VW CrossGolf je kombinací SUV a MPV

Nový design karoserie a interiér s vysokou variabilitou a svěžími barvami.

Další světovou premiérou na právě probíhajícím pařížském autosalonu je nová verze Golfu nazvaná CrossGolf.

VW CrossGolf je kombinací SUV a MPV
VW CrossGolf je kombinací SUV a MPV

Podobně jako jeho menší bratr CrossPolo i CrossGolf vytvořili jej specialisté značky Volkswagen na zdokonalování a vývoj speciálních modelů.

Nový CrossGolf lze charakterizovat jako sportovně užitkový vůz, vůz pro volný čas, velkoobjemový rodinný vůz. Je dodávaný výhradně s pohonem předních kol, je odvozen od modelu Golf Plus Sportline. Proto také přebírá praktické detaily jako sklopná sedadla, která mohou být dokonce podélně posouvána, sklápěcí stolky na opěradlech předních sedadel a pod sedadly umístěné odkládací schránky, zvýšenou polohu sedadel i rozměrné zadní výklopné dveře. Tato pozoruhodná novinka svým vnějším vzhledem připomíná SUV – jejími charakteristickými znaky jsou speciální boční ochranné panely, oddělené nárazníky, o 20 mm větší světlost vozu korepondující s rozměrnými 17“ koly a mnoho dalších detailů.

Při svém uvedení na český trh na začátku roku 2007 bude CrossGolf k dispozici se dvěma benzinovými motory (1.6 a 1.4 TSI) a dvěma turbodiesely (1.9 TDI a 2.0 TDI) s výkony od 77 kW (105 k) do 103 kW (140 k). Zvláště pozoruhodný je Twincharger 1.4 TSI, který se díky zdvojenému přeplňování může chlubit neobyčejně vysokým točivým momentem a velmi dynamickou charakteristikou, přičemž je i vysoce úsporný. Oba diesely TDI jsou opatřeny částicovými filtry a mohou být spojeny s dvojspojkovou převodovkou DSG s přímým řazením. Stabilizační systém ESP je podobně jako u všech Golfů vybaven systémem eliminace nedotáčivosti a ochranou proti rozkývání přívěsu spolu se systémem ABS s brzdovým asistentem. Sériově je vybaven šesti airbagy a klimatizací Climatic.

Vnějším vzhledem se CrossGolf od klasického Golfu Plus liší řadou úprav. Zejména výrazný je nový barevný odstín stříbrná „Ice“ , nové nárazníky a integrované ochranné panely kolem celé karoserie vyrobené z velmi kvalitního uhlíkového kompozitu v barvě saténově anthrazitová. Ochrannými kryty jsou opatřeny také prahy, podběhy kol, rám dveří a samozřejmě i nárazníky.

Design přídě: Vysoce kvalitní obložení rámuje spodní otvory pro vstup vzduchu a integrovaná, sériově dodávaná mlhová světla. Střední část nárazníku je tvarována jako ochranný kryt podvozku a je zvýrazněna stříbrnou barvou. Její klínovitý obrys pokračuje ve V-prolisu kapoty.

Design zádě: Stejně nápadný je i zadní nárazník, rovněž vybavený stylizovaným ochranným krytem podvozku, který se stal populárním znakem SUV – svou značnou šířkou dominuje celému nárazníku. I jeho stříbrný odstín podtrhuje robustní sílu nového CrossGolfu.

Silueta: Sériový střešní nosič má stříbrný chromovaný povrch. Výrazným prvkem designu jsou 17palcová litá kola. S oběma těmito jasně zářícími prvky vhodně kontrastuje tmavý ochranný obklad, který dává siluetě nového CrossGolfu nezaměnitelný výraz. Také podběhy kol jsou lemovány, podobně jako u úspěšného CrossPola. Ochranné obklady souvisle pokračují od podběhů kol ke středům nárazníků a podél prahů. Tam mají zvláště silný efekt, protože horní hrana dveří je rovněž obložena a vizuálně navazuje na podběhy. Boční hrana dveří je také kryta, zejména kvůli ochraně proti poškození při neopatrném otevření dveří vedle stojících vozů.

Rovněž interiér nového CrossGolfu upoutá kontrastními barvami. Designéři připravili speciální styling interiéru, který zaujme výběrem materiálů a barevnosti potahů sedadel, výplní dveří i příslušenství přístrojové desky.

Sedadla: Vnitřní strana sedadel a opěrky rukou mají potah s čtverečkovaným dezénem, který barevně kontrastuje s boční a zadní stranou sedadel. Zadní strana opěradel předních sedadel nese odklápěcí stolky a odkládací kapsy. I pod sériově dodávanými sedadly naleznete praktické odkládací schránky. Čalounění interiéru má stejný barevný odstín jako funkční plochy sedadel.

Kokpit: Jedním z charakteristických znaků CrossGolfu je kovově stříbrná přístrojová deska. Osm zde umístěných ventilačních výdechů je na rozdíl od Golfu Plus ozdobeno rámečky v metalickém odstínu stříbrná „Ice“ . K sériovému vybavení patří tříramenný volant, který je stejně jako hlavice řadicí páky potažen kůží. Hlavice řadicí páky (ne u verze s DSG) má speciální tvar a sériové vybavení obohacuje velké množství odkládacích přihrádek, obklad dveří s logem CrossGolfu, pedály v kvalitním hliníkovém provedení a koberce v kontrastním odstínu zelené.

Rozměry interiéru: Stejně jako u Golfu Plus i interiér nového CrossGolfu se vyznačuje neobyčejnou variabilitou a vynikající ergonomičností. Pro řidiče i předního spolujezdce je výhodná zvýšená poloha přístrojové desky a vyšší umístění sedadel než v „klasickém“ Golfu (vpředu o 7,5 cm a vzadu o 8,5 cm) – to vyvolává pocit prostornosti podobný tomu, jaký poskytují kompaktní SUV. Tento dojem ještě umocňuje vysoký strop interiéru (vpředu 100,7 cm a vzadu 97,6 cm). Navíc CrossGolf nabízí předním i zadním cestujícím dostatek pohodlí pro nohy. To však není vše: v závislosti na poloze mohou být zadní sedadla vzájemně oddělována, podélně posouvána a sklápěna, takže velikost zavazadlového prostoru se může měnit od 395  do 505 litrů a se sklopenými zadními sedadly může dosáhnout 1450 litrů. I podlaha zavazadlového prostoru je variabilní: pokud se nastaví do vyšší ze dvou možných poloh, vznikne přídavný zavazadlový prostor.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová studie obytného automobilu Volkswagen California XXL bude představena ve světové premiéře na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu (26. srpna až 3. září 2017)

Nová studie obytného automobilu...

California XXL ukazuje budoucnost obytného vozidla s technikou Crafteru, pevnou vysokou střechou, kuchyňkou a koupelnou. Volkswagen California na základě modelu Transporter – je pro ostatní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Modely Volkswagen Golf R1 a Golf R Variant1 s 228 kW/310 k nabízejí výkony a dynamiku sportovního vozu

Modely Volkswagen Golf R1 a Golf R...

Jejich nastavení může být na přání ještě ostřejší díky exkluzivním prvkům výbavy „Performance“. Mezi prvky  „Performance“ patří – kotoučové brzdy „Performance“ a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Das RentAuto, originální autopůjčovna vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy, podporuje právě probíhající hudební festival Bohemia JazzFest, který potrvá až do 18.července

Das RentAuto, originální autopůjčovna...

Festival přináší vybrané hvězdy americké a evropské hudební scény do českých a moravských měst. Náročnou práci organizátorům Bohemia JazzFestu usnadňují vozidla – Volkswagen...