Blovice zahajují motoristickou sezónu

Blovice zahajují motoristickou sezónu

Když 6. prosince loňského roku sjížděli Stanislav Chovanec s Henrychem Kurusem z cílové rampy Pražského rallysprintu jako jeho trojnásobní vítězové, znamenalo to zároveň definitivní tečku za domácí motoristickou sezónou. Aktéři této strhující podívané už žili atmosférou přicházejících svátků, těšili se na odpočinek po náročném seriálu dvanácti mistrovských podniků, ale zároveň také přemýšleli o sezóně příští. Ta však byla ještě relativně vzdálená. Vždyť datum a místo jejich prvního setkání a zároveň bojů o mistrovské body bylo určeno na 2. dubna do Klatov, kde už tradičně startuje domácí mistrovství náročnou Rally Šumava Mogul.

Do šumavské soutěže je tedy ještě měsíc času, ovšem ti největší nedočkavci z řad jezdců i fanoušků si dávají dostaveníčko už v sobotu 7. března v západočeských Blovicích na volném motoristickém podniku, zvaném příznačně Rally šou. Není to však akce jaksi na okraj nebo pro legraci. Např. v loňském roce se sešlo na letišti v Komorně, kde se blovická Rally šou odehrávala, 3000 diváků a opravdu nelitovali celodenního postávání u tratě v počasí, kdy je člověku nejlépe doma. Odměnou jim byly výborné výkony všech zúčastněných, hlavně však vystoupení jezdce továrního týmu Škoda motorsport Emila Trinera, který s Felicií Kit Car skončil druhý, jednu vteřinu za vítězem ing. Václavem Pechem. Ten však měl k dispozici přímo legendu automobilového soutěžního sportu, Lancii Deltu Evo IV s pohonem obou náprav a hlavně s motorem, který disponoval dvojnásobnou silou než Trinerova Felicia.


Letos chtějí blovičtí organizátoři ukázat svou Rally šou v ještě lepším světle. Svědčí o tom nová rychlostní zkouška Blovice – Struhaře, která se jede jako druhá a třetí v pořadí, když úvod a závěr této zajímavé podívané obstará už tradční okruh kolem Komorna. Ty z příznivců automobilových soutěží, kteří se první březnovou sobotu do Blovic chystají, určitě zajímá, kdy Rally šou startuje a hlavně na koho se mohou těšit.


Blovice zahajují motoristickou sezónu

Tak tedy, první vůz vyjíždí na trať úvodního okruhu v Komorně v 9. 00 hod, start druhé rychlostní zkoušky je v 10. 00 hod., za další hodinu už budou diváci sledovat průběh třetího měřeného úseku a ve 12 hod. 30 min. je na pořadu čtvrtá rychlostní zkouška. Na patnáctou hodinu odpolední je ještě plánováno na letišti v Komorně závěrečné galapředstavení nejlepších posádek.

Bohužel, budou mezi nimi už s jistotou chybět původně přihlášení Emil Triner s Milošem Hůlkou, kteří nemají ještě připravenou svoji Octavii Kit Car a tak loňští vítězové Pech s Šimkem by mohli mít cestu k obhajobě snadnější. Ovšem pozor, ve startovní listině se letos objevuje jméno Stanislava Chovance, který zcela určitě nebude chtít vyhrávat jen závěrečné podniky sezóny.


Mezi přihlášenými posádkami jsou také Karel Trojan junior s Danem Vodičkou, kteří v už zmiňovaném Pražském rallysprintu překvapili výbornou jízdou s Toyotou Celicou a zvědaví budeme jistě na premiérové vystoupení Jiřího Tošovského s automobilem Mitsubishi Lancer Evo III. Zárukou kvality jsou však i Ladislav Regerzieger, Jiří Pertlíček a další.


V Rally šou startují i vozidla, která sice patří do kategorie historických, ovšem na trati si se současnými nikdy nezadají. Mezi těmi, kteří s “historiky” pojedou, budou zcela jistě hrát první housle dvojnásobní mistři Evropy, manželé Trajboldovi se svým spolehlivým Porsche 911 a nesmíme zapomenout ani na loňské vicemistry Evropy Indru s Kieslichem, jež k úspěchu dovezla stará dobrá Škoda 1000 MB. Závod této kategorie dovede udělat i Michal Sum jezdící s BMW v domácích barvách.


Blovická Rally šou není typickou automobilovou soutěží a vůbec v ní nejde o mistrovské body, ovšem nasazení jedců je takové, jako kdyby se právě zde rozhodovalo o titulu. Proto ti, kteří v sobotu 7. března do Blovic zavítají, nebudou litovat.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 550 koní pro nové BMW M3 CS. Cena: 3 965 000 korun

550 koní pro nové BMW M3 CS. Cena:...

BMW M bude i v roce 2023 rozšiřovat své produktové řady o mimořádně atraktivní speciální modely. Tím je i nové BMW M3 CS, vysokovýkonný model v prémiovém segmentu střední třídy. S...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Další úspěšný rok pro BMW, skupina prodala přes 2,1 milionu aut a motorek

Další úspěšný rok pro BMW, skupina...

Stejně jako pro Rolls-Royce byl i pro celou skupinu BMW rok 2022 více než slušný. Koncern dodal zákazníkům po celém světě celkem 2 399 636 vozů značek BMW, MINI a Rolls-Royce. Sice jde...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Když se píše historie: Óda na boxery a 100 let s BMW R

Když se píše historie: Óda na boxery a...

V prosinci 1922 narýsoval šéfkonstruktér BMW Max Friz první sériový motocykl BMW. Jeho srdcem byl vzduchem chlazený dvouválcový čtyřtaktní motor typu boxer a poprvé se motocykl BMW R 32...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - BMW investuje do novátorského procesu extrakce mědi

BMW investuje do novátorského procesu...

Bavorská automobilka prostřednictvím svého fondu rizikového kapitálu BMW i Ventures získala podíl ve společnosti Jetti Resources se sídlem v americkém Colorado. Cílem je podpořit zodpovědnou a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 50 odstínů nejexkluzivnějšího bavoráka

50 odstínů nejexkluzivnějšího bavoráka

Jubilejní rok k výročí 50 let divize BMW M nemohl být zakončený v lepším stylu. Bavoráci představili nejexkluzivnější model, jaký kdy vyrobili – mistrovské technické dílo ztělesňující...