Jaguar oslavuje 90 let inovací speciální edicí modelu F-Pace

Jaguar oslavuje 90 let průkopnického designu, výkonu a inovací a přibližuje se k plně elektrické budoucnosti s novou výjimečnou edicí jednoho ze svých nejúspěšnějších vozů – luxusního výkonného SUV F-PACE.

90th Anniversary Edition (dostupná pro všechna provedení s výjimkou F-PACE 400 Sport a SVR), která je vůbec posledním provedením modelu F-PACE, nese decentní označení, doplňky karoserie R-Dynamic. Pro větší zážitek uživatele a vyšší hodnotu edice nabízí bez příplatku volitelné prvky výbavy jako jsou zatmavená skla oken, posuvná panoramatická střecha a 3D prostorová kamera. Uvnitř se o luxus postarají výrazně tvarovaná sportovní sedadla s kontrastním prošíváním, lišty z ebenového dřeva a hliníkové obložení.

Zákazníci mohou vybírat z výbav S, SE a HSE a celé palety motorů, včetně mild hybridu a plug-in hybridu. Druhý jmenovaný nabízí dojezd až 64 km (WLTP) v čistě elektrickém režimu a možnost rychlého nabíjení stejnosměrným proudem, které dovoluje dobít baterii z 0 na 80 % za pouhých 30 minut.

Vrcholem nabídky modelu F-PACE je verze SVR 575 Edition, která je oslavou spalovacího motoru a jejíž výkonný, kompresorem přeplňovaný V8 poskytuje impozantní výkon a díky systému Variable Valve Active Exhaust i odpovídající zvukový doprovod.

Osm hrnků extáze

F-PACE SVR má výkon ve svém srdci, kterým je charakterní, kompresorem přeplňovaný V8 Jaguar o objemu 5,0 litru. Verze SVR 575 Edition s výkonem zvýšeným o 25 koní na 575 koní je nejvýkonnější provedení modelu F-PACE všech dob a poskytuje jedinečnou kombinaci výkonu a vzrušení. S točivým momentem 700 Nm umí zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,0 sekundy.

SVR 575 Edition těží z jedinečného kitu karoserie SVR s předním nárazníkem optimalizovaným pro výkon, paketu Black Exterior Pack s černým rámečkem mřížky chladiče a výdechy na kapotě a zadního nárazníku SVR s černými detaily. SVR 575 Edition je rovněž vybaveno 22“ kovanými koly z lehké slitiny s povrchovou úpravou Diamond Turned a kontrastním matným lakem Satin Technical Grey.

V interiéru poskytují na dotek příjemný komfort sportovní sedadla, vyhřívaná a klimatizovaná a s elektrickým nastavením ve 14 směrech, čalouněná semišem a kůží Windsor. K dispozici jsou také sportovní sedadla čalouněná semi-anilinovou kůží. Volant zdobí znak SVR, přičemž hliníkový dekor je určen výhradně pro verzi SVR.

F-PACE dal novým zákazníkům značky na výběr z různých variant od efektivního plug-in hybridu až po vysoce výkonný F-PACE SVR. Díky své neodmyslitelné kvalitě a špičkovému designu nadchl naše klienty po celém světě. V době, kdy se připravujeme na plně elektrickou budoucnost, je 90th Anniversary Edition důstojnou poctou devíti desetiletím průkopnického designu, výkonu a inovací,“ řekl Rawdon Glover, výkonný ředitel společnosti Jaguar.

Jaguar F-PACE 90th Anniversary Edition od 1 740 084 Kč (D165 AWD Auto “S”).

Jaguar F-PACE SVR 575 Edition od 3 109 066 Kč.

90 let inovací značky Jaguar

Za modelem F-PACE 90th Anniversary Edition se skrývá příběh zahrnující devět desetiletí (1935 až 2025) předního postavení v automobilovém průmyslu. V historickém odkazu značky Jaguar zaujímá významné místo jako její vůbec první SUV v řadě pozoruhodných vozů a inovací.

Průkopnický duch Jaguaru sahá až do 30. let 20. století, což bylo urychleno ve 40. letech 20. století vývojem motoru XK, který ve výrobě vydržel dlouhých 40 let a byl základem úspěchů v motorsportu.

První sportovní vůz značky Jaguar byl dvoumístný roadster s bezkonkurenční kultivovaností a komfortem. Prvních 240 vozů mělo ručně vyráběnou hliníkovou karoserii a bylo vybaveno zcela novým řadovým šestiválcem XK o objemu 3,4 litru a výkonu 160 koní. Maximální rychlost 120 km/h z modelu XK120 učinila nejrychlejší sériově vyráběný vůz na světě. Aby to Jaguar prokázal, jel s ním po uzavřené dálnici v belgickém Jabbeke rychlostí 126 km/h. K mnoha úspěchům modelu XK120 na poli motorsportu patřila vítězství v Alpské rallye v letech 1951 a 1952.

V roce 1951 se model C-Type s víceprvkovým trojúhelníkovým rámem snižujícím hmotnost stal prvním Jaguarem, který vyhrál 24 hodin Le Mans. Hned při svém prvním startu přitom překonal rekordy v ujeté vzdálenosti a průměrné rychlosti. Po tomto vítězství vyvinuli inženýři Jaguaru ve spolupráci se společností Dunlop průkopnický technický prvek – kotoučové brzdy. V Remeši v roce 1952 se C-Type stal prvním vozem s kotoučovými brzdami, který vyhrál mezinárodní závod.

V roce 1961 byl představen jeden z nejikoničtějších vozů světa, Jaguar E-Type, který nastavil nová měřítka v oblasti automobilového designu a výkonu. Během 14 let bylo vyrobeno více než 70 000 vozů. Ikonický design, nabízený v podobě dvoumístného roadsteru nebo kupé s pevnou střechou, byl výsledkem posedlosti aerodynamikou. S motorem XK o objemu 3,8 litru s trojitým karburátorem a výkonem 265 koní uměl zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy. V roce 1964 byl zvětšen zdvihový objem motoru XK na 4,2 litru a v roce 1966 pak nabídku rozšířilo kupé s pevnou hlavou a uspořádáním 2+2. Ve verzi Series 3 se E-type stal prvním Jaguarem, který používal nový, celohliníkový V12 o objemu 5,3 litru, který dosahoval výkonu 272 koní a stal se etalonem plynulosti a kultivovanosti.

Další Jaguar, který se ucházel o titul nejrychlejšího vozu světa, je XJ220. Výroba modelu XJ220 začala v roce 1992 a využíval pokročilou hliníkovou voštinovou konstrukci, která přinášela obrovskou pevnost a zároveň nízkou hmotnost. XJ220 vážilo pouhých 1470 kg. S maximální rychlostí 342,79 km/h dosaženou při testu v roce 1991 zůstává nejrychlejším sériově vyráběným vozem značky Jaguar.

Slavný pětilitrový V8 byl uveden na trh v roce 2009 a nahradil velmi úspěšný motor Jaguar V8 o objemu 4,2 litru. Stejně jako jeho předchůdce byl původně tento celohliníkový motor se čtyřmi vačkovými hřídeli a 32 ventily v celé řadě vozů Jaguar nabízen v atmosférické verzi a přeplňovaný kompresorem a nabízel vyšší výkon, vyšší točivý moment a vyšší kultivovanost. Tento motor je od roku 2012 k dispozici v modelu F-TYPE a od roku 2018 v modelu F-PACE SVR.

Průkopnické inženýrství pokračovalo v roce 2018 představením jednoho z prvních prémiových elektromobilů na světě – Jaguaru I-PACE. Díky použití na míru vytvořené hliníkové architektury elektromobilu se jedná o konstrukci Jaguaru s dosud nejvyšší pevností v krutu, s rozložením hmotnosti v poměru 50:50 a dvěma motory navrženými společností Jaguar, které dávají výkon 400 koní a točivý moment 696 Nm. Od svého uvedení na trh získal I-PACE více než 90 ocenění, včetně bezprecedentních tří vítězství v anketě World Car of the Year 2019: zvítězil v kategoriích World Car Design of the Year, World Green Car a World Car of the Year a také v anketě European Car of the Year 2019.

Od roku 2025 se Jaguar promění v plně elektrickou luxusní značku s jedinečně expresivními vozy definovanými průkopnickými technologiemi a vizionářským designem.

 

 

 

Jaguar oslavuje devět dekád inovací a výroby spalovacích motorů modelem F-PACE 90th Anniversary Edition pro modelový rok 2025

Nabízí metalický lak, zatmavená skla oken, posuvnou panoramatickou střechu a 3D prostorovou kameru

Cenami ověnčený F-PACE kombinuje asertivní karoserii, zpracovaný interiér a vyspělé motory, včetně efektivního plug-in hybridu a kompresorem přeplňovaného V8

Plug-in hybridy nabízí dojezd až 64 km** (WLTP) v čistě elektrickém režimu a rychlé dobíjení, kdy nabití z 0 na 80 % zabere jen 30 minut

F-PACE SVR 575 Edition, uvedený v roce 2023 a nyní s výkonem zvýšeným o 25 koní, je nejsilnější provedení modelu F-PACE, jaké bylo kdy vyrobeno

F-PACE byl vůbec první SUV značky Jaguar a je jedním z jejích nejúspěšnějších modelů, ve výrobním závodě v Solihullu bylo vyrobeno 328 000 kusů

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jaguar Land Rover buduje obří solární park

Jaguar Land Rover buduje obří solární...

Společnost JLR bude vyrábět více než čtvrtinu své elektrické energie ve Velké Británii z nových projektů obnovitelné energie provozovaných přímo na místě a v blízkém okolí. Zdroje budou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jedinečná kolekce modelů E-type ZP: Pocta prvním vítězstvím legendy

Jedinečná kolekce modelů E-type ZP:...

Oddělení Jaguar Classic oslavuje vítěznou historii ikonického modelu E-type výrobou sedmi exkluzivních párů vozů E-type ZP. Tyto nové sběratelské kousky vzdávají hold prvním vítězstvím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jaguar F-Pace Jaká je cena za dokonalost?

Jaguar F-Pace Jaká je cena za dokonalost?

Vypadá jako sporťák F-Type na steroidech. Má signifikantní DNA britské šelmy, za kterou se otočí i slepý. Vypadá jako rošťák se zenovým přístupem a nasupeným kukučem. To je velmi, vemli...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové crashtesty s nepříjemným překvapením

Nové crashtesty s nepříjemným...

Nové výsledky nezávislých bezpečnostních zkoušek aut přinesly nepříjemné překvapení. Zcela propadl vůz Fiat Panda. Zklamala také nová verze off-roadu Jeep Wrangler. Naopak modely Audi Q3, BMW...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...