Blovice zahajují motoristickou sezónu

Blovice zahajují motoristickou sezónu

Když 6. prosince loňského roku sjížděli Stanislav Chovanec s Henrychem Kurusem z cílové rampy Pražského rallysprintu jako jeho trojnásobní vítězové, znamenalo to zároveň definitivní tečku za domácí motoristickou sezónou. Aktéři této strhující podívané už žili atmosférou přicházejících svátků, těšili se na odpočinek po náročném seriálu dvanácti mistrovských podniků, ale zároveň také přemýšleli o sezóně příští. Ta však byla ještě relativně vzdálená. Vždyť datum a místo jejich prvního setkání a zároveň bojů o mistrovské body bylo určeno na 2. dubna do Klatov, kde už tradičně startuje domácí mistrovství náročnou Rally Šumava Mogul.

Do šumavské soutěže je tedy ještě měsíc času, ovšem ti největší nedočkavci z řad jezdců i fanoušků si dávají dostaveníčko už v sobotu 7. března v západočeských Blovicích na volném motoristickém podniku, zvaném příznačně Rally šou. Není to však akce jaksi na okraj nebo pro legraci. Např. v loňském roce se sešlo na letišti v Komorně, kde se blovická Rally šou odehrávala, 3000 diváků a opravdu nelitovali celodenního postávání u tratě v počasí, kdy je člověku nejlépe doma. Odměnou jim byly výborné výkony všech zúčastněných, hlavně však vystoupení jezdce továrního týmu Škoda motorsport Emila Trinera, který s Felicií Kit Car skončil druhý, jednu vteřinu za vítězem ing. Václavem Pechem. Ten však měl k dispozici přímo legendu automobilového soutěžního sportu, Lancii Deltu Evo IV s pohonem obou náprav a hlavně s motorem, který disponoval dvojnásobnou silou než Trinerova Felicia.


Letos chtějí blovičtí organizátoři ukázat svou Rally šou v ještě lepším světle. Svědčí o tom nová rychlostní zkouška Blovice – Struhaře, která se jede jako druhá a třetí v pořadí, když úvod a závěr této zajímavé podívané obstará už tradční okruh kolem Komorna. Ty z příznivců automobilových soutěží, kteří se první březnovou sobotu do Blovic chystají, určitě zajímá, kdy Rally šou startuje a hlavně na koho se mohou těšit.


Blovice zahajují motoristickou sezónu

Tak tedy, první vůz vyjíždí na trať úvodního okruhu v Komorně v 9. 00 hod, start druhé rychlostní zkoušky je v 10. 00 hod., za další hodinu už budou diváci sledovat průběh třetího měřeného úseku a ve 12 hod. 30 min. je na pořadu čtvrtá rychlostní zkouška. Na patnáctou hodinu odpolední je ještě plánováno na letišti v Komorně závěrečné galapředstavení nejlepších posádek.

Bohužel, budou mezi nimi už s jistotou chybět původně přihlášení Emil Triner s Milošem Hůlkou, kteří nemají ještě připravenou svoji Octavii Kit Car a tak loňští vítězové Pech s Šimkem by mohli mít cestu k obhajobě snadnější. Ovšem pozor, ve startovní listině se letos objevuje jméno Stanislava Chovance, který zcela určitě nebude chtít vyhrávat jen závěrečné podniky sezóny.


Mezi přihlášenými posádkami jsou také Karel Trojan junior s Danem Vodičkou, kteří v už zmiňovaném Pražském rallysprintu překvapili výbornou jízdou s Toyotou Celicou a zvědaví budeme jistě na premiérové vystoupení Jiřího Tošovského s automobilem Mitsubishi Lancer Evo III. Zárukou kvality jsou však i Ladislav Regerzieger, Jiří Pertlíček a další.


V Rally šou startují i vozidla, která sice patří do kategorie historických, ovšem na trati si se současnými nikdy nezadají. Mezi těmi, kteří s “historiky” pojedou, budou zcela jistě hrát první housle dvojnásobní mistři Evropy, manželé Trajboldovi se svým spolehlivým Porsche 911 a nesmíme zapomenout ani na loňské vicemistry Evropy Indru s Kieslichem, jež k úspěchu dovezla stará dobrá Škoda 1000 MB. Závod této kategorie dovede udělat i Michal Sum jezdící s BMW v domácích barvách.


Blovická Rally šou není typickou automobilovou soutěží a vůbec v ní nejde o mistrovské body, ovšem nasazení jedců je takové, jako kdyby se právě zde rozhodovalo o titulu. Proto ti, kteří v sobotu 7. března do Blovic zavítají, nebudou litovat.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW zahajuje v Thajsku výstavbu závodu na výrobu vysokonapěťových baterií.

BMW zahajuje v Thajsku výstavbu závodu...

BMW položila v thajském Rayongu základní kámen k výstavbě výrobního závodu na produkci vlastních vysokonapěťových baterií 5. generace. BMW Group tak připravuje další továrnu na výrobu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW M4 Coupé a Cabrio: Dokonalost od 2 milionů

Nové BMW M4 Coupé a Cabrio: Dokonalost...

Více výkonu, výraznější design, nové možnosti individualizace a digitální inovace. Divize BMW M představuje nové modely M4: Coupé i Cabrio s ještě intenzivnějšími geny ze světa...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW X5 Protection VR6

Nové BMW X5 Protection VR6

Nové provedení nejprodávanějšího pancéřovaného vozu světa s klasifikací VR6 přichází s přepracovaným designem a upraveným interiérem se špičkovými prvky digitalizace – přebírá...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA pro 250 vyvolených

BMW ALPINA B5 GT: Nejvýkonnější ALPINA...

Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Pro ně letos nabízí jednu lahůdku. Model B5 GT coby vrcholné provedení BMW řady 5...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové BMW 5 bude prvním vozem schváleným pro autonomní jízdu do rychlosti 130 km/h v Německu

Nové BMW 5 bude prvním vozem...

BMW Group je první automobilkou v Německu, která může nabídnout systém pro částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 130 km/h. Spolkový dopravní úřad Kraftfahrtbundesamt (KBA) udělil...