Kabriolet MINI Cooper S – výkon 170 koní

První kabriolet ve své třídě s tak vysokým výkonem.

Kabriolet MINI Cooper S - výkon 170 koní

Všichni fandové MINI, kteří horlivě očekávali příchod špičkové verze kabrioletu MINI, již nemusí dále čekat: kabriolet MINI Cooper S má svůj debut při příležitosti 2004 International Motor Show v Madridu, která se koná v téměř stejném čase jako představení na Birmingham International Motor Show. Nejsilnější verze kabrioletu MINI bude k dostání v evropských zemích v srpnu a v září. V Německu bude kabriolet MINI Cooper S k dostání za 24 000 eur.

Nový kabriolet se poprvé objevil i v ČR – při slavnostním otevření rozšířeného sídla společnosti AuTec Group a.s., generálního dovozce BMW a MINI do České republiky, které proběhlo v pátek 23. dubna 2004.


Silný stroj nabízející perfektní ovládání kombinuje unikátní výkon s potěšením z jízdy pod širým nebem a ujišťuje nás o tom, že faktoru zábavy byla věnována náležitá pozornost.


Stejně jako MINI One a kabriolet MINI Cooper je kabriolet MINI Cooper S excelentní svým celkovým konceptem a stanovuje nový standard pro potěšení z jízdy díky svému výkonu a agilitě.


Příchod kabrioletu MINI Cooper S umožňuje zákazníkům vybrat si z širokého spektra výkonů, a to od 90 do 170 koní a zároveň si sestavit svůj vlastní kabriolet MINI, jelikož je k dispozici široký výběr exteriérového a interiérového vybavení a barev.


Kabriolet MINI Cooper S - výkon 170 koní

Čtyřválcový motor 1,6 l s turbodmychadlem a mezichladičem má výkon 125 kW (170 k) při 6000 ot/min. Ve spojení s šestistupňovou převodovkou, která je standardem, dodává tento motor kabrioletu MINI Cooper S vynikající výkon. Maximální točivý moment 220 Nm při 4,000 ot/min poskytuje skvělou akceleraci a zajišťuje, že jízda v tomto voze je skutečnou radostí.

Otevřený čtyřmístný vůz je schopen zrychlit z 0 na 62 mil/hod za 7,4 sekundy. Akcelerace z 80 na 120 km/h při zařazeném čtvrtém rychlostním stupni trvá 6,6 sekundy a na pátý rychlostní stupeň pouhých 8,4 sekund. Maximální rychlost činí 215 km/h. Tento silný kabriolet má spotřebu paliva 8,8 litrů/100 km.


Díky unikátnímu zavěšení a velice tvrdé karosérii je kabriolet MINI Cooper S současným jediným vozem ve své třídě schopným jet rychlostí 170 mil/hod bez jakýchkoli problémů.


Střecha je k dostání ve třech barvách, skládá se směrem dozadu úplně automaticky za pouhých 15 sekund. Zmáčknutím tlačítka nejdříve otevřete celou posuvnou střechu a poté celou jemnou střechu. Jakmile se jemná střecha sklápí dozadu, střešní sloupky se automaticky sklápí a zároveň se sklápí zadní okénko. Inteligentní sklápěcí mechanismus dovoluje kompletní sklopení střechy v prostoru za zadními sedadly bez potřeby krytu prostoru pro cestující. Sklápěcí střecha může být za jízdy sklopená o neuvěřitelných 40 cm do rychlosti 120 km/h, což je jistě bezprecedentní prvek na trhu kabrioletů


Kabriolet MINI Cooper S - výkon 170 koní

Kabriolet MINI má otevírací víko zavazadlového prostoru, které je při otevření drženo dvěma ocelovými lanky, které vedou k pružinovému navíjecímu systému. To umožňuje použití zadního krytu s vnějším zavěšením jako praktické plošiny pro nakládání, která unese až 80 kg. Zavazadlový prostor pojme se zataženou střechou 165 litrů. Při otevřené střeše 120 litrů. A ve spojení s dopředu sklopenými a zajištěnými zadními sedadly je možné zvýšit kapacitu zavazadlového prostoru na 605 litrů.

Ti, kteří si přejí získat z tohoto malého agilního vozu ještě více, mohou použít systém nakládání Easy Load navržený pro rozměrné náklady. Vše co uděláte je to, že se staženou střechou otočíte dvě páčky v zavazadlovém prostoru a sklopíte dolní část střechy a upevníte v pozici. Poté s otevřeným zadním víkem máte snadný přístup k zavazadlovému prostoru skrz velký otvor.


Skvělé prvky jako je multifunkční střecha, zavazadlový prostor dostatečně variabilní i se sklopenou střechou, velice pevná karoserie a podvozek činí kabriolet MINI Cooper S novým standardem ve svém segmentu.


Koncept pohonu, dlouhý rozvor, nízké těžiště, rozšířený rozchod kol, pevná karoserie, sportovně nastavený podvozek, víceprvková zadní náprava i posilovač řízení přispívají ke skvělým jízdním vlastnostem MINI. To je důvodem pro to, že model s otevírací střechou a s unikátním řízením typickým pro motokáry nezanechá žádné pochyby o tom, že nejlepší vzdáleností mezi dvěma body je zatáčka.


Kabriolet MINI Cooper S má jako standard 16 palcová kola z lehké slitiny v provedení X Lite a pneumatiky 195/55 R16. Nicméně vůz je možné volitelně vybavit atraktivními 16 nebo 17 palcovými koly z lehké slitiny. 17 palcová pětihvězdicovitá kola z lehké slitiny byla vyvinuta speciálně pro tento nový model.


Kabriolet MINI Cooper S - výkon 170 koní

Stejně jako ostatní modely MINI i kabriolet MINI Cooper S splňuje nejpřísnější světové normy pro nárazové testy díky své pevné karosérii a efektivnímu omezovacímu systému zahrnujícímu mimo jiné dva inteligentní čelní airbagy a dva do sedadla zabudované postranní airbagy chránící před nárazem hlavy a těla.

Extrémně pevná karoserie kabrioletu MINI Cooper S byla úspěšně převzata z kabrioletu MINI One a kabrioletu MINI Cooper. Zavedení velkého množství konstrukčních zlepšení, jako je rozšíření kovových plátů bočních prahů stejně jako integrace dodatečného vyztužení a zpevňujících plátů, přispělo k masivnějšímu provedení podlahy a vyztužení karoserie. Všechna tato opatření poskytují cestujícím maximální ochranu v případě nárazu.


Pokud by se měl kabriolet MINI Cooper S někdy převrátit, přední sloupky jsou vyztuženy velice pevnou ocelovou trubkou zkonstruovanou pro odolání vysokým zátěžím. A v zadní části vozu jsou umístěny dva ochranné oblouky z velice pevných hliníkových trubek doplněné opěrkami hlavy, které poskytují nejvyšší možné bezpečí cestujících.


Čtyři brzdové kotouče, čtyři čidla ABS, elektronická distribuce brzdné síly (EBD), kontrola brždění v zatáčkách (CBC) stejně jako automatická kontrola stability (Automatic Stability Control + Traction (ASC+T)) jsou součástí standardního vybavení a poskytují vysoký stupeň aktivní bezpečnosti. Volitelná kontrola dynamické stability (Dynamic Stability Control (DSC)) zaručuje skvělou směrovou stabilitu a stabilitu řízení i v extrémních situacích.


Jelikož charakteristické prvky designu typické pro MINI byly důsledně přeneseny na kabriolet, je kabriolet MINI Cooper S okamžitě rozpoznatelný jako pravé MINI. Není žádných pochyb o tom, že kabriolet MINI vypadá nejlépe se staženou střechou. Při jejích částečném stažení dozadu dodává vodorovná linie pod okny karoserie vozu dynamický na výkon zaměřený vzhled umocněný chromovým pásem běžícím podél celé této linie. Příkře se svažující čelní sklo, absence středních sloupků karoserie, ochranné oblouky za zadními sedadly a prostor zvětšující stahovací střecha bez krytu dodávají tomuto atraktivnímu čtyřmístnému vozu vzhled klasického kabrioletu. Příkře se svažující čelní sklo a optimální jízdní poloha poskytují řidiči pocit, že je v otevřeném prostoru a poskytují mu nezapomenutelné zážitky pod širým nebem.


Kabriolet MINI Cooper S - výkon 170 koní

Otevřený čtyřsedadlový kabriolet je k dostání v deseti barvách exteriéru, z nichž dvě jsou rezervovány exklusivně pro špičkový model – ultra modrý a tmavě stříbrný. Střecha tohoto špičkového modelu je k dostání v černé, modré a zelené. Kryty zpětného zrcátka jsou provedeny v barvě karoserie.

Vysoce kvalitní látky a povrchy dominují harmonickému interiéru. Dovedné zabudování velice silných hliníkových ochranných oblouků dodává tomuto kompaktnímu vozu stejnou eleganci, vzhled a charakter jako má roadster. Ochranné oblouky kabrioletu MINI Cooper S jsou z chrómu jako standard. Trojdílná palubní deska a panely dveří jsou v hliníkovém provedení. V případě pěti různých barev exteriéru jsou palubní deska a panely dveří volitelně k dostání v barvě karoserie. Kabriolet MINI Cooper S je standardně vybaven sportovními sedadly s možností volby jednoho potahu, tří různých kombinací z látky a kůže a tří provedení pouze z kůže.


Široká škála standardního vybavení nového kabrioletu MINI obsahuje následující položky: funkci plně automatického stahování střechy, vyhřívané čelní sklo, chromované ochranné oblouky, dva čelní a dva postranní airbagy, čtyři čidla ABS, elektronickou distribuci brzdné síly (EBD), kontrolu brždění v zatáčkách (CBC), 16 palcová kola z lehkého hliníku, indikátor Runflat, elektricky ovládaná vnější zrcátka a okna, posilovač řízení, dálkové ovládání parkování (Park Distance Control (PDC)), otáčkoměr, výškově nastavitelná sedadla řidiče a sloupek volantu, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a funkci snadného otevírání (comfort opening function).


MINI poskytuje široké spektrum volitelného vybavení a doplňků. Jde například o xenonové světlomety, navigační systém s displejem 16:9, vysoce kvalitní HiFi audio systém, vyhřívání čelního skla, automatické ovládání klimatizace, spoiler, velkou nabídku hliníkových kol, multifunkční volant, dešťový senzor a zpětné zrcátko s automatickou funkcí proti zamlžení.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW zahajuje v Thajsku výstavbu závodu na výrobu vysokonapěťových baterií.

BMW zahajuje v Thajsku výstavbu závodu...

BMW položila v thajském Rayongu základní kámen k výstavbě výrobního závodu na produkci vlastních vysokonapěťových baterií 5. generace. BMW Group tak připravuje další továrnu na výrobu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW M4 Coupé a Cabrio: Dokonalost od 2 milionů

Nové BMW M4 Coupé a Cabrio: Dokonalost...

Více výkonu, výraznější design, nové možnosti individualizace a digitální inovace. Divize BMW M představuje nové modely M4: Coupé i Cabrio s ještě intenzivnějšími geny ze světa...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW X5 Protection VR6

Nové BMW X5 Protection VR6

Nové provedení nejprodávanějšího pancéřovaného vozu světa s klasifikací VR6 přichází s přepracovaným designem a upraveným interiérem se špičkovými prvky digitalizace – přebírá...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA pro 250 vyvolených

BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA...

Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Pro ně letos nabízí jednu lahůdku. Model B5 GT coby vrcholné provedení BMW řady 5...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW 5 bude prvním vozem schváleným pro autonomní jízdu do rychlosti 130 km/h v Německu

Nové BMW 5 bude prvním vozem...

BMW Group je první automobilkou v Německu, která může nabídnout systém pro částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 130 km/h. Spolkový dopravní úřad Kraftfahrtbundesamt (KBA) udělil...