Každá modelová řada Jaguar a Land Rover bude mít od roku 2020 i elektrický pohon

Automobilka to oznámila na prvním ročníku akce Tech Fest, kdy součástí bylo několik panelových diskuzí a bezplatných veřejných výstav o budoucnosti mobility.

Dr. Ralf Speth, Jaguar Land Rover Chief Executive Officer řekl:

 „Každá nová modelová řada společnosti Jaguar Land Rover bude od roku 2020 elektrifikovaná, což našim zákazníkům nabídne ještě větší výběr. Napříč celou naší modelovou řadou zavedeme portfolio elektrifikovaných produktů, zahrnující plně elektrická vozidla, plug-in hybridy a mild hybridy. Příští rok se začne prodávat naše první čistě elektrické výkonné SUV, Jaguar I-PACE.“ 

Jaguar E-Type Zero

Elektrický Jaguar E-type Zero zajišťuje, že jeden z nejslavnějších vozů na světě bude jezdit i v budoucnosti. Nyní E-Type poprvé kombinuje nádherný design a elektrický pohon. E-Type Zero vychází z roadsteru Series 1.5 z roku 1968 a přináší špičkovou elektrickou pohonnou jednotku, která zajišťuje zrychlení z nuly na 100 km/h za pouhých 5,5 sekundy. Koncept byl navržen divizí Jaguar Classic v novém závodě Classic Works v britském hrabství Warwickshire.

Koncept Jaguar I-PACE

U modelu I-PACE jsme začínali s čistým listem papíru a navrhli jsme zcela nové čistě elektrické SUV. To se vyznačuje krásným designem a každodenní praktičností. Je to výkonné SUV, které skvěle vypadá a výborně se řídí. Prodávat se začne už příští rok.

Jaguar FUTURE-TYPE

Jaguar FUTURE-TYPE je vize auta pro rok 2040 a dále. Plně autonomní virtuální koncept nabízí řešení mobility v propojeném světě budoucnosti, kde by vozidla mohla být sdílena, nikoli vlastněna. Rozhraní modelu FUTURE-TYPE nabízí individuální přístup do různých digitálních světů, jako je práce, rodina nebo zábava.

Jeho srdcem je Sayer – inteligentní volant, který zcela změní způsob, jakým žijete. Tento volant je pojmenován po Malcolmu Sayerovi, designérovi modelu E-Type. Nezůstává však jen ve vašem voze – žije ve vašem domově a stane se vašim spolehlivým společníkem. Sayer je první hlasem ovládaný volant s umělou inteligencí, který dokáže provést stovky různých úkolů. Vyspělý software pro rozpoznávání řeči mu umožní odpovídat na vaše otázky, zásobovat vás informacemi, organizovat vaše cesty a vybírat zábavu. Sayer ví, co máte v lednici  a umí dokonce objednat nákup nebo pizzu. Už nikdy vám nedojde mléko. Stane se vaším oblíbeným pomocníkem. Není jen „klíčem“ k vašemu vozu, je vaší členskou kartou do našeho klubu služeb na přání. Do klubu, který nabízí buď výhradní vlastnictví nebo možnost sdílení vozu s ostatními členy vaší komunity.

Pro naše zákazníky není řízení zdaleka jen

– o přesouvání z bodu A do bodu B. Chtějí žít život z bodu A do bodu Z. Vždy budete mít možnost zažít vzrušení z řízení a chopit volant do vlastních rukou. Ale tohle je volant, jaký jste dosud neviděli.

Na akci Tech Fest 2017 jsou kromě

– minulosti, současnosti a budoucnosti značky Jaguar prezentovány také následující projekty:

Jaguar Land Rover nedělá obyčejné nábory zaměstnanců. Kapela Gorillaz a společnost Jaguar Land Rover opět spojily síly a na akci Tech Fest pokračují v hledání špičkových talentů.

Fanoušci se zájmem o kariéru inženýra ve společnosti Jaguar Land Rover

– mohou navštívit fyzickou verzi „vyskakovací“ garáže kapely Gorillaz a zapojit se do živé soutěže,která prověří jejich technické schopnosti, logické myšlení a paměť. Úspěšní hráči budou první ve frontě zájemců o šanci pracovat právě u Jaguar Land Roveru. Pokud se zájemci nedostanou do Londýna, stále se mohou prostřednictvím aplikace Gorillaz zapojit do celosvětové soutěže v programování. Společnost Jaguar Land Rover zásadně mění způsob hledání kandidátů. Fanoušci mohou vyřešit řadu šifrovaných hádanek, které otestují jejich zvídavost, vytrvalost, nekonvenční uvažování a schopnost řešit problémy – všechny reálné dovednosti, které nová generace softwarových a technických talentů musí mít.

Waste to Wave

Tento projekt dal vzniknout prvnímu surfovému prknu vyrobenému ze 100% recyklovaného polyuretanu, vytvořeného z odpadu designového studia. Surfové prkno, vyrobené ve spolupráci s ekologicky zodpovědnou firmou Skunkworks, nedávno otestovala špičková britská surfařka Lucy Campbell, která zdůraznila: „Moře je velkou součástí mého života, proto je pro mě velmi důležité, že můžu pomoci zvýšit povědomí o nutnosti jeho ochrany. O procesu navrhování aut jsem toho moc nevěděla a bylo fascinující zjistit, jak společnost Jaguar Land Rover dává svým materiálům „druhý život“. Bylo úžasné skočit do vody a poprvé tohle prkno vyzkoušet.” 

Společnost Jaguar Land Rover usiluje o to

– dosáhnout nulového odpadu putujícího na skládky a projekt „Waste to Wave“ je jednou z řady inovativních recyklačních iniciativ, které dávají druhý život materiálům, které dosud končily na skládkách. Připraveny jsou plány na výrobu sériových verzí tohoto surfového prkna.

Autonomie v reálném světě (Range Rover Sport)

Bezpilotní vozy již testujeme v reálném světě. Technologie Autonomous Urban Drive umožní jízdu vozidla městem bez přítomnosti řidiče, dodržování dopravních světel a projíždění křižovatek a kruhových objezdů. Tato průkopnická technologie byla navržena a vyvinuta ve Velké Británii a již se používá v modelu Range Rover Sport. Posouvá nás o krok blíž k dosažení čtvrté úrovně autonomie, kterou by budoucí vozy společnosti Jaguar Land Rover mohly splňovat během následujících deseti let.

Váš digitální sluha

Nový Range Rover Velar je navržen tak, aby vás posunul dál. Aby vám zkvalitnil život. Využívá inteligentní technologii v podobě čtyřjádrového procesoru, který je hlavním mozkem tohoto modelu.

Zábavní systém Touch Pro Duo

– zahrnuje dvě 10palcové dotykové obrazovky s vysokým rozlišením. Této na míru ušité technologii se říká Blade – váš vlastní digitální sluha. Se svým vozem můžete komunikovat odkudkoli na světě. Pomocí chytrého telefonu ho můžete nastartovat, zamknout nebo odemknout, zjistit jeho polohu, zkontrolovat hladinu paliva nebo dokonce zatopit v kabině ještě před nastoupením. Blade se naučí vaši každodenní trasu, předvídá vaše potřeby, servíruje to, co chcete, kdy chcete, ale nikdy vás neruší.

Jaguar E-PACE: nováček v týmu Jaguar

Jaguar E-PACE je velmi chytré kompaktní výkonné SUV. Byl navržen a zkonstruován tak, aby byl designově povedený, zábavný a chytrý. Je to perfektní vůz pro 21. století: stále připojený, moderní, praktický a nabízí naprosto podmanivou jízdu. Model E-PACE si můžete podrobně prohlédnout na Tech Festu a zároveň si můžete aspoň virtuálně vyzkoušet tzv. barrel roll.

Land Rover Discovery Project Hero

Na akci Tech Fest se poprvé ve Velké Británii představí „Project Hero“. Jde o zakázkový Land Rover Discovery využívaný rakouským Červeným křížem. Byl navržen a zkonstruován oddělením Special Vehicle Operations (SVO). Project Hero je vyspělé zásahové vozidlo vybavené dronem upevněným na střeše, který dokáže přistát na jedoucím vozidle. Nabízí celou řadu dalších funkcí zlepšujících schopnosti již tak robustního Land Roveru Discovery. Project Hero byl vytvořen v rámci partnerství společnosti Jaguar Land Rover s Mezinárodní federací Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC), které jsou největšími humanitárními sítěmi na světě. V současnosti ho testují krizové zásahové týmy rakouského Červeného kříže a do budoucna by mohl pomoci zachraňovat životy, neboť zkrátí reakční dobu složek v případě katastrof.

Lighting Up Lives

Společnost Jaguar Land Rover do roku 2020 zlepší životy 1,2 milionu lidí. Ve spolupráci se společností Climate Care dodává automobilka rodinám v Keni ekologické, bezpečné, dobíjecí solární svítilny, které jim každý večer poskytnou světlo až na čtyři hodiny. Díky těmto svítilnám se děti budou moci učit a rodiny budou vést společenský život i ve večerních hodinách. Navíc ušetří peníze za palivo a především již nebudou vdechovat nebezpečné výpary produkované petrolejovými lampami, které mnohé rodiny dodnes používají. Návštěvníci akce Tech Fest si moli prohlédnout instalaci „Noční slunce“, která je výsledkem spolupráce několika umělců. Ti použili právě solární svítilny z projektu „Lighting Up Lives“.

Na akci Tech Fest byly dále k vidění

– monopost Formule E týmu Panasonic Jaguar Racing a zakázkové kormidlo navržené pro jachtařské družstvo Land Rover BAR, které se zúčastnilo Poháru Ameriky.

Více informací na:

www.jaguarlandrover.com 

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Goodyear oficiálním dodavatelem pneumatik pro Land Rover Experience Tour v Národním parku Kavango-Zambezi

Goodyear oficiálním dodavatelem...

Pneumatiky Goodyear Wrangler DuraTrac budou moci prokázat své silné stránky během 2000 kilometrů dlouhé cesty po neupravených afrických cestách na šestnácti vozidlech Land Rover Discovery....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Telefon, který je stejně odolný jako Land Rover Discovery

Telefon, který je stejně odolný jako...

Nový Land Rover Explore je outdoorový smartphone inspirovaný modelem Land Rover Discovery. Jde o telefon, který neponičí voda, nárazy ani změna teploty. Baterie, která vydrží dva dny náročné...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Značka Land Rover uvedla limitovanou edici 150 kusů vysoce výkonné verze ikonického Defenderu

Značka Land Rover uvedla limitovanou...

Nový model s osmiválcovým motorem byl speciálně vyroben k oslavě 70. výročí značky Land Rover v roce 2018. Defender Works V8 je poctou – všem předchozím výkonným verzím, jak Series...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Jaguar Land Rover se zapojí do prvních silničních testů autonomních a propojených vozidel ve Velké Británii

Společnost Jaguar Land Rover se zapojí...

Testování v reálném provozu posune automobilku Jaguar Land Rover o další krok blíže k uvedení inteligentních vozidel do skutečného světa. Součástí projektu UK Autodrive je také testování...