Výrobní závod Toyota v Turecku již exportuje

Toyoty Corolla v provedení sedan a kombi jsou určeny pro 22 zemí evropského trhu.

Turecký výrobní závod Toyoty vyrábí modely Corolla již od roku 1994 a v tomto roce z jeho bran vyjede více než 40 000 vozů nové generace Corolla, určených pro export. Výrobní závod je v Adapazari, která leží 130km na východ od Istanbulu. Celková rozloha závodu je 824 tisíc m2, z toho výrobní haly zaujímají 131 tisíc m2. Maximální roční kapacita závodu je 100 000 vozů.


Výrobní závod Toyota v Turecku již exportuje

Při příležitosti slavnostního spuštění výroby modelů Corolla určených pro export řekl výkonný viceprezident TMC Yoshio Ishizaka, odpovědný za zámořské operace společnosti Toyota Motor Corporation: „Jsme přesvědčeni, že úspěch tohoto projektu prospěje nejen společnosti Toyota, ale celé turecké ekonomii a automobilovému průmyslu.“ Pan Ishizaka rovněž ocenil pracovitost tureckého národa a vyjádřil přesvědčení, že závod v Adapazari bude v dohledné době pracovat na plnou svoji kapacitu. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili přední představitelé turecké vlády a japonský velvyslanec v Turecku.

Výrobní závod v Turecku se v roli producenta a exportéra zařadil k dalším evropským továrnám společnosti Toyota (Toyota Motor Manufacturing (UK) Ltd. a Toyota Motor Manufacturing France S.A.S.), v jejichž společenství by měl přispět k dalšímu rozmachu japonské značky v Evropě. V letošním roce by závod Toyoty v Turecku měla vyrobit 47 000 vozů včetně modelů určených pro domácí turecký trh.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.