Výsledky NISSANu za první pololetí fiskálního roku 2007

V první polovině roku Nissan prodal po celém světě 1 816 000 vozů, což je v porovnání se stejným obdobím předcházejícího roku o 6,3 % více.

Za prvních šest měsíců roku 2007 uvedl Nissan po celém světě sedm zcela nových vozů: Altima kupé, G37 kupé, Atlas F24, Livina, Aprio, Rogue a X-Trail. Do konce roku 2007 přibudou ještě čtyři další vozy – GT-R, Murano, Infiniti EX a pickup Frontier Navara Single Cab.

„Nissan je zpátky na cestě k udržitelnému ziskovému růstu a pokračuje v duchu své celoroční prognózy, přičemž bude na trh uvedeno ještě mnoho dalších výrobků,“ uvedl president a CEO společnosti Nissan Carlos Ghosn.

Společnost Nissan Motor Co., Ltd. oznámila finanční výsledky za první polovinu fiskálního roku 2007 (končícího 31. března 2008) a rovněž výsledky za druhé čtvrtletí. Za posledních šest měsíců činil celkový čistý příjem po zdanění 1,31 miliard EUR, což je o 22,5 % méně než za stejné období minulého roku, a to hlavně kvůli uplatnění vyšší daňové sazby a méně výhodným jednorázovým položkám v porovnání se stejným obdobím v roce 2006.

Čisté výnosy se během období od dubna do září vyšplhaly na 31,21 miliard EUR, což je o 11,7 % více než minulý rok. Provozní zisk činil 2,26 miliard EUR, což je o 5,3 % více, zatímco marže provozního zisku dosáhla 7,2 %. Běžný zisk byl 2,22 miliard EUR, tedy o 0,2 % méně.

Čisté výnosy společnosti Nissan se během druhého čtvrtletí od července do září vyšplhaly na 16,13 miliard EUR, což je o 12,7 % více než minulý rok. Celkový provozní zisk činil 1,35 miliard EUR, což je o 12,0 % více, a marže provozního zisku dosáhla 8,4 %.

Běžný zisk dosáhl 1,29 miliard EUR, což je o 2,4 % více, a celkový čistý příjem činil 0,74 miliard EUR, tedy o 26,8 % méně.

Nárůstu provozního zisku za druhé čtvrtletí jsme dosáhli díky silným výsledkům nově uvedených vozů a dokonalejšímu geografickému a produktovému mixu. Čistý příjem klesl v porovnání s předchozím rokem kvůli přetrvávajícímu vlivu uplatnění vyšší daňové sazby.

Nissan prodal v druhém čtvrtletí celosvětově 941 000 vozů, což je o 6,6 % více než předešlý rok.

Prognóza společnosti Nissan na celý fiskální rok zůstává stále stejná – 5,41 miliard EUR a čistý příjem 3,24 miliard EUR.

Poznámka: Částky jsou převáděny na dolary a eura výhradně pro lepší představu čtenáře, a to ve směnných kurzech 152,3 jenů/euro, což jsou průměrné kurzy za první polovinu fiskálního roku končícího 31. března 2008.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ElectrifyTheWorld: Průvodce ekosystémem e-mobility společnosti Nissan

ElectrifyTheWorld: Průvodce ekosystémem...

Další díl seriálu společnosti Nissan #ElectrifyTheWorld  v představování vize inteligentní mobility Nissanu. Věděli jste, že ekosystém elektromobilů společnosti Nissan stojí na pěti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejprodávanější SUV na světě Nissan X-Trail prošlo modernizací – ceny v České republice od 522 400 Kč*

Nejprodávanější SUV na světě Nissan...

Nissan X-Trail, světově nejprodávanější SUV, je nyní k dispozici s řadou vylepšení, která zvyšují úroveň kvality a vytříbenosti. Modernizovaný crossover vyniká mimo jiné –...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan uvádí limitovanou edici kompaktního crossoveru Juke Dark Sound pro dokonalé audio zážitky a navíc je standardně vybaven personalizací exteriéru v černé barvě a výraznými 18“ hliníkovými koly s černými segmenty . . .

Nissan uvádí limitovanou edici...

Vozy je možné u autorizovaných dealerů Nissan již objednávat za akční cenu 430 500 Kč. Juke Dark Sound – poskytuje ještě intenzivnější zvukový zážitek, než kdy předtím. Zvuku...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ZOO Dvůr Králové a Nissan představily nový projekt E-safari na podporu provozu elektromobilů

ZOO Dvůr Králové a Nissan představily...

ZOO Dvůr Králové společně s automobilkou Nissan představily nový projekt s názvem E-safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut. Návštěvníci tak mají od...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Výroba nového Nissanu Qashqai v Evropě zahájena

Výroba nového Nissanu Qashqai v Evropě...

Tento nejprodávanější crossover v Evropě dostává celou řadu luxusních vylepšení designu, technologií a výkonu. Vylepšení nového modelu se dotýkají zejména čtyř oblastí moderního...