Kdo bude nejlepší v jedné stopě?

Krátké období kolem konce starého a začátkem nového roku je ve sportu většinou ve znamení bilancí a v různých disciplínách, na základě výsledků dosažených během celé sezóny, i určování žebříčků nejúspěšnějších reprezentantů. Stejnou cestou se už potřetí ubírá i Česká motocyklová federace, která se začátkem února chystá vyhlásit svého nejlepšího sportovce za rok 1998.

Kdo bude nejlepší v jedné stopě?

Do finále postoupila sedmička vyvolených, kterou v prvním kole určili, vždy po jednom z každého odvětví, delegáti valných hromad jednotlivých sportovních odvětví České motocyklové federace.

A teď je na sportovních novinářích a delegátech Valného shromáždění ČMF, aby zvolili krále řidítek za uplynulý rok. Jelikož tato organizace sdružuje kromě motocyklových i cyklotrialové sportovce, je v konečném výběru kandidátů i zástupce této disciplíny.


Pojďme si však už povědět, kdo se konkrétně bude ucházet o přízeň, co největší bodový příděl a tudíž i o co nejlepší umístění v celkovém pořadí.


Je to především Roman Michalík, jedinný mistr světa, který se loni mezi našimi motoristickými sportovci zrodil. Patří mu prvenství mezi soutěžními jezdci enduro v kubatuře do 125 ccm. Kromě toho nenašel přemožitele ani na evropském kontinentu a doma, vedle vítězství ve stejné kubatuře, jej zdobí i titul absolutního mistra České republiky.


Mistra světa však mají ve svých řadách i cyklotrialisté. Je jím ten, který dlouhá léta patří mezi absolutní špičku, Josef Dressler, což potvrdil loni ziskem titulu v kategorii Master. V druhé kategorii, Elite, zase pokořil své domácí soupeře.


Plochodrážníci nominovali do finálového kola ankety o nejlepšího motocyklového jezdce Zdeňka Schneiderwinda, evropského šampióna na trávě a člena domácího mistrovského týmu PSK Olymp Praha.


Závodníky na silničních motocyklech zastupuje v této elitní sedmičce nejmladší mistr v historii tohoto odvětví u nás a zároveň velký talent, teprve patnáctiletý Jakub Smrž. V kubatuře do 125 ccm se otrkává i v Mistrovství Evropy.


Úspěšnou stálicí na našem motokrosovém nebi je bezesporu Miroslav Kučírek, jehož zdobí titul Mistra České republiky v kubatuře 250 – 500 ccm. Mirek však úspěšně jezdí i závody Mezinárodního mistrovství ČR v atraktivním superkrosu a neznámé mu nejsou ani tratě světového šampionátu.


Trialisté zase dokazují, co všechno se dá, samozřejmě s patřičně upraveným strojem a po tvrdém tréninku, dělat a kam je s ním možné třeba se i vyšplhat. Také tato disciplína má u nás dlouholetou tradici a loni jí kraloval Pavel Balaš.


Motocyklová federace České republiky se však stará i o ty, jimž nejde ani tak o závod s časem nebo o absolvování určitého úseku s co nejmenším počtem trestných bodů. V centru jejich zájmu je naopak poznávání našich i cizích krajů, někdy i hodně vzdálených, na dvou kolech a v atmosféře vzdálené nervozitě před startem. S přílivem kvalitních motocyklů na náš trh, si mototuristika získává stále více zájemců a tak i Jaroslavu Beránkovipatří místo mezi nejlepšími motocyklisty roku 1998.


Z těchto sedmi kandidátů tedy vzejde nejlepší sportovec České motocyklové federaceza uplynulý rok. Největší kandidát na tento titul je podle mého názoru jasný, o to větší napětí bude panovat při určování pořadí těch dalších.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zažijte adrenalin s týmem CUPRA EKS Team

Zažijte adrenalin s týmem CUPRA EKS Team

Jezdci týmu CUPRA EKS hovoří za volantem nejvýkonnějšího vozu v seriálu FIA ETCR o tom, jak vnímají život „Adrenalin je v DNA závodního jezdce, touha vyvinout mimořádné úsilí,“ říká...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - C5 X PLUG-IN HYBRID: MAXIMÁLNÍ KOMFORT AKTIVNÍHO ODPRUŽENÍ CITROËN ADVANCED COMFORT®

C5 X PLUG-IN HYBRID: MAXIMÁLNÍ KOMFORT...

C5 X nabízí ve své plug-in hybridní verzi jedinečnou kombinaci, která se dosud v automobilech neobjevila: aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort® spojující tlumiče s dvojitými...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai N odhaluje dva výzkumné koncepty představující vizi v éře elektrifikace

Hyundai N odhaluje dva výzkumné koncepty...

První plně elektrický vysokovýkonný model IONIQ 5 N bude představen v roce 2023 Nyní značka Hyundai představuje v premiéře dva vysokovýkonné koncepční vozy — RN22e a N Vision 74 RN22e...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Elektrifikovaný Streamliner Hyundai IONIQ 6 se představuje s prodlouženým dojezdem a inovativním interiérem

Elektrifikovaný Streamliner Hyundai IONIQ...

Nový elektromobil značky Hyundai nabídne zákazníkům výjimečný prostor k cestování Sada akumulátorů o kapacitě 77,4 kWh umožní spolu s aerodynamicky tvarovanou siluetou dojezd na jedno nabití...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda oznamuje datum odhalení nového modelu, Civic Type R

Honda oznamuje datum odhalení nového...

Nový Civic Type R pokračuje ve 25 let starém odkazu ostrých hot hatchů Oznámení přichází při 50.tém výročí modelu Civic Úplné odhalení se odehraje za 9 dnů Honda dnes vydala první teaser...