Výsledky NISSANu za první pololetí fiskálního roku 2007

V první polovině roku Nissan prodal po celém světě 1 816 000 vozů, což je v porovnání se stejným obdobím předcházejícího roku o 6,3 % více.

Za prvních šest měsíců roku 2007 uvedl Nissan po celém světě sedm zcela nových vozů: Altima kupé, G37 kupé, Atlas F24, Livina, Aprio, Rogue a X-Trail. Do konce roku 2007 přibudou ještě čtyři další vozy – GT-R, Murano, Infiniti EX a pickup Frontier Navara Single Cab.

„Nissan je zpátky na cestě k udržitelnému ziskovému růstu a pokračuje v duchu své celoroční prognózy, přičemž bude na trh uvedeno ještě mnoho dalších výrobků,“ uvedl president a CEO společnosti Nissan Carlos Ghosn.

Společnost Nissan Motor Co., Ltd. oznámila finanční výsledky za první polovinu fiskálního roku 2007 (končícího 31. března 2008) a rovněž výsledky za druhé čtvrtletí. Za posledních šest měsíců činil celkový čistý příjem po zdanění 1,31 miliard EUR, což je o 22,5 % méně než za stejné období minulého roku, a to hlavně kvůli uplatnění vyšší daňové sazby a méně výhodným jednorázovým položkám v porovnání se stejným obdobím v roce 2006.

Čisté výnosy se během období od dubna do září vyšplhaly na 31,21 miliard EUR, což je o 11,7 % více než minulý rok. Provozní zisk činil 2,26 miliard EUR, což je o 5,3 % více, zatímco marže provozního zisku dosáhla 7,2 %. Běžný zisk byl 2,22 miliard EUR, tedy o 0,2 % méně.

Čisté výnosy společnosti Nissan se během druhého čtvrtletí od července do září vyšplhaly na 16,13 miliard EUR, což je o 12,7 % více než minulý rok. Celkový provozní zisk činil 1,35 miliard EUR, což je o 12,0 % více, a marže provozního zisku dosáhla 8,4 %.

Běžný zisk dosáhl 1,29 miliard EUR, což je o 2,4 % více, a celkový čistý příjem činil 0,74 miliard EUR, tedy o 26,8 % méně.

Nárůstu provozního zisku za druhé čtvrtletí jsme dosáhli díky silným výsledkům nově uvedených vozů a dokonalejšímu geografickému a produktovému mixu. Čistý příjem klesl v porovnání s předchozím rokem kvůli přetrvávajícímu vlivu uplatnění vyšší daňové sazby.

Nissan prodal v druhém čtvrtletí celosvětově 941 000 vozů, což je o 6,6 % více než předešlý rok.

Prognóza společnosti Nissan na celý fiskální rok zůstává stále stejná – 5,41 miliard EUR a čistý příjem 3,24 miliard EUR.

Poznámka: Částky jsou převáděny na dolary a eura výhradně pro lepší představu čtenáře, a to ve směnných kurzech 152,3 jenů/euro, což jsou průměrné kurzy za první polovinu fiskálního roku končícího 31. března 2008.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Celosvětový prodej Nissanu táhnou crossovery a SUV

Celosvětový prodej Nissanu táhnou...

Globální prodej crossoverů a SUV Nissan v roce 2017 vzrostl o více než 12 % na více než 2 miliony vozidel. K tomuto úspěchu přispěly zcela nový malý crossover Nissan Kicks, kompaktní vozy...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan předvedl elektrický ekosystém, který má za cíl přinést budoucnost řízení již dnes

Nissan předvedl elektrický ekosystém,...

Světový lídr ve výrobě elektromobilů na měsíc ovládl Tenerife, aby se podělil o svou vizi budoucnosti bez emisí. Více než 12 000 nových zákaznických objednávek Nissanu LEAF v Evropě za...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro evropské zákazníky byla oficiálně zahájena výroba zcela nového Nissanu LEAF, nové generace světově nejprodávanější elektromobilu

Pro evropské zákazníky byla oficiálně...

Z výrobních linek v britském Sunderlandu již sjíždějí první vozy LEAF a první zákazníci již začali odpočítávat dny zbývající do okamžiku, kdy v únoru obdrží své vozy. Zcela nový...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ceny nové generace průkopníka segmentu elektromobilů začínají na českém trhu na 850 000 Kč.

Ceny nové generace průkopníka segmentu...

Více než 300 000 prodaných vozů a téměř 3,5 miliardy najetých kilometrů. Nissan LEAF s nulovými emisemi od svého uvedení na trh v roce 2010 úspěšně rozbíjí stereotypy o elektromobilech...