém s elektronicky ovládanými ventily.

Nicméně jinak je to abnormálně tiché auto i díky třetí generaci systému Active Noise Cancellation. Ten monitoruje vibrace kol, hluk od pneumatik i zvuky motoru pronikající do interiéru a prostřednictvím vestavěného audiosystému zahrnujícího 35 reproduktorů generuje signál, který tyto zvuky aktivně potlačuje. Součástí audiosystému je také dvojice reproduktorů o průměru 60 mm umístěná v každé hlavové opěrce každého ze čtyř hlavních cestujících. Tím pro každého z této čtveřice vytváří vlastní tichou zónu přinášející podobný efekt, jako kdyby si cestující nasadili špičková sluchátka.

Legenda

Range Rover je první luxusní SUV svého druhu, které pomohlo změnit svět vytříbeného automobilismu. Je elegantní, s prémiovými povrchy a nejušlechtilejší materiály. Pro sedadla a obložení interiéru je poprvé k dispozici kombinace prémiových udržitelných textilních tkanin Ultrafabrics™ a Kvadrat™.

Kvadrat je evropský leader v oblasti výroby prémiových textilií. V kombinaci s tkaninou Ultrafabrics tak vzniká alternativa, která je lehčí, a při jejíž výrobě se produkuje jen čtvrtina emisí CO2 ve srovnání s tradiční kůží.

Samozřejmě se vyznačuje precizním zpracováním i obložení z přírodního dřeva a kovové dekorativní prvky.

Když přistoupíte k vozu Range Rover, aktivují se výsuvné kliky dveří. Inteligentní elektricky ovládané dveře s bezhlučným dovíráním dávají tušit, že váš čeká jedinečný zážitek.

Systém čištění vzduchu v interiéru pak obsahuje filtr jemných částic. Technologie nanoe™ neutralizuje pachy a výrazně snižuje množství bakterií, alergenů i viru. Systém lze ovládat na dálku, takže vůz můžete připravit, ještě než se vydáte na cestu. Regulace CO2 pak zlepšuje pohodlí a pozornost cestujících díky sledování množství oxidu uhličitého v interiéru a automatickému přívodu čerstvého vzduchu.

Range Rover SV

Jesltiže už jenom samotný Range Rover symboliuzuje význam slova luxus, na vrcholu celé řady pak stojí výbava SV, která představuje kombinaci přepychu personalizace, kdy může být vůz nakonfigurován ve více než 1,6 milionu kombinací.

Zákazníkům model SV přináší exkluzivní materiály, vybrané designové motivy a historicky nejširšími možnostmi individualizace od expertů divize Special Vehicle Operations. Zájemci o Range Rover s prodlouženým rozvorem náprav mohou u verze SV zvolit čtyřmístnou specifikaci interiéru pojmenovanou jako „Signature Suite“ představující absolutní vrchol interiérů dostupných pro Range Rover SV. Luxusní design je soustředěn kolem elegantní středové konzole táhnoucí se přes celou délku interiéru od předních až po zadní sedadla. V této konzoli je uložen elektricky ovládaný stolek Club Table, elektricky výsuvné držáky nápojů a je v ní integrována také chladnička s křišťálovým sklem.

Výbava SV nicméně stojí o milion víc.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Defender má nové verze, včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

Defender má nové verze, včetně...

V nabídce modelové řady Land Rover Defender se objevují novinky: První je Defender 130 Outbound – extrémista s osmiválcovým motorem a výkonem 500 koní. A druhým pak historickým odkazem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover Sport: Univerzální voják na všechny povrchy

Range Rover Sport: Univerzální voják na...

Dneska chtějí zákazníci auto na všechno. Aby zajelo rychlý čas na ulízaném asfaltu závodního okruhu, i aby zvládlo brouzdat po strupatých okreskách nebo na nezpevněném povrchu, nebo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stylová oslava 75 let: Land Rover Defender 90 v kostkách

Stylová oslava 75 let: Land Rover...

Už je 75 let, co Land Rover představil svoji perlu z britských slatin a bažin. Tehdy se zrodila opravdová ikona, teď značka společně s firmou LEGO spojila síly a vytvořily stavebnici LEGO Icons...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover SV: Návrat krále za 5,6 milionu

Range Rover SV: Návrat krále za 5,6 milionu

Má za sebou přes 50 let vývoje a čtyři generace předchůdců, ale nikdy nebyl tak atraktivní, moderní, esteticky půvabný a technologicky vyspělý. Range Rover, vlajková loď automobilky Land...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Goodyear oficiálním dodavatelem pneumatik pro Land Rover Experience Tour v Národním parku Kavango-Zambezi

Goodyear oficiálním dodavatelem...

Pneumatiky Goodyear Wrangler DuraTrac budou moci prokázat své silné stránky během 2000 kilometrů dlouhé cesty po neupravených afrických cestách na šestnácti vozidlech Land Rover Discovery....