Bridgestone na veletrhu BAUMA 2019: Inovativní řada pneumatik, produktů a řešení

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, se znovu zúčastní veletrhu BAUMA. Na celosvětově největší akci svého druhu v oborech stavebnictví a hornictví představí reprezentativní průřez svou nabídkou prémiových a inovativních pneumatik, průmyslových produktů a specializovaných řešení, vyvinutých pro uvedená odvětví.

Bridgestone poskytuje podporu zákazníkům, kteří se snaží identifikovat a řešit výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. Bridgestone prosazuje v prostředí rychle probíhající transformace průkopnické nové produkty a digitální řešení, jimiž vychází vstříc požadavkům vozových parků, výrobců vozidel a dalších strojů i významných zákazníků na praktická, trvale udržitelná a efektivní řešení. Bridgestone tak zároveň přispívá k utváření budoucnosti mobility.

Pneumatiky

Bridgestone je proslulý výrobou pneumatik prémiové kvality pro všechny dopravní prostředky od jízdních kol až po letadla, včetně největších dumperů na světě, obřích nákladních vozidel, používaných v dolech. Jedna z těchto čtyři metry vysokých pneumatik, největších na světě, bude vystavena v expozici značky Bridgestone. Kromě ní představí Bridgestone mnoho dalších pneumatik, včetně zcela nových produktů:

Pneumatika VSDL Loader 33/65 R 29 – První pneumatika pro kolové nakladače kombinuje přednosti mimořádně širokých pneumatik řady 65 s hlubokým dezénem Bridgestone VSDL. Výsledkem je nová úroveň stability při dynamických změnách a nízký tlak pneumatiky na styčnou plochu při zachování odolnosti vůči proříznutí a dalším druhům poškození.

Pneumatika VLTS Articulated Dump Truck (ADT) – Nedávno představená pneumatika byla specificky vyvinuta pro 60t kloubový dumper (ADT) společnosti Volvo Construction Equipment. Běhoun má ještě větší hloubku dezénu než pneumatika VLT E3. Díky tomu poskytuje neuvěřitelnou trakci, odolnost a spolehlivost, jimiž je Bridgestone proslulý.

Ostatní pneumatiky, které budou součástí expozice, budou reprezentovat mimořádně rozmanitý sortiment pneumatik, vyráběných společností Bridgestone pro nejrůznější stavební a důlní stroje a vozidla. Bridgestone je však partnerem všech významných výrobců vozidel a strojů. Návštěvníci veletrhu BAUMA se tak budou setkávat s pneumatikami Bridgestone na mnoha vystavených vozidlech a strojích.

Průmyslové produkty

Bridgestone je také klíčovým dodavatelem gumárenských produktů pro stavební průmysl. V expozici budou vystaveny mimo jiné pryžové pásy, podložky, hydraulické hadice nebo ložiska kabin a motorů. Bridgestone nabízí díky svým rozsáhlým možnostem v oblastech výzkumu, vývoje, konstrukce a testování široké portfolio velmi kvalitních produktů, které splňují přísné požadavky výrobců vozidel a strojů pro stavební průmysl.

Na veletrhu bude své produkty a technologie prezentovat také značka Firestone.

Firestone Airmount – Tato vzduchová pružina je nastavitelná. Uživatelé si tak mohou přizpůsobit vozidlo aktuální hmotnosti nákladu, která se může lišit v řádu stovek i tisíců kilogramů. Další výhodou je vyrovnávání světlé výšky vozidla i při změnách v rozložení nákladu. Vzduchové pružiny mimořádně efektivně pohlcují vibrace.

Firestone Marsh Mellow – Tkaninou vyztužené pryžové válce Marsh Mellow jsou prakticky nezničitelné, nemusí se hustit a přesto chrání systémy před vibracemi, přenášenými konstrukcí stroje. Jsou ideální pro různé stroje, jako jsou vibrační třídiče. Jako pasivní izolační prvky dosahují účinnosti tlumení, která dalece převyšuje ocelové pružiny.

Na stánku 218 budou k dispozici techničtí specialisté a aplikační inženýři, aby návštěvníkům poskytli informace nezbytné pro spolehlivou a dlouhodobou funkci těchto technologií v kabinách, motorech a dalších průmyslových zařízeních. Mezi jejich přednosti patří také výrazně lepší vlastnosti v porovnání s pneumatickými a hydraulickými zařízeními, a to i za nejnáročnějších podmínek.

Rozsáhlý výběr vystavovaných průmyslových produktů značek Bridgestone a Firestone bude reprezentovat vysokou kvalitu zařízení, vyráběných oběma společnostmi.

Řešení

Obchodní úspěch je postaven na více pilířích, nejen na vysokovýkonných pneumatikách a specializovaných průmyslových nástrojích. Bridgestone vyvinul digitální řešení, která maximalizují potenciál těchto produktů a maximálně využívají digitální technologii, která ve stále větší míře proniká do výbavy vozidel a strojů, aby zvyšovala produktivitu, zkracovala prostoje, maximalizovala provozní potenciál a minimalizovala rizika osobní bezpečnosti. V rámci přístupu Total Tyre Care budou na veletrhu BAUMA prezentována dvě specifická řešení:

Tirematics TPMS – První systém pro sledování tlaku v pneumatikách, který se zaměřuje především na měření tlaku u jednotlivých strojů v rámci celého vozového parku. Systém zabraňuje provozu vozidel na podhuštěných pneumatikách, což je problém, k němuž dochází v téměř všech vozových parcích. Automatické kontroly tlaku v pneumatikách zjistí, jaký úkon je zapotřebí bez přerušování práce a prostojů, které vznikají v důsledku fyzických kontrol nebo poškození podhuštěných pneumatik.

FleetPulse – Nejmodernější mobilní a webová aplikace pomáhá fleetovým zákazníkům udržovat technický stav a provozní vlastnosti vozidel na nejvyšší úrovni při současném prodlužování doby provozu a snižování celkových nákladů na vlastnictví a digitalizaci provozních činností. FleetPulse zároveň přispívá k dodržování legislativy a vysokých standardů bezpečnosti, platných v příslušných průmyslových odvětvích.

FleetPulse  zahrnuje seznamy úkonů pro kontrolu vozidel, které vykonává řidič, hodnoty tlaku v pneumatikách naměřené technologií Tirematics a plán pro řešení defektů, navržený manažerem vozového parku nebo údržby.

Data, získávaná aplikací FleetPulse, jsou slučována a vyhodnocována, aby podávala podrobný přehled o stavu vozového parku od ověření potřeby údržby/oprav až po získávání dat pro zajištění dodržování legislativních předpisů.

Navštivte expozici značky Bridgestone a seznamte se s novinkami z jejího světa.

 

 

 

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Divize originální výbavy společnosti Bridgestone EMIA dodávala v roce 2020 trvale udržitelné inovace

Divize originální výbavy společnosti...

Přední světoví výrobci automobilů si v roce 2020 znovu vybírali společnost Bridgestone jako preferovaného dodavatele pneumatik a vývojového partnera Společnost Bridgestone EMIA poskytla 13...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone EMIA mění strukturu managementu prodeje

Bridgestone EMIA mění strukturu...

Současný viceprezident, odpovědný za oblast pneumatik pro užitková vozidla (pro náhradní spotřebu i prvovýbavu), Steven De Bock, se stane viceprezidentem, odpovědným za oblast pneumatik pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone a ETB nabízejí prémiové pneumatiky za měsíční předplatné v průkopnickém programu MOBOX

Bridgestone a ETB nabízejí prémiové...

Společnosti Bridgestone a ETB Autocentres spouštějí službu MOBOX. Jedná se o předplatné pneumatik s paušálním měsíčním poplatkem, které poskytne motoristům ještě více komfortu a pocitu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone poprvé uvádí do provozu průkopnickou technologii ENLITEN ve výbavě elektromobilů Volkswagen ID.3

Bridgestone poprvé uvádí do provozu...

Ekologická technologie ENLITEN umožňuje extrémně nízký valivý odpor, a prodlužuje tak dojezd na jedno nabití akumulátorů modelu ID.3 Spotřebu elektrické energie minimalizuje také nižší...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone a Microsoft zvyšují bezpečnost inovativním, inteligentním systémem sledování stavu pneumatik

Bridgestone a Microsoft zvyšují...

Bridgestone vyvinul v partnerství se společností Microsoft jedinečný systém pro rozpoznání poškozené pneumatiky, který používá platformu Microsoft pro síťově propojené automobily, MCVP...