VW CrossGolf je kombinací SUV a MPV

Nový design karoserie a interiér s vysokou variabilitou a svěžími barvami.

Další světovou premiérou na právě probíhajícím pařížském autosalonu je nová verze Golfu nazvaná CrossGolf.

VW CrossGolf je kombinací SUV a MPV
VW CrossGolf je kombinací SUV a MPV

Podobně jako jeho menší bratr CrossPolo i CrossGolf vytvořili jej specialisté značky Volkswagen na zdokonalování a vývoj speciálních modelů.

Nový CrossGolf lze charakterizovat jako sportovně užitkový vůz, vůz pro volný čas, velkoobjemový rodinný vůz. Je dodávaný výhradně s pohonem předních kol, je odvozen od modelu Golf Plus Sportline. Proto také přebírá praktické detaily jako sklopná sedadla, která mohou být dokonce podélně posouvána, sklápěcí stolky na opěradlech předních sedadel a pod sedadly umístěné odkládací schránky, zvýšenou polohu sedadel i rozměrné zadní výklopné dveře. Tato pozoruhodná novinka svým vnějším vzhledem připomíná SUV – jejími charakteristickými znaky jsou speciální boční ochranné panely, oddělené nárazníky, o 20 mm větší světlost vozu korepondující s rozměrnými 17“ koly a mnoho dalších detailů.

Při svém uvedení na český trh na začátku roku 2007 bude CrossGolf k dispozici se dvěma benzinovými motory (1.6 a 1.4 TSI) a dvěma turbodiesely (1.9 TDI a 2.0 TDI) s výkony od 77 kW (105 k) do 103 kW (140 k). Zvláště pozoruhodný je Twincharger 1.4 TSI, který se díky zdvojenému přeplňování může chlubit neobyčejně vysokým točivým momentem a velmi dynamickou charakteristikou, přičemž je i vysoce úsporný. Oba diesely TDI jsou opatřeny částicovými filtry a mohou být spojeny s dvojspojkovou převodovkou DSG s přímým řazením. Stabilizační systém ESP je podobně jako u všech Golfů vybaven systémem eliminace nedotáčivosti a ochranou proti rozkývání přívěsu spolu se systémem ABS s brzdovým asistentem. Sériově je vybaven šesti airbagy a klimatizací Climatic.

Vnějším vzhledem se CrossGolf od klasického Golfu Plus liší řadou úprav. Zejména výrazný je nový barevný odstín stříbrná „Ice“ , nové nárazníky a integrované ochranné panely kolem celé karoserie vyrobené z velmi kvalitního uhlíkového kompozitu v barvě saténově anthrazitová. Ochrannými kryty jsou opatřeny také prahy, podběhy kol, rám dveří a samozřejmě i nárazníky.

Design přídě: Vysoce kvalitní obložení rámuje spodní otvory pro vstup vzduchu a integrovaná, sériově dodávaná mlhová světla. Střední část nárazníku je tvarována jako ochranný kryt podvozku a je zvýrazněna stříbrnou barvou. Její klínovitý obrys pokračuje ve V-prolisu kapoty.

Design zádě: Stejně nápadný je i zadní nárazník, rovněž vybavený stylizovaným ochranným krytem podvozku, který se stal populárním znakem SUV – svou značnou šířkou dominuje celému nárazníku. I jeho stříbrný odstín podtrhuje robustní sílu nového CrossGolfu.

Silueta: Sériový střešní nosič má stříbrný chromovaný povrch. Výrazným prvkem designu jsou 17palcová litá kola. S oběma těmito jasně zářícími prvky vhodně kontrastuje tmavý ochranný obklad, který dává siluetě nového CrossGolfu nezaměnitelný výraz. Také podběhy kol jsou lemovány, podobně jako u úspěšného CrossPola. Ochranné obklady souvisle pokračují od podběhů kol ke středům nárazníků a podél prahů. Tam mají zvláště silný efekt, protože horní hrana dveří je rovněž obložena a vizuálně navazuje na podběhy. Boční hrana dveří je také kryta, zejména kvůli ochraně proti poškození při neopatrném otevření dveří vedle stojících vozů.

Rovněž interiér nového CrossGolfu upoutá kontrastními barvami. Designéři připravili speciální styling interiéru, který zaujme výběrem materiálů a barevnosti potahů sedadel, výplní dveří i příslušenství přístrojové desky.

Sedadla: Vnitřní strana sedadel a opěrky rukou mají potah s čtverečkovaným dezénem, který barevně kontrastuje s boční a zadní stranou sedadel. Zadní strana opěradel předních sedadel nese odklápěcí stolky a odkládací kapsy. I pod sériově dodávanými sedadly naleznete praktické odkládací schránky. Čalounění interiéru má stejný barevný odstín jako funkční plochy sedadel.

Kokpit: Jedním z charakteristických znaků CrossGolfu je kovově stříbrná přístrojová deska. Osm zde umístěných ventilačních výdechů je na rozdíl od Golfu Plus ozdobeno rámečky v metalickém odstínu stříbrná „Ice“ . K sériovému vybavení patří tříramenný volant, který je stejně jako hlavice řadicí páky potažen kůží. Hlavice řadicí páky (ne u verze s DSG) má speciální tvar a sériové vybavení obohacuje velké množství odkládacích přihrádek, obklad dveří s logem CrossGolfu, pedály v kvalitním hliníkovém provedení a koberce v kontrastním odstínu zelené.

Rozměry interiéru: Stejně jako u Golfu Plus i interiér nového CrossGolfu se vyznačuje neobyčejnou variabilitou a vynikající ergonomičností. Pro řidiče i předního spolujezdce je výhodná zvýšená poloha přístrojové desky a vyšší umístění sedadel než v „klasickém“ Golfu (vpředu o 7,5 cm a vzadu o 8,5 cm) – to vyvolává pocit prostornosti podobný tomu, jaký poskytují kompaktní SUV. Tento dojem ještě umocňuje vysoký strop interiéru (vpředu 100,7 cm a vzadu 97,6 cm). Navíc CrossGolf nabízí předním i zadním cestujícím dostatek pohodlí pro nohy. To však není vše: v závislosti na poloze mohou být zadní sedadla vzájemně oddělována, podélně posouvána a sklápěna, takže velikost zavazadlového prostoru se může měnit od 395  do 505 litrů a se sklopenými zadními sedadly může dosáhnout 1450 litrů. I podlaha zavazadlového prostoru je variabilní: pokud se nastaví do vyšší ze dvou možných poloh, vznikne přídavný zavazadlový prostor.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mostecký autodrom obohatil vozový park o zcela nový elektromobil Volkswagen Golf

Mostecký autodrom obohatil vozový park o...

Mostecký autodrom  nový elektromobil bude využívat pro kurzy bezpečné jízdy.  V pátek 13.října převzal symbolický klíč od elektromobilu – z rukou jednatele a generálního ředitele...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen včera zahájil na českém trhu předprodej nového crossoveru T-Roc

Volkswagen včera zahájil na českém...

Kompaktní T-Roc s expresivním designem a sportovními proporcemi je vybaven asistenčním systémem Front Assist a Lane Assist v sériové výbavě. Nedlouho po své světové premiéře přináší...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - AAA AUTO po čtvrtstoletí na trhu přivítalo dvoumiliontého zákazníka

AAA AUTO po čtvrtstoletí na trhu...

V roce, kdy největší prodejce ojetých vozů ve střední Evropě slaví čtvrtstoletí existence, ve středu 27.9.2017 AAA AUTO přivítalo svého dvoumiliontého zákazníka: paní Nelu Müllerovou:...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vizionářský koncept nového vozidla s elektrickým pohonem Volkswagen I.D. Crozz II pojede na koncepčních pneumatikách od výrobce Hankook

Vizionářský koncept nového vozidla s...

Vývoj této pneumatiky probíhal na základě technické specifikace výrobce Volkswagen Group, exkluzivně určené pro nové elektrické CUV vozidlo, které bylo  vystaveno na letošním mezinárodním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen se spolu s Českou televizí podílí na mezinárodním televizním festivalu Zlatá Praha 2017, který se uskuteční od 27. do 30. září 2017.

Volkswagen se spolu s Českou televizí...

Pořadatelé budou mít k dispozici flotilu pěti vozů Volkswagenů Arteon, která bude zajišťovat přepravu významných hostů, porotců a hlavních hvězd festivalu. Jiří Jantač, ředitel divize...