AAA AUTO, největší prodejce ojetých automobilů v České republice, prodalo v letošním roce o 26 % kabrioletů méně ve srovnání se stejným obdobím roku předchozího. Segmentem vozů, který naopak neustále zaznamenává mírný růst prodejů, jsou vozy s pohonem 4×4 a SUV.
Dosavadní chladné jarní počasí v letošním roce
– nepřeje řidičům, kteří si rádi vychutnávají jízdu s větrem ve vlasech. To se již projevilo také na poptávce po automobilech se stahovací střechou. Skupina AAA AUTO v období od 1. ledna do konce května prodala o 26 % méně kabrioletů než ve stejném období roku 2012. Nejžádanějšími modely byly
- Peugeot 307CC
- Volskwagen EOS
- Peugeot 206CC
- Mercedes SLK
- Renault Mégane Cabrio.
Prodeje vozů s pohonem všech kol a SUV však rostou:
Od začátku roku jich bylo prodáno již o 10 % více než ve stejném období v loňském roce „Ukazuje se, že zájem o auta s pohonem všech kol, stejně tak jako o SUV, je celoroční a výrazně nepolevuje ani v letních měsících. V nabídce jich aktuálně máme zhruba 500, což je největší výběr na českém trhu,“ komentuje dosavadní prodeje Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO. Vozy SUV a 4×4 tak snížené prodeje kabrioletů zcela kompenzují, protože vozů se stahovací střechou se tradičně prodává řádově menší množství. „Většinou jde spíše o třetí auto do rodiny určené pro zábavu, nebo o vůz pro movitější singl klientelu,“ dodala Topolová.