BMW i7 M70 xDrive: Elektrická dokonalost

BMW M představuje čistě elektrickou výkonnou verzi, která bude nejvýše postavenou sedmičkové řady. BMW i7 M70 xDrive se tak stává nejvýkonnějším vozem s čistě elektrickým pohonem v celém portfoliu BMW Group.

Nové BMW i7 M70 xDrive je vybaveno jedním elektromotorem na přední a jedním na zadní nápravě, které společně generují maximální celkový výkon 485 kW/660 k, ale také M specifickým podvozkem zajišťujícím dokonalé propojení elektrické mobility a výkonnosti. Výsledkem je jedinečný zážitek z jízdy v luxusním segmentu. Vrcholné provedení nového BMW řady 7 zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy, což z něj činí nejrychlejší čistě elektrický model BMW. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Isedmička“ je už třetí výkonný model s čistě elektrickým pohonem a na trh je plánováno na druhou polovinu letošního roku.

Nejvýkonnější elektromotor BMW

Specifická M konstrukce synchronních elektromotorů s elektricky buzeným rotorem umožňuje BMW i7 M60, a to zejména v případě zadního motoru, dosahovat bezprecedentní hustoty výkonu. V současnosti je elektromotorem BMW s největší výkonovou hmotností 2,41 kW/kg.

Této nové rekordní hodnoty výkonové hmotnosti bylo dosaženo díky společností BMW Group patentované inovaci, která ve statoru elektromotoru používá šest buzených cívek namísto obvyklých tří. Toto řešení elektrickému motoru s lehkou a kompaktní konstrukcí umožňuje generovat extrémně vysoký výkon a poskytovat jej nepřetržitě až do vysokých otáček. Z pohledu výkonové hmotnosti, ale také s ohledem na celkovou účinnost je toto řešení jednoznačně lepší než pohon zadní nápravy dvěma motory.

Maximální výkon s funkcemi M Sport Boost a M Launch Control

Motor pohánějící zadní nápravu generuje maximální výkon 360 kW/489 k. V přesně řízené součinnosti s elektromotorem na přední nápravě o výkonu 190 kW/258 k vzniká elektrický pohon všech kol s celkovým točivým momentem 1015 Nm ve sportovním režimu a až 1100 Nm při aktivaci jedné z funkcí M Launch Control nebo M Sport Boost. Tímto způsobem BMW i7 M70 xDrive generuje mimořádnou hnací sílu.

Funkce M Launch Control využívá skutečnost, že regulace točivého momentu i kontrola trakce jsou integrovány do řídicí jednotky motoru. Tím je zajištěno, že výkon generovaný elektromotory je regulován extrémně přesně tak, aby mohl být přeměněn ve strhující dynamiku bez ztráty trakce.

Funkci M Sport Boost lze aktivovat stisknutím levé páčky řazení a je doprovázena pomocí pro M Performance specifické grafiky na přístrojovém panelu. Je rovněž autenticky doprovázena mimořádně emotivním, pro M Performance specifickým zvukem, který je součástí zvuků BMW IconicSounds Electric od Hanse Zimmera.

Schopnost dlouhého dojezdu, nová funkce MAX RANGE

Dynamické vlastnosti nového BMW i7 M70 xDrive se snoubí se schopností ujet dlouhé vzdálenosti. V podlaze umístěná vysokonapěťová baterie s využitelnou kapacitou 101,7 kWh umožňuje BMW i7 M70 xDrive dojezd 488 až 560 kilometrů podle testovacího cyklu WLTP. Pomocí nové funkce MAX RANGE lze selektivním omezením výkonu a maximální rychlosti v kombinaci s omezením některých komfortních funkcí prodloužit dojezd přibližně o 15 až 25 procent.

Software kombinované nabíjecí jednotky standardně umožňuje nabíjení vysokonapěťové baterie střídavým proudem o výkonu až 22 kW a stejnosměrným až 205 kW. Díky tomu je možné při zastávce u vysokovýkonné nabíjecí stanice během 10 minut prodloužit dojezd až o 170 kilometrů (WLTP).

M specifický podvozek zlepšuje dynamiku a komfort

M specifické nastavení všech řídicích systémů pro elektrický pohon všech kol, řízení, tlumiče a systémy jízdní dynamiky vytváří základ pro spojení charakteristické M dynamiky, agility a přesných reakcí s vysokou úrovní komfortu při cestování na dlouhé vzdálenosti. Součástí standardní výbavy nového BMW i7 M70 xDrive je M specifické adaptivní vzduchové odpružení na obou nápravách s automatickým udržováním světlé výšky a elektronicky řízené tlumiče, jejichž odezva je vylepšena použitím M specifické hydrauliky.

Nové dvoubarevné lakování, matné laky Frozen na bázi biomasy

Nové BMW i7 M70 xDrive je nabízeno se širokou škálu laků karoserie. Zákazníci si navíc mohou vybrat z více než 100 speciálních laků BMW Individual. Obzvláště extravagantní vzhled zajišťuje dvoubarevné lakování BMW Individual, které nyní může kombinovat i zmiňované speciální laky BMW Individual. Kromě jiného lze kombinovat třeba metalický lak BMW Individual Liquid Copper pro spodní část karoserie a černý metalický lak Sapphire Black pro její horní část.

Matné laky Frozen dostupné pro nové BMW i7 M70 xDrive jsou vyráběny inovativním procesem na bázi biomasy namísto ropy. Při tomto procesu se nemění složení laku, ale použité suroviny pocházejí z udržitelných zdrojů.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW X5 Protection VR6

Nové BMW X5 Protection VR6

Nové provedení nejprodávanějšího pancéřovaného vozu světa s klasifikací VR6 přichází s přepracovaným designem a upraveným interiérem se špičkovými prvky digitalizace – přebírá...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA pro 250 vyvolených

BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA...

Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Pro ně letos nabízí jednu lahůdku. Model B5 GT coby vrcholné provedení BMW řady 5...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW 5 bude prvním vozem schváleným pro autonomní jízdu do rychlosti 130 km/h v Německu

Nové BMW 5 bude prvním vozem...

BMW Group je první automobilkou v Německu, která může nabídnout systém pro částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 130 km/h. Spolkový dopravní úřad Kraftfahrtbundesamt (KBA) udělil...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW Concept Touring Coupé: Nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech

BMW Concept Touring Coupé: Nadčasový...

BMW Group při zahájení Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 představilo světovou premiéru designérské studie BMW Concept Touring Coupé. Uzavřený dvoumístný vůz, který byl vyvinut...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ryzí esence motorsportu: MINI John Cooper Works v limitované edici 1to6 Edition

Ryzí esence motorsportu: MINI John Cooper...

MINI John Cooper Works s výkonem 231 koní a koncentrovaným závodním know-how symbolizuje výjimečnost a přináší autentický pocit z motorsportu. Speciální model je omezen na 999 kusů. Sportovní...