CES 2022: CITROËN PŘEDSTAVUJE SVOU INOVATIVNÍ VIZI MOBILITY ZOSOBNĚNOU DVĚMA VÝRAZNÝMI NOVINKAMI, KONCEPTEM CITROËN AUTONOMOUS MOBILITY VISION A CITROËN AMI

  • Citroën s velkou hrdostí představuje na stánku Stellantis na veletrhu CES 2022 (Consumer Electronic Show), což je přední světová akce v oblasti elektroniky, technologií a inovací, která se koná od 5. do 8. ledna v Las Vegas, svou vizi současné i budoucí mobility, a to prostřednictvím dvou výrazných novinek: Citroën Skate a Citroën Ami.
  • Citroën se rozhodl vystavit platformu svého odvážného konceptu autonomní a sdílené mobility Citroën Autonomous Mobility Vision. Tento koncept kombinuje platformu autonomní technologie Citroën Skate s kapslemi (Pody) určenými pro různé služby a využití, které navrhli partneři (místní úřady, servisní společnosti). Citroën Skates přepravují uživatele z jednoho místa ve městě na druhé a nabízejí jim zároveň jedinečný zážitek na palubě.
  • V centru pozornosti bude také Citroën Ami v hravé sportovní verzi My Ami Pop. Přístupný, elektrický, ultrakompaktní a agilní model Ami, který splňuje nové požadavky mikromobility, doplňuje naši nabídku elektromobilů pro soukromé i firemní zákazníky.

Koncept autonomní mobility Citroën Autonomous Mobility Vision se společně s vozem Citroën Ami vydal do Las Vegas, aby spolu překvapily a ohromily návštěvníky veletrhu CES a představily know-how a inovace Citroënu, které pomáhají řešit současné i budoucí výzvy v oblasti mobility.

Městská mobilita se rychle mění. Velká města ve snaze snížit svou uhlíkovou stopu omezují přístup vozidlům, která nejvíce znečišťují životní prostředí. Proto je naprosto nezbytné navrhnout relevantní řešení udržitelné mobility přizpůsobená potřebám uživatelů, kteří chtějí ekologičtější, bezpečnější a cenově dostupnější vozidla.

 Podle značky Citroën by mobilita budoucnosti mohla být čistá, sdílená, autonomní a propojená. Dokonalým ztělesněním této filozofie je koncept Citroën Autonomous Mobility Vision, který uživatelům poskytuje dopravu na míru s odpovídajícími zážitky a souvisejícími službami. Díky Citroënu se uživatelé již nemusí soustředit na řízení, ale získají čas na to, aby si cestování užili.

Ami je nedílnou součástí strategie elektrifikace značky Citroën. Našel si své místo na trhu mikromobility, kde vytvořil nový segment: dvoumístnou elektrickou čtyřkolku, která se může pochlubit ultrakompaktními rozměry, dostupností (z hlediska věku a ceny) a ochranou. Představuje alternativu k jednostopým prostředkům a veřejné dopravě. Nabízí mnohostranné využití a může být sdílen v rámci rodiny, když teenageři souhlasí s tím, že ho půjčí rodičům.

„Cestování je nedílnou součástí našeho společenského a profesního života, a to do té míry, že celé naše prostředí je strukturováno kolem dopravy. Je nezbytné se již nyní připravit na potřeby mobility zítřka. Ústředním tématem našich úvah a technologického pokroku je proto elektromobilita a autonomní mobilita. Nový koncept Citroën Autonomous Mobility Vision by mohl nově definovat rámec městské dopravy, která by mohla být sdílená, elektrická, autonomní a propojená.

Pokud jde o Ami, tento malý fenomén elektrické mobility si od svého uvedení na trh v polovině roku 2020 získal v Evropě již více než 14 000 zákazníků a vytvořil nový segment mezi jednostopými prostředky a automobily. Reaguje tak na nové potřeby a uspokojuje novou generaci zákazníků, kteří hledají mobilitu a individuální svobodu, zejména teenagery a mladé dospělé.“

Vincent Cobée, generální ředitel společnosti Citroën

KONCEPT „CITROËN AUTONOMOUS MOBILITY VISION“ PŘEDZNAMENÁVÁ SDÍLENOU AUTONOMNÍ MĚSTSKOU MOBILITU ZÍTŘKA

Citroën se prostřednictvím konceptu Citroën Autonomous Mobility Vision připravuje na potřeby městské mobility zítřka a využívá své technologické know-how ke zvýšení pohody uživatelů, současně je šetrný k životnímu prostředí a optimalizuje podmínky dopravy ve městech.

Cílem tohoto autonomního open source konceptu je vynalézavým způsobem zlepšit plynulost dopravy ve městě a poskytnout uživatelům originální a uklidňující zážitek, při kterém se prostě mohou jen nechat unášet. Flotila autonomních a vzájemně propojených dopravních robotů Citroën Skates, na nichž budou samostatně umístěny tzv. kapsle (Pody), bude pro optimalizaci městské dopravy jezdit po vyhrazených jízdních pruzích dokonale začleněných do městského prostředí. Skates slouží jako vektory mobility, na jejichž platformy je možné umístit Pods vytvořené různými společnostmi. Uživatelé tak mají 24 hodin denně přístup ke službám podle svého výběru, například si mohou v útulném prostředí číst knihu, sledovat video, poslouchat hudbu a přitom popíjet, nebo při jízdě sportovat.

Toto sdílené autonomní řešení má celou řadu výhod. Snižuje dopravní zátěž ve velkých městech a díky elektrickému pohonu snižuje jejich uhlíkovou stopu. Nabízí také mnohostranné využití a je mnohem levnější než individuální autonomní vůz.

Rozšíření tohoto přístupu je proto založeno na optimálním využívání zdrojů prostřednictvím celého ekosystému, který tvoří Pody, Citroën Skates, vyhrazené jízdní pruhy, správa vozového parku.

CITROËN AMI, ORIGINÁLNÍ OBJEKT UDRŽITELNÉ MOBILITY, JEHOŽ ÚSPĚCH SE ŠÍŘÍ PO CELÉ EVROPĚ

Ami dokonale ztělesňuje hodnoty Citroënu, jako jsou inovace, silný zájem o společenské výzvy a odhodlání nabízet mobilitu s nulovými emisemi CO2.

Tento objekt mikromobility vytvořil nový segment na trhu díky svým charakteristickým vlastnostem: dostupnosti (ve Francii od 14 let) a ceně, kompaktním rozměrům, které usnadňují řízení a parkování a umožňují pohodlnou přepravu dvou osob vedle sebe, zjednodušenému nabíjení za pouhé tři hodiny prostřednictvím běžné zásuvky 220 V, ochrannému aspektu (ochrana proti nárazům a nepříznivému počasí) a okouzlující osobnosti.

Citroën Ami je skutečně populární fenomén. Důkazem toho je velmi početná komunita fanoušků, která se vytvořila během pouhých několika měsíců a kterou tvoří zákazníci vyjadřující své názory na sociálních sítích, jež si vyměňují osvědčené postupy a soutěží o to, jak si Ami nejlépe přizpůsobit. Jeho úspěch v Evropě předčil naše očekávání: od uvedení na trh již registrujeme více než 14 000 objednávek a 80 % zákazníků je pro Citroën nových.

Za tento úspěch vděčíme také celému ekosystému vyvinutému speciálně pro Ami, který zahrnuje plně digitální postup, kdy se zákazník může s Ami seznámit na internetu, může si ho nakoupit online a nechat si ho doručit domů. Zahrnuje i domácí testovací jízdy a zcela nové distribuční kanály, které doplňují našich 200 zúčastněných prodejců Citroën, jako je přibližně 40 prodejen Fnac a Darty akreditovaných pro prodej Ami, a „ambasadoři“ z řad zákazníků, kteří jezdí svým Ami každý den – našich 50 „My Ami Superfans“, kteří předávají své nadšení všem, kteří se potřebují před potvrzením objednávky ujistit o správnosti své volby.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sláva na Hradě:  DS Automobiles a pak nový prezident

Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak...

Pár dní před zvolením nové hlavy státu představila značka DS Automobiles na Pražském hradě své dva vrcholné modely, novou DS 7 E-TENSE 300 a limuzínu DS 9 E-TENSE 360. Modely mohli obdivovat...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Druhá dobrá volba ve světě dvojitého šípu

Druhá dobrá volba ve světě dvojitého...

Ještě před několika měsíci to byl největší a nejdražší Citroën v nabídce, a bylo to poprvé v historii, co takový Citroën nebyl velký sedan. Dnes už to neplatí… Dnes už je vlajkovou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až 360 koní

Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až...

Budoucnost se zdá být božská. Francouzská automobilka DS představila novou DS 7, nádherné SUV s jedinečným komfortem, elektrifikovanými motory s výkonem až 360 koní a technologickou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - C5 X PLUG-IN HYBRID: MAXIMÁLNÍ KOMFORT AKTIVNÍHO ODPRUŽENÍ CITROËN ADVANCED COMFORT®

C5 X PLUG-IN HYBRID: MAXIMÁLNÍ KOMFORT...

C5 X nabízí ve své plug-in hybridní verzi jedinečnou kombinaci, která se dosud v automobilech neobjevila: aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort® spojující tlumiče s dvojitými...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CITROËN OBNOVUJE VOZOVÝ PARK TÝMU AG2R CITROËN, DO NĚHUŽ PŘIBUDOU PLUG-IN HYBRIDY, VČETNĚ ZCELA NOVÉHO MODELU C5 X

CITROËN OBNOVUJE VOZOVÝ PARK TÝMU AG2R...

Citroën poskytne týmu AG2R Citroën flotilu vozů, která dokonale splňuje potřeby týmu z hlediska prostornosti paluby, pohodlí, efektivity a spolehlivosti. Zařazení plug-in hybridů do vozového...