Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive

Goodyear dále posiluje svou pozici v evropských závodech tahačů uvedením pneumatiky Goodyear Racing Drive, určené pro hnané nápravy a speciálně navržené pro sportovní použití.

Tato pneumatika, která je doplňkem pneumatiky Goodyear Truck Racing – představené v roce 2006, byla speciálně vyvinuta a vyrobena tak, aby nabídla účastníkům závodů tahačů vynikající výkon.

Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive
Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive
Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive

Předtím, než Goodyear uvedl na trh tuto novou pneumatiku, nabízel pneumatiku Truck Racing pro použití na všech pozicích. Pneumatika Goodyear Racing Drive byla vyvinuta pro montáž na hnanou nápravu, čímž doplňuje pneumatiku pro řízenou nápravu. Směsi na obou pneumatikách jsou podobné – obě odvádějí nadměrné teplo a chrání pneumatiku před poškozením a nadměrným opotřebením. Pneumatika Goodyear Racing Drive má symetrický směrový dezén, se dvěma hranatými rameny, která zlepšují přilnavost a brzdné vlastnosti a zvyšují celkovou stabilitu. Ke specifikům této pneumatiky patří její použití při rychlosti až 170 km/h u vozidla o hmotnosti 6 500 kg a venkovní teplotě 40 °C.

Pneumatika Goodyear Racing Drive, jež byla vyvinuta na základě intenzivního testování v laboratořích i na silnici, se vyrábí v protektorovacím závodě Goodyear. To zaručuje, že při využití nejnovějších protektorovacích technologií odpovídá všem systémům kvality společnosti Goodyear. Pneumatika Goodyear Racing Drive rovněž splňuje evropskou normu kvality ECE 109.

„Touto novou pneumatikou jsme dosáhli několika cílů. Za prvé umožňuje závodníkům s tahači podávat lepší výkony, pokud používají naše pneumatiky Goodyear Truck Racing pro řízenou nápravu. Za druhé dokazuje spolehlivost protektorování za velice extrémních podmínek a za třetí prodlužuje životnost pneumatik Goodyear Truck Racing,“ prohlásil Jürgen Spielmann, Director Truck Tires Technology Goodyear Europe.

Pneumatika Goodyear Truck Racing je postavena na stejné kostře jako Goodyear Regional RHS II 315/70R22.5. Je konstruována tak, aby zvýšila bezpečnost a výkon a hlavně aby snížila riziko přehřátí a zlepšila boční stabilitu. Navíc je použita speciální běhounová směs s dezénem, který umožňuje lepší kontakt s povrchem vozovky. Běhoun má bezpečnostní spodní vrstvu, která pomáhá redukovat přehřátí a chrání kostru pneumatiky před náhodným poškozením a nadměrným opotřebením. Pneumatika splňuje normy kvality přijaté pro celý sortiment výrobků společnosti Goodyear a vyhovuje evropským normám CEE 54.

Běhoun pneumatiky Goodyear Truck Racing má asymetrický dezén, což umožňuje lepší rozložení tlaku ve stopě, mechanickou odolnost a výkonnost. Běhoun pneumatiky má zaoblené vnější rameno. Tento tvar poskytuje pneumatice dobrý boční záběr na prašné a vlhké trati. Vnitřní rameno pneumatiky je hranaté, což se příznivě projevuje na stabilitě, a jeho dezén optimalizuje záběrové a brzdné vlastnosti.

Nová pneumatika Racing Drive byla homologována FIA a je běžně dostupná. Je dodávána francouzskou společností FEDIMA, která dodává také pneumatiky Goodyear Truck Racing a zajišťuje servis na všech závodech evropského šampionátu a na dalších závodech tahačů v Evropě.

Společnost Goodyear je největším světovým dodavatelem závodních pneumatik. Každý rok Goodyear vyrobí přes půl milionu pneumatik pro různé závody na všech kontinentech světa. Automobilové závody jsou pro Goodyear důležitou aktivitou, jelikož poznatky ze závodních tratí zlepšují a urychlují vývoj silničních pneumatik. Přenos technologií již vedl k řadě významných inovací v oblasti konstrukce, materiálů a dezénů.

Goodyear

Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 70 000 pracovníků a své výrobky vyrábí ve více než 60 závodech ve 26 zemích světa.

Sortiment pneumatik Goodyear pro nákladní vozidla, autobusy a autokary zahrnuje přes 400 různých typů pneumatik ve více než 55 rozměrech. Pneumatikami Goodyear svá vozidla standardně vybavuje mnoho předních světových výrobců nákladních vozidel, včetně značek Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler a Iveco. Goodyear také dodává pneumatiky všem významným výrobcům návěsů a přívěsů.

Program Fleet First, do kterého patří servisní síť TruckForce, 24hodinová silniční asistenční služba Goodyear ServiceLine24h a elektronický systém řízení pneuhospodářství FleetOnlineSolutions™, poskytuje společnost Goodyear největší rozsah specializovaných služeb ve svém oboru.

Více informací naleznete na www.goodyearpneu.cz.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejkompaktnější SUV od VW je ještě lepší než dosud

Nejkompaktnější SUV od VW je ještě...

Volkswagen spouští předprodej vizuálně a technicky zdokonaleného modelu T-Cross. Výrazný vnější design je nyní ještě atraktivnější. Nově navrženy byly sériově dodávané LED světlomety...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Japonci odhalili nové Suzuki Swift

Japonci odhalili nové Suzuki Swift

Z hračky na čtyřech se stává ještě větší hi-tech hračka. Po řadě průběžných vylepšení přijíždí Suzuki Swift v modernizovaném provedení. Má ještě výraznější design, bohatší...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Symbio otevírá gigafactory SymphonHy, největší závod na výrobu vodíkových palivových článků v Evropě

Symbio otevírá gigafactory SymphonHy,...

Symbio, společný podnik, který stejným dílem vlastní Forvia, Michelin a Stellantis, slavnostně otevřel SymphonHy, svou první gigafactory a současně centrum technologického a průmyslového...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta -

SEAT nainstaluje 39 000 solárních panelů. Ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby z OZE Společnost SEAT S.A. ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dostavba Pražského okruhu už měla být dávno hotová, myslí si 88 % respondentů

Dostavba Pražského okruhu už měla být...

Dostavba Pražského okruhu vstoupila do další fáze. Projekt čeká na posouzení dokumentace EIA Ministerstvem životního prostředí. Podle většiny Pražanů a Středočechů už měl být okruh ale...