Audi allroad quattro: Přes hory a doly

Willy Bogner natočil nový film: Mountain Magic.

Audi allroad quattro: Přes hory a doly

No limits!


Auto bez hranic: Audi allroad quattro je hlavním představitelem v novém filmu Mountain Magic Willyho Bognera. Prožijte zrození filmové hvězdy – první obrazy riskantního natáčení. Prosím otočte list .

Síla obrazů!


Nároky jsou tak velké jako formát, má to být nejlepší sportovní film systému Imax. První pohled na širokoúhlý poster ukazuje nejsenzačnější místa natáčení, například Monument Valley v Arizoně nebo Mohavskou poušť sousedící s Kalifornií, kde se smělo natáčet poprvé. Auto, které dobylo tyto krajiny, budí pozornost: Audi allroad quattro.

? Točil jste ve formátu Imax, vaším hlavním představitelem je Audi allroad quattro.


! Film se jmenuje Mountain Magic a chce ukázat krásu, dramatičnost a zábavu zimních sportů – snowboardingu, lyžování, paraglidingu.

? Role pro auto?


! Hlavní role. Hledali jsme typ supersportovního auta, které umí všechno: právě takové, jaké je allroad quattro, které překonává jezera, příkré svahy a vodní toky a které kromě toho opravdu dobře vypadá. Tedy hvězdu. Původně byla sekvence s novým allroad quattro plánována na osm minut. Ale záběry byly tak dobré, že jsme dobu jeho výstupu téměř zdvojnásobili. Nyní je to 15 minut – z celkových 45 minut.

? Jste znám mimořádnými filmy jako Fire and Ice, točil jste legendární honičky jako jízdu na lyžích Rogera Moora v bobové dráze v Cortině pro bondovku For your Eyes only. Co můžeme očekávat tentokrát?


Audi allroad quattro: Přes hory a doly

! To přirozeně ještě nechci prozradit. Jen tolik: allroad quattro pojede přes vodu, bude cestovat hlubokým sněhem jako snowmobil a poletí z kopce na paraglideru.

? Každý ví, že ani allroad quattro nemůže létat nebo plavat. Jak se dostane auto do vzduchu bez rizika okamžitého pádu?


! Tato scéna patří jistě k nejnáročnějším a nejobtížnějším, je to světová premiéra. Zhotovili jsme allroad quattro v extrémně lehkém provedení a vybavili je dálkovým řízením z kosmické techniky. U takových scén je jistější, když v autě žádný řidič nesedí. Kromě toho jsme ušili největší paraglider na světě – s rozpětím dvacet metrů! Pak jsou ještě zapotřebí dobré povětrnostní podmínky a pořádná dávka štěstí. Už druhý pokus se podařil.

? Bez totálních škod?


! Během celého natáčení jsme žádné auto nezničili, žádné problémy s allroad quattro nebyly, i když nároky byly extrémní, což vypovídá o vysoké kvalitě nového Audi.

? Kolik scén v Mountain Magic je reálných, kolik jich pochází z trikového studia?


! Tři čtvrtiny jízdních scén s allroad quattro jsou pravé, se skutečnými řidiči – profesionály motoristického sportu, jako jsou Sepp Haider a Joschi Kleint, kteří allroad quattro dokonale ovládali a byli jím okouzleni.

? Jak dlouho to trvá, než se takové scény natočí?


Audi allroad quattro: Přes hory a doly

! U takových projektů je rozhodující přesná příprava. Příprava letové scény trvala dva a půl měsíce, natáčení čtyři dny. Teprve při natáčení se ukáže, zda byly přípravy správné. Největším překvapením totiž bylo, že vše probíhalo podle plánu.

? Další zvláštností filmu je formát Imax. Jaké nároky klade na autora scénáře, režiséra a kameramana Bognera?


! Je to nejnákladnější způsob natáčení. Formát Imax umožňuje zcela jiné vtažení diváka do filmu. Sedí uprostřed děje. A poměr přírody a člověka je možno ukázat ještě podstatně působivěji než v normálním 35mm formátu, může vzniknout napínavá směs krajiny a akce. Natáčení může být značně namáhavé už jen proto, že kamera váží 28 kilogramů, což komplikuje filmování akčních scén, např. v bobové dráze při 70 km/h, v helikoptéře při 140 km/h.

? V Mountain Magic vystupuje vedle allroad quattro ještě jedna nápadná hvězda: pilotka.


! Ta dívka je zcela cool, americká zpěvačka popu. Jmenuje se – její barva je tomu blízká – Pink. Jezdí velmi dobře, zpívá velmi dobře, vypadá velmi dobře – ideální partnerka pro allroad quattro.

? Kdy bude mít film premiéru?


! Start je v září 2000 na celém světě. První scény s allroad quattro byly již k vidění začátkem března na ženevském autosalonu.

převzato z AUDI magazínu 2/2000

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone a Microsoft zvyšují bezpečnost inovativním, inteligentním systémem sledování stavu pneumatik

Bridgestone a Microsoft zvyšují...

Bridgestone vyvinul v partnerství se společností Microsoft jedinečný systém pro rozpoznání poškozené pneumatiky, který používá platformu Microsoft pro síťově propojené automobily, MCVP...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Elektrifikovaný a dynamičtější: Nový Tiguan slaví světovou premiéru

Elektrifikovaný a dynamičtější: Nový...

Nový Tiguan nyní i s externě nabíjitelným hybridním pohonem: Tiguan eHybrid1 může jet s výhradně elektrickým pohonem, a tedy s nulovými lokálními emisemi, rychlostí až 130 km/h Nový...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai Motor odhaluje podrobné informace o vyspělých pohonech a systémech nového modelu Santa Fe

Hyundai Motor odhaluje podrobné informace...

Nové Santa Fe, prezentované začátkem června s novým robustním, ale současně sofistikovaným designem, je vybaveno novými prémiovými technologiemi a nejmodernějšími bezpečnostními prvky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Inovativní, dynamické a elektrické: Audi e-tron S a Audi e-tron S Sportback

Inovativní, dynamické a elektrické:...

Světová novinka ve velkosériové výrobě: Pohon se třemi elektromotory mobilizuje výkon až 370 kW a točivý moment až 973 N.m Nová generace elektrického pohonu quattro s variabilním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Značka KIA uzavřela partnerství s hokejovou legendou Jaromírem Jágrem

Značka KIA uzavřela partnerství s...

Značka KIA se stala oficiálním partnerem Jaromíra Jágra a dodavatelem vozů pro hokejový klub Rytíři Kladno Rytíři Kladno budou mít k dispozici více než desítku vozů KIA včetně vlajkové...