Nový pětidílný seriál televizního kanálu Discovery KUSTOMIZÉR vám představí legendárního kutila Vini “Velkého taťku” Bergemana. Premiéra seriálu je na programu 10. července 2006 ve 22 hod. na Discovery Channel.



Vini je upovídaný chlapík z New Yorku, který si udělal výnosný obchod z výroby originálních hraček pro bohaté a slavné. Od skateboardu, který dokáže zrychlit až na 100 km/h po největší limuzínu na světě, zapsanou v Guinessově knize rekordů, díky svých extravagantních a vysoce luxusních výtvorů si Vini získal pověst špičkového “kustomizéra” vozů a jiných dopravních prostředků.
V seriálu budou moci diváci nahlédnout do zákulisí, konkrétně do špinavé a zaprášené dílny, kde Vini přetváří běžné věci ve výstřední, a dozvědět se, jak se mu podařilo z jeho záliby v automobilovém designu udělat živnost, jež mu vynáší miliony dolarů. Z chudáka, který dokonce musel jeden čas přespávat po plážích, se Vini vypracoval na majitele obrovské usedlosti, kde má mimo jiné svoje vlastní kasino, diskotéku a sushi bar – neuvěřitelný životní úspěch.
Diváci se v pořadu KUSTOMIZÉR setkají s Vinim v době, kdy se zrovna připravuje na svůj doposud nejambicióznější projekt: chystá se spojit dohromady helikoptéru a autobus, takže vznikne jakási “limokoptéra”. Navíc uvnitř tohoto stroje se bude skrývat opravdu našlapaný motor – co víc by mohla taková limokoptéra potřebovat.
Z dalších Viniho “kustomizérských” kousků se v seriálu objeví motocykl vyrobený na míru pro hollywoodskou hvězdu Chuck Zito, originální pohřební vůz vyrobený pro společnost Monster Energy Drinks anebo auto učené pro grilování.
Popis epizod:
Epizoda 1 – sobota 29. července v 15 hod.
Seznamte se s upovídaným Vini “Velkým taťkou” Bergemanem z New Yorku, který si vybudoval pověst nejlepšího dodavatele drahých a originálních hraček na míru pro bohaté a slavné . V této epizodě zavedeme diváky do rušného a zaprášeného zákulisí pěti firem, které Vini vlastní a kde se rodí na svět ty nejvýstřednější a také nejluxusnější hračky. Poslechněte si Viniho příběh – jak se z kdysi chudého mladíka, který musel jeden čas dokonce přespávat na pláži, vyšplhal až na majitele obrovského sídla s vlastním kasinem, diskotékou a sushi barem. Díky svým povedeným výtvorům se Vini dostal dokonce I do Guinessovy knihy rekordů coby autor největší limuzíny na světě. Upravoval na míru rovněž několik tryskových letadel pro celebrity a monarchy, vyrobil speciální golfová vozítka nebo skatebord, který umí jet rychlostí až 90 km/h. Kromě toho jako první vyrobil limuzínu Stretch Hummer. Nyní se diváci stanou svědky výroby zvláštního vozidla Mini Cooper, které může být řízeno z obou stran a navíc je uprostřed obohaceno o vířivku.
Epizoda 2 – 30. července v 15 hod.
V této epizodě se Vini a jeho tým zmocní staré vojenské helikoptéry z doby vietnamské války a školního autobusu a začnou pracovat na konstrukci “limokoptéry”. Mezitím se v “kustomizérské” dílně v Anaheimu bude připravovat originální pohřební vůz na objednávku společnosti Monster Energy Drink.
Epizoda 3
Z helikoptéry a starého autobusu už je jen jeden stroj, který v této epizodě putuje do dílny, aby se dodělal jeho interiér a nátěry. Ještě předtím ale tým dostane speciální zakázku – vyrobit do tří dnů motocykl pro hollywoodskou hvězdu Chuck Zito.
Epizoda 4
Konečně je dovybaven i interiér “limokoptéry” – vířivka je na svém místě a nechybí ani opravdu našlapaný motor. Když v tom si Vini uvědomí, že by potřeboval pojízdný gril a jeho tým se pouští do výroby “grilovacího auta”.
Epizoda 5
V závěrečné epizodě jsme svědky posledních úprav na “limokoptéře” před její cestou na motocyklový závod ve Sturgisu. Všichni ho nadšeně vítají a pak už je čas vydat se na vlasteneckou cestu do Mt. Rushmore.