Značka Lexus vstoupí na konci srpna na český trh se svoji vlajkovou lodí – Lexus LS 600h – třetím představeným modelem s hybridní technologií.

Nejvýkonnější zástupce řady LS se bude na českém trhu prodávat rovněž v prodloužené verzi s označením LS 600h L.

Značka Lexus vstoupí na konci srpna na český trh se svoji vlajkovou lodí – Lexus LS 600h – třetím představeným modelem s hybridní technologií.
Značka Lexus vstoupí na konci srpna na český trh se svoji vlajkovou lodí – Lexus LS 600h – třetím představeným modelem s hybridní technologií.

Společně s cenami nového modelu v obou verzích byla zveřejněna také úprava cen současného modelu LS 460. Nová základní cena modelu Lexus LS 460 je 2 399 000 Kč (vč.DPH). Dochází tak ke snížení ceny o 60 000 Kč.

Základní cena modelu Lexus LS 600h je 2 894 000 Kč (vč.DPH)

V porovnání s modelem LS 460 nabízí hybridní model LS 600h v základní verzi:

 • Lexus Hybrid Drive
 • Stálý pohon všech kol s poslední generací mezinápravového diferenciálu Torsen®
 • 19″ sedmipaprsková kola z lehkých slitin s pneumatikami 245/45 R19
 • Audiosystém Mark Levinson Reference Surround, 19 reproduktorů, měnič na 6 disků DVD, FM/MW/LW tuner s RDS
 • LED (light emmiting diodes) přední světlomety s ostřikovači a automatickým nastavením sklonu – světová premiéra
 • Parkovací asistent, senzory vpředu a vzadu
 • Zadní loketní opěrka
 • EV (Electric Vehicle) mód pouze elektrického pohonu vozu

Základní cena modelu Lexus LS 600h L (prodloužené verze) – je 3 094 000 Kč (vč.DPH)

V porovnání s modelem LS 600h nabízí hybridní model LS 600h L v základní verzi:

 • Prodloužení rozvoru vozu (tím i délky vozu) o 120 mm
 • Elektricky stavitelná zadní sedadla s pamětí nastavení
 • Klimatizovaná zadní sedadla
 • Zadní hlavové opěrky elektricky ovládané
 • Boční airbagy vzadu 
 • Kožená loketní opěrka ve výplni dveří
 • Elektricky ovládaná kapota zavazadlového prostoru
 • Volant v kombinaci dřevo/kůže

Jako volitelnou výbavu nabízí LS 600h tzv. Relaxační paket zadních sedadel (se speciálním masážním sedadlem Ottoman), Aktivní stabilizátor, Inteligentní parkovací asistent a Paket pokročilé přednárazové bezpečnostní výbavy.

Lexus LS 600h

Model LS 600h představuje první automobil na světě vybavený plně hybridní pohonnou jednotkou V8, která kombinuje po technické stránce jedinečný zážehový vidlicový osmiválec 5,0 l, výkonný elektromotor, nově navržený akumulátor o velké kapacitě a elektronicky řízenou převodovku s plynule měnitelným převodem (s dvoustupňovým převodem pro redukci otáček elektromotoru) a stálý pohon všech kol.

Tento, po technologické stránce nejmodernější hybridní systém zajišťuje modelu LS 600h bezpříkladnou rovnováhou mezi výkonností a šetrným působením na životní prostředí. Systém kombinuje výkon 394 k/290 kW motoru V8 5,0 l s výkonem elektromotoru 225 k/165 kW, aby vytvořil maximální kombinovaný výkon 445 k/327 kW. Přitom dosahuje prvotřídních hodnot kombinované spotřeby paliva 9,3 l/100 km (spotřeba odpovídá spotřebě automobilů se šestiválcovým motorem) i emisí CO2 219 g/km a má mimořádně čisté výfukové plyny.

Automobil staví na hodnotách nové modelové řady LS, které spočívají v co nejhlubším vyjádření designu L-finesse, použití nejpokrokovější bezpečnostní technologie na světě, jakož i nejvyšších možných standardů ve výrobě, kvalitě a komfortu. Použitím převratné technologie hybridního pohonu byla z modelu LS 600h vytvořena luxusní vlajková loď, která nabízí to nejlepší z hlediska designu, výkonnosti, účinnosti a bezpečnosti.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.