Zcela nové sportovní kupé Lexus RC F Lexus v prodeji na našem trhu již od 2.ledna 2015 (cena od 2 145 000 Kč včetně DPH)

Společnost Toyota Motor Czech, importér vozů Toyota a Lexus do ČR zveřejnila oficiální ceny pro novinku roku 2015.

1torcv900

1torcvpal900

Nové atraktivní kupé RC F

– s motorem 5,0 l o výkonu 477 k a točivém momentu 530 Nm je tento model nejvýkonnějším sportovním vozem s motorem V8, který kdy automobilka Lexus vyvinula. Pozoruhodně smělý design RC F, odvozený od konceptů LF-LC a LF-CC odhalených v roce 2012, následuje verzi IS F coby další model Lexus s označením F s druhou generací motoru V8, s poukazem na ty nejpropracovanější technologie ze supersportu Lexus LFA s agregátem V10.

Nové prémiové sportovní kupé RC F je jedním z nejvýkonnějších, nejvšestrannějších a nejagilnějších vozů, které kdy automobilka Lexus představila. Nové kupé bylo navrženo pro potěšení všech motoristických nadšenců, bez ohledu jejich řidičský um a zkušenosti.

Za použitelností v každodenním provozu

– stojí příkladné jízdní chování a mimořádná stabilita za vysokých rychlostí jízdy, a to ve spojení s příkladným pohodlím, bohatou výbavou a bezpečnostními technologiemi RC F. Ryzí potěšení za volantem je ještě umocněno neopakovatelnou zvukovou kulisou vysokootáčkového agregátu 5,0 l V8 s atmosférickým plněním.

Osmistupňová převodovka SPDS (Sports Direct Shift) je vybavena šesti režimy volitelnými řidičem, včetně nového řídicího módu G-sensor AI-Shift, jenž sleduje síly bočního zrychlení G a následně optimalizuje volbu převodových stupňů při rychlé sportovní jízdě.

Systém VDIM (integrované řízení dynamiky vozidla) poprvé u značky Lexus a zároveň výlučně pro vozy s označením F nabízí v novém kupé RC F režimy SPORT a EXPERT, které řidiči skýtají bezkonkurenční paletu asistenčních a ochranných funkcí bez zbytečného obtěžování při řízení.

Kupé RC F je celosvětově prvním vozem s motorem vpředu a pohonem zadních kol

– který může být na přání vybaven inteligentním diferenciálem TVD (Torque Vectoring Differential), jenž dále zlepšuje mimořádné jízdní schopnosti díky lepšímu záběru a držení stopy.

V České republice bude tento model nabízen ve třech základních výbavách

  • Executive
  • Premium
  • Carbon

K dispozici bude také nabídka šesti paketů, které lze různě kombinovat podle zvolené výbavy. Více informací naleznete v přiloženém katalogu. Možnost výrazné personifikace dále umožní rozsáhlá nabídka prvků volitelné výbavy.

Lexus RC F boduje už velmi rozsáhlou nabídkou prvků standardní výbavy

– jakými jsou například všechny systémy na podporu bezpečnosti, stability, řízení a trakce. Dále je v základní výbavě 8 airbagů, parkovací sensory, zadní elektricky stavitelný spoiler, LED technologie ve světlech vozu, systém proti odcizení, 4,2“ barevný informační displej, 7“ Lexus Media Displey s funkcí Mirror link, elektronicky řízená dvouzónová klimatizace, přední sportovní sedadla stavitelná v 8 směrech, startování motoru tlačítkem či tempomat.

Základní cena vozu Lexus RC F ve výbavě „Executive“ je 2 145 000 Kč

V této specifikaci přibývá ke zmíněné standardní výbavě také 19“ kovaná hliníková kola, audiosystém se 6 reproduktory, čalounění sedadel Alcantara a vyhřívané přední sedadla.

Střední výbava „Premium“ posiluje sportovní model RC F

– zejména v oblasti konektivity navigačního a audio systému s 10 reproduktory a také v oblasti bezpečnosti aplikací systémů automatického ovládaní dálkových světel, sledování slepého úhlu či varování při opuštění jízdního pruhu. Cena modelu Lexus RC F ve výbavě Premium je stanovena na 2 335 000 Kč.

V nejvyšší výbavě příznačně pojmenované „Carbon“

– zaujmou především tři části karoserie – kapota motoru, střecha a zadní spoiler – vyrobených právě z vláken karbonu. Ozdobné obložení z uhlíkových vláken lze nalézt také v interiéru vozu. Parkovaní navíc usnadní monitor s asistenčními liniemi. Efektním prvkem na voze jsou rovněž 19“ kovaná hliníková kola s paprsky ve tvaru L. Lexus RC F v nejvyšší výbavě Carbon je na trhu v České republice nabízen za cenu 2 415 000 Kč

Mezi pakety lze zmínit např. ten s označením Mark Levinson Premium Audio nabízející špičkovou audiosoustavu se zvukem 7.1 Surround a 17 reproduktory. Výkon soustavy je 835W. Cena tohoto paketu je 39 000,-Kč

V oblasti volitelné výbavy zaujme milovníky bezpečné sportovní jízdy především nabídka aktivního diferenciálu TVD (Torque Vectorial Differential) za cenu 120 000 Kč.

První vozy Lexus RC F budou k vidění na showroomech autorizovaných partnerů Lexus v České republice v lednu 2015.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone bude dodávat pneumatiky run-flat pro prvovýbavu luxusního kupé Lexus LC500 a LC500h

Bridgestone bude dodávat pneumatiky...

Luxusní kupé Lexus LC500 a LC500h budou uvedeny na trh v roce 2017. Nové pneumatiky Bridgestone – POTENZA S001L Run-Flat Technology (RFT) a TURANZA T005 RFT budou standardní výbavou luxusního...