Hyundai představil na autosalonu v Kantonu sedan Lafesta EV

  • Sedan Lafesta EV rozšiřuje nabídku vyspělého sportovního sedanu Lafesta o elektrickou platformu, nejmodernější konektivitu a asistenční funkce ADAS
  • Studie 45 EV vrhá světlo na průkopnickou vizi elektrifikace a trvale udržitelné mobility společnosti Hyundai a kombinuje nejmodernější funkce s vytříbeným stylem
  • Různé zážitkové zóny a modely umožňují návštěvníkům seznámit se na vlastní kůži se zákaznickými inovacemi společnosti Hyundai, které jsou již na trhu nebo se rýsují na obzoru

Společnost Hyundai Motor Company představila na 17. mezinárodním autosalonu v čínském Kantonu svou všestrannou produktovou řadu nových elektrifikovaných vozidel a technologií v čele se sedanem Lafesta EV.

Ekologický model Lafesta EV, specificky koncipovaný pro velmi konkurenční čínský trh s elektrifikovanými vozidly, vychází ze sportovního sedanu Lafesta, který byl na čínský trh uveden v říjnu 2018, a pro zákazníky bude k dispozici od začátku příštího roku.

Nový elektromobil je příkladem designérského stylu smyslné sportovnosti, jímž společnost Hyundai uvádí ve vzájemný soulad čtyři základní prvky automobilového designu: proporce, uspořádání, styl a techniku. Lafesta EV se navíc vyznačuje ostrým, agilním a atletickým vzhledem, inspirovaným motivem žraloka.

Kromě modelu Lafesta EV je na autosalonu, který se koná od 22. listopadu do 1. prosince v čínském dovozním a vývozním veletržním komplexu v Kantonu, vystavováno osm dalších modelů a čtyři technické koncepty, spolu s atraktivními zážitkovými zónami. Hyundai svou expozicí prezentuje vlastní vizi elektrifikace pro rychle se rozvíjející čínský trh.

„Hyundai Motor Company uvedením modelu Lafesta EV na trh urychluje popularizaci svých elektrifikovaných pohonů v Číně,“ řekl Seogju Cha, výkonný viceprezident a technický ředitel společnosti Hyundai Motor Group (China) Ltd. „Hyundai hraje jako značka ekologické mobility klíčovou roli v realizaci čistého budoucího životního prostředí v Číně a důsledně zavádí elektrifikaci do všech segmentů vozidel.“

Společnost Beijing Hyundai Motor Company prostřednictvím těchto modelů a technologií názorně ukazuje své vůdčí schopnosti v oblasti vývoje automobilového průmyslu a svou strategii, která zahrnuje elektrifikované platformy, vyspělý design, nejmodernější technologie pro konektivitu a vysokovýkonné modely.

Sedan Lafesta EV

Atletický vzhled sedanu Lafesta EV je umocněn osobitými prvky vnějšího designu, jakými jsou například nová maska chladiče, stylizované nárazníky vpředu a vzadu, 17“ kola z lehké slitiny, světlomety i zadní sdružené svítilny LED a ekologický emblém. Lafesta EV s vnější délkou 4705 mm, vnější šířkou 1790 mm a vnější výškou 1435 mm, při rozvoru náprav 2700 mm, je větší než výchozí sportovní sedan Lafesta.

Vozidlo s nejvyšším výkonem 150 kW a maximálním točivým momentem 310 Nm je vybaveno velkokapacitní sadou lithiových akumulátorů, jejichž kapacita 56,5 kWh umožňuje na jedno nabití dojezd 490 km. Elektromobil poskytuje opravdové potěšení z jízdy. Kromě toho je vybaven panoramatickým střešním oknem s hlasovým ovládáním.

Paleta barev pro karoserii zahrnuje pět barev, včetně zářivého metalického odstínu Shooting Star, namíchaného speciálně pro tento elektromobil.

Mezi bezpečnostní výbavu patří soubor vyspělých asistenčních systémů ADAS (Advanced Driver-Assistance Systems), obsahující asistenta pro odvrácení kolize s vozidlem ve slepém úhlu BCA (Blind-Spot Collision-Avoidance Assist), asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision Avoidance Assist), asistenta pro bezpečné vystupování SEW (Safe Exit Warning) a asistenta pro odvrácení kolize s vozidlem přijíždějícím ze stran při couvání RCCA (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist), jakož i 6 airbagů, alarm proti odcizení a mnoho dalších prvků.

V interiéru je model Lafesta EV vybaven panelem přístrojů se 7“ barevným displejem TFT (Thin-Film Transistor), na němž se zobrazují provozní informace o elektrickém pohonu včetně stavu nabití sady akumulátorů. Multimediální a navigační systém disponuje 10,25“ displejem, který byl přizpůsoben požadavkům elektromobilu. Jízdní režimy aktivuje řidič pákou elektronického voliče. Komfort zvyšuje bezkabelová nabíječka mobilních telefonů. K příjemné atmosféře v interiéru přispívá metalicky černé obložení středové konzoly.

Co se týče konektivity, je Lafesta EV vybavena specifickým navigačním systémem pro elektromobily, který dovede vozidlo k nejbližší nabíjecí stanici a umožní předem řízené nabíjení. Systém hlasového ovládání Baidu Duer OS umožňuje hlasovými povely ovládat střešní okno, boční okna a další funkce. Služba Home IoT Speaker Connectivity Service zajistí uživateli dálkové ovládání různých funkcí z domova, například spuštění vozidla, klimatizace nebo topení a uzamčení dveří.

Koncepční vůz 45 EV

Hyundai vystavuje znovu studii 45 EV, kterou poprvé odhalil v září na mezinárodním autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem.

Hyundai 45 EV je elegantní reinkarnací koncepčního kupé Hyundai Pony, zrozeného před 45 roky, které katapultovalo společnost Hyundai do globálního automobilového průmyslu. Studie 45 EV je zvěstovatelem nové éry automobilového designu podle představ společnosti Hyundai a spojuje elektrifikaci, autonomní jízdu, nejmodernější konektivitu a elegantní estetiku, uvádějící v soulad funkčnost a styl.

Koncepční vůz má samonosnou karoserii s aerodynamickými tvary a lehkou konstrukcí. Linie střechy, klesající k zádi se sklonem 45°, završuje čistou siluetu a svalnaté tvary tohoto hatchbacku.

Koncepční vůz 45 EV se vyznačuje designérským stylem smyslné sportovnosti, v němž kombinuje prvky retro s futuristickým vzhledem. Zdůrazněnými a nově interpretovanými čistými liniemi se odklání od složitosti, a oživuje tak minimalistického ducha původního koncepčního kupé Pony.

Nepřehlédnutelným charakteristickým prvkem designu je systém osvětlení LED se svítilnami „Kinetic Cube Lamps“, které bezpočtem světelných bodů realizují rozmanité funkce, například ukazatel stavu nabití akumulátorů v podobě světelného zobrazení. Mezi další zajímavé prvky patří maska chladiče s mřížkou, silueta vozu se splývavou zádí a vyšší světlou výškou crossoveru, kamery místo zpětných zrcátek jako součást širšího souboru autonomních technologií, velká kola s velmi efektním designem, dveře bez klik, které se otvírají posouváním do stran, a vytvářejí tak široký, nepřerušovaný vstupní otvor, a stříbřitě třpytivé povrchy v kontrastu s onyxem, havraním zbarvením a leskem oken, střešního okna, pneumatik a předních, zadních a bočních nárazníků.

Interiér je světem sám o sobě. Cestujícím nabízí vzdušný komfort a vyspělé ovládací prvky, které jsou opakem charakteristického pojetí exteriéru. Minimalistický, moderní interiér vyvolává pocit velkolepého životního prostoru a vládnou mu velmi kvalitní materiály ve světlých barvách, jako je dřevo, tkanina a kůže, které protínají hladké, plynulé linie. Vnitřní prostor s otočnými sedadly vpředu připomíná kokpit kosmické lodi ze sci-fi nebo noblesní salonek ve stylu Art Deco. Uspořádání interiéru nabízí široký panoramatický výhled, umocněný nejmodernějšími technologiemi informačních a zábavních systémů a ergonomickými ovládacími prvky.

Ostatní technologické koncepční vozy a modely

Hyundai společně s novým modelem Lafesta EV a studií 45 EV vystavuje v Kantonu také své nejmodernější technické koncepční vozy a vyspělé modely.

Mezi vystavované vozy patří závodní elektromobil Veloster N eTCR, SUV Encino EV, externě nabíjitelný hybridní sedan Elantra Lingdong PHEV, NEXO FCEV s vodíkovými palivovými články, zcela nová Sonata 2020, ix25 2020 a zcela nové SUV Santa Fe 2019.

V interaktivních částech expozice je k vidění mimo jiné i elektromobil NEXO s palivovými články v řezu, mobilní nabíjecí systém s palivovými články na základě modelu NEXO, interiér H-SPACE nabízející zážitky budoucí mobility a hrací zónu EV Step-up Racing, v níž lze hrát závodní hru s elektromobily.

Beijing Hyundai svou přítomností v Kantonu prezentuje svou vizi budoucí mobility, zaměřenou na elektrifikaci, konektivitu a autonomii. Společnost aktivně hledá odpovědi na rozmanité otázky v oblasti techniky, designu a funkčnosti, související s nadcházejícím přechodem na elektromobilitu. Výsledkem této činnosti jsou flexibilní, inovativní řešení, směřující k čisté, trvale udržitelné mobilitě, zaměřené na člověka, která je životně důležitým požadavkem současnosti i rychle přicházející budoucnosti.

 

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai rozšiřuje partnerství se švýcarským vzduchoplavcem a průkopníkem čisté mobility Bertrandem Piccardem

Hyundai rozšiřuje partnerství se...

Švýcarský vizionář a iniciátor nadace Solar Impulse Bertrand Piccard zahájí celoevropské partnerství se společností Hyundai Piccard sdílí hodnoty značky Hyundai v oblasti hledání...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová generace SUV Hyundai Santa Fe odhalena na prvním snímku

Nová generace SUV Hyundai Santa Fe...

První fotografie nového modelu Santa Fe odhaluje robustní a současně luxusní design ikonického SUV značky Hyundai Poprvé jsou v nabídce i nové elektrifikované pohony: hybridní systémy...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyrobeno pro Evropu v Evropě: nový Hyundai i30 zahajuje výrobu

Vyrobeno pro Evropu v Evropě: nový...

Hyundai oznamuje spuštění výroby nové modelové řady i30 v závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) Nový Hyundai i30 přichází s modernizovaným designem, novou technologií a novými...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Oblíbené SUV Hyundai Santa Fe: čtyři generace a 20 let na trhu

Oblíbené SUV Hyundai Santa Fe: čtyři...

Oblíbené SUV Hyundai Santa Fe, představené v roce 2000, slaví v letošním roce své 20. výročí Premiéra modelu Santa Fe, prodávaného v Evropě od roku 2001 a v současnosti nabízeného již...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Výroba motorových vozidel v dubnu klesla na minimum

Výroba motorových vozidel v dubnu klesla...

Vývoj výroby motorových vozidel v dubnu letošního roku vstoupí do historie českého automobilového průmyslu. Odstávky vyvolané pandemií koronaviru způsobily dramatický propad dubnové produkce...