Hyundai jezdí jinak

Výzkum odhalil, že téměř jedna pětina majitelů vozidel s pohonem na benzin nebo naftu odmítá elektromobily, protože se obávají jízdy za nepříznivých povětrnostních podmínek, jako je například bouřka.

Zájem o ekologickou jízdu automobilem i nadále roste, protože Britové hledají způsoby, jak snižovat své emise oxidu uhličitého a provozní náklady. V říjnu vzrostly prodeje elektromobilů o 151 procent.

Vláda však navzdory tomuto růstu plánuje zakázat prodej vozidel s konvenčními pohony na benzin nebo naftu do roku 2040. Mezi motoristy zatím ale koluje řada mýtů o elektromobilech.

Průzkum mezi řidiči vozidel na benzin nebo naftu odhalil, že 22 procent z nich by se necítilo bezpečně při nabíjení elektromobilu.

Osmnáct procent z nich dokonce řeklo, že by nebylo bezpečné jet v elektromobilu v bouřce, a 12 procent z nich by se necítilo dobře při nabíjení svého telefonu v elektromobilu.

A zatímco Londýn se v současnosti může pochlubit již více než 20 000 elektromobily, 1700 elektrickými vozy taxislužby a největší flotilou elektrobusů v Evropě, mají majitelé vozidel na benzin nebo naftu právě v tomto městě největší obavy z údajných rizik jízdy s nulovými emisemi.

Téměř jedna třetina (29 procent) Londýňanů vyjádřila obavy z jízdy v bouřce a stejný počet pochybuje o bezpečnosti při jízdě v dešti.

Pro porovnání ve východní Anglii se obává jízdy elektromobilem za výše uvedených podmínek jen 11 procent lidí.

Hyundai proto uskutečnil se společností OnePoll specifický výzkum, zaměřený na některé mylné představy a mýty, ve vztahu k elektromobilům a jejich provozování. Britská společnost hledá způsoby, jak snižovat emise oxidu uhličitého. Automobilový průmysl proto investuje miliardy liber do výroby větších počtů elektromobilů, aby mohl být v co nejkratším horizontu realizován přechod do budoucnosti motorismu s nulovými emisemi.

Hyundai se dotazoval 2000 řidičů vozidel s konvenčními pohony na benzin nebo naftu i s alternativními pohony. Padesát šest procent z nich uvedlo, že rozhodnutí vlády podporovat motoristy v přechodu na alternativní pohony do roku 2040 považují za správné.

Výrobce automobilů v jiné, předchozí studii zjistil, že 46 procent motoristů uvedlo obavy z dojezdu jako jednu z hlavních překážek v pořízení elektromobilu.

A to navzdory tomu, že průměrný Brit ujede 32 kilometrů za den a Velká Británie se může pochlubit větším počtem veřejných nabíjecích stanic než čerpacích stanic.

Existenci mýtů je možné vysvětlit nedostatkem osvěty o elektromobilech. V průzkumu totiž 28 procent dotazovaných uvedlo, že nemají dostatek informací o elektromobilech.

Sylvie Childsová, produktová manažerka ve společnosti Hyundai Motor UK, řekla: „Bylo fascinující dozvědět se o mylných představách, které lidé stále mají o elektromobilech.“

„Učili jsme se, že je kontakt elektrického proudu s vodou nežádoucí, ale u elektromobilů nepředstavuje jízda v bouřce naprosto žádné riziko – jsou v každém případě stejně bezpečné jako automobily s pohonem na benzin nebo naftu.“

„Strach z dojezdu je také zajímavý. Když se objevily první elektromobily, byl dojezd problémem, který jsme museli vyřešit, ale v současnosti můžete na jedno nabití ujet 480 kilometrů, a tento dojezd se bude časem ještě více prodlužovat. Model NEXO, poháněný palivovými články na vodík, ujede dokonce ještě dál, jeho dojezd je více než 640 kilometrů, a opětovné naplnění jeho nádrží vodíkem trvá necelých pět minut.“

„Ale navzdory těmto rozšířeným mylným představám náš výzkum ukazuje, společně s růstem prodejů, že ve Velké Británii existuje již opravdu silná poptávka po vozidlech s nízkými emisemi.“

„Je tedy na nás, automobilovém průmyslu, ve spolupráci s vládami a dodavateli elektrické energie, aby řidiči rozuměli realitě vlastnění elektromobilu.“

Hyundai nabízí kromě vozidel na naftu a benzin také hybridní a externě nabíjitelné hybridní vozy, jakož i elektromobily, napájené akumulátory nebo palivovými články na vodík. Hyundai nyní spouští svou nejnovější kampaň „Drive Different“ (Jezděte jinak), která se zabývá našimi postoji k ekologické mobilitě, vlivy na náš jízdní styl a jak se tyto atributy mění ve vozech s alternativními pohony.

Hyundai nyní vyvrací deset nejčastějších obav a mýtů o elektromobilech:

 • Obáváte se krátkého dojezdu?

Nepropadejte panice. Typický elektromobil ujede 160 až 320 km na jedno nabití a některé modely ještě dál, jejich dojezd může být i více než 480 km. Například Hyundai KONA Electric ujede na jedno nabití 449 km.

 • Bojíte se, že nenaleznete místo pro nabíjení?

To opravdu nemusíte! V současnosti je ve Velké Británii více než 14 500 veřejných nabíjecích přípojek ve více než 9000 lokalitách a tato síť se rychle rozrůstá.

 • Myslíte si, že je elektromobil příliš drahý?

Zkuste se zamyslet ještě jednou. S rostoucí konkurencí klesají ceny, elektromobily navíc mají méně pohyblivých dílů, které by se mohly porouchat nebo musely vyměňovat. Elektromobily mají ve skutečnosti nižší provozní náklady než vozidla s konvenčními pohony.

 • Obáváte se, že jsou elektromobily příliš pomalé?

To není pravda! Okamžitě dostupný točivý moment znamená, že elektromobily dokážou akcelerovat stejně rychle, ne-li dokonce rychleji, než porovnatelné vozy na benzin či naftu. Například Hyundai KONA Electric zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 7,9 sekundy.

 • Myslíte si, že nemůžete s elektromobilem vjet do automatické mycí linky nebo cestovat v bouřce?

Samozřejmě, všichni jsme se učili, že elektrický proud a voda nepatří k sobě, ale co se týče elektromobilů, používání automatické mycí linky je naprosto bezpečné, a ani jízda v bouřce nepředstavuje žádné zvýšení rizika.

 • Je na trhu malý výběr?

Trh s elektromobily rychle roste. Hyundai má v současnosti nejširší nabídku elektrické mobility na světě, včetně nejnovějších elektromobilů, hybridních vozů i vozidel s palivovými články na vodík.

 • Máte obavy, že akumulátory elektromobilů zhorší krizi skládek?

Akumulátory elektromobilů mohou být recyklovány stejně jako akumulátory ve vozech na benzin nebo naftu. Akumulátorové články z elektromobilů lze využívat k ukládání energie ze solárních a větrných elektráren, nebo je lze rozebrat pro opětovné využití jejich cenných prvků.

 • Pochybujete o bezpečnosti elektromobilů?

Buďte si jisti, že elektromobily absolvují stejně náročné testy a splňují stejné standardy bezpečnosti, jaké jsou vyžadovány od vozidel s pohonem na benzin nebo naftu.

 • Obáváte se případu poruchy?

K tomu není žádný důvod. Většina servisů nyní poskytuje služby pro všechny elektromobily i konvenční vozidla.

 • Nemyslíte si, že by elektromobil mohl uspokojit vaši touhu po radosti z jízdy?

Nebudete zklamáni. Jakmile sešlápnete pedál plynu, akcelerace z klidu je téměř okamžitá a velmi intenzivní.

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Zdánlivě malý Hyundai i10 skrývá velká překvapení

Zdánlivě malý Hyundai i10 skrývá...

Po úspěšném předprodeji prvních 100 kusů, který musel být kvůli velkému zájmu dokonce zdvojnásoben, nyní nová generace modelu Hyundai i10 vstupuje na český trh. Model i10 disponuje svěžím...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Hyundai KONA Electric zapsána do Guinnessovy knihy rekordů

Hyundai KONA Electric zapsána do...

Zápis do Guinnessovy knihy rekordů (GUINNESS WORLD RECORDS™) se podařil v kategorii „Nejvyšší nadmořská výška dosažená v elektromobilu“ Hyundai KONA Electric je prvním elektricky...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Silničních vozidel bylo vloni v Česku vyrobeno více než 1,45 milionu

Silničních vozidel bylo vloni v Česku...

Sdružení automobilového průmyslu přináší tradiční přehled o výrobě a odbytu vozidel za období od 1. ledna do 31. prosince 2019. Výroba silničních vozidel v Česku jen mírně poklesla....

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Kia a Hyundai učinily strategickou investici do firmy Arrival za účelem společného vývoje elektrických užitkových vozů

Kia a Hyundai učinily strategickou...

Dohoda urychluje transformaci značek Kia a Hyundai se zaměřením na čistou mobilitu Investice ve výši 100 milionů eur podporuje společný vývoj ekologických dodávek a dalších produktů pro...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Hyundai KONA Electric prvním elektromobilem na Mount Everestu

Hyundai KONA Electric prvním...

Elektromobil Hyundai KONA se vydá na nejvyšší horu světa, slavný Mount Everest. Cílem cesty, dle očekávání, ale nebude vrchol samotné velehory. KONA Electric by měla dojet do základního...