Volkswagen New Beetle také jako kabriolet

Otevřená verze modelu New Beetle vyjede na trh už v průběhu prvního čtvrtletí roku 2003.

Začátkem příštího roku se modelová řada značky Volkswagen obohatí o velmi atraktivní vůz – už v prvním čtvrtletí roku 2003 se na evropském trhu objeví model New Beetle ve verzi kabriolet, který navazuje na dlouhou a úspěšnou tradici otevřených čtyřsedadlových modelů značky Volkswagen. Předchozí kabriolety Volkswagen, vycházející z modelů Volkswagen Brouk a Volkswagen Golf, patřily nejprodávanějším kabrioletům světa.


Volkswagen New Beetle také jako kabriolet

Svým výrazně emotivním designem, zejména originální konstrukcí skládací textilní střechy, se nový kabriolet New Beetle odvolává právě na kabriolet Volkswagen Brouk, který je dnes vysoce ceněnou sběratelskou raritou. Po technické stránce je však nový kabriolet New Beetle ryze současným modelem vybaveným nejmodernějšími technologiemi.

Charakteristickými rysy a prvky kabrioletu na bázi modelu New Beetle jsou jeho extrémně torzně tuhá konstrukce, plnohodnotná zadní sedadla, vyspělý systém ochrany při převrácení vozu, který se samočinně aktivuje v případě nebezpečí, kvalitní textilní střecha (s elektricky vyhřívaným zadním okénkem) umožňující celoroční využívání vozu. Pro nový kabriolet připravili stylisté automobilky Volkswagen také ucelenou řadu exkluzivních laků.


Zájemci o kabriolet New Beetle budou moci vybírat z celkem čtyř motorů – třech benzinových a jednoho naftového motoru TDI. Výkonová škála těchto pohonných jednotek sahá od 55 do 85 kW (75 až 115 k). Nejvýkonnější motor může být propojený i s novou šestistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic.


Technicky zajímavým prvkem nového kabrioletu je konstrukce jeho skládací textilní střechy. Ta – podobně jako kdysi u otevřených modelů Volkswagen Brouk – ve složeném stavu přesahuje dozadu za imaginární C-sloupek karoserie. Střecha se uvolňuje mechanismem, který lze ovládat jednou rukou. Na přání se dodává také elektro-hydraulický systém ovládání střechy. Po zmáčknutí spínače se střecha sama natáhne (nebo naopak složí) během pouhých třinácti sekund.


V prostoru za zadními sedadly je do konstrukce nového kabrioletu naprosto nenápadně zabudovaný systém ochrany při převrácení vozu. V případě, že citlivé senzory zaregistrují, že se vůz převrací, vysunou se z prostoru za sedadly během zlomku sekundy dvě pevné vzpěry. Ty, spolu s mimořádně pevným rámem čelného okna, zaručí, že i při převrácení kabrioletu budou mít pasažéři dostatečný životní prostor.


Komplexní ochranný a bezpečnostní systém nového kabrioletu New Beetle dále zahrnuje např. čelní a boční airbagy, nebo speciálně pro tento otevřený model konstruované boční panely, schopné absorbovat značnou část deformační energie. Ve výbavě kabrioletu je protiblokovací systém brzd ABS či elektronický stabilizační systém ESP.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný prodej a servis vozů CITROËN

více než 20 let zkušeností/ autobazar/ specialista na užitkové vozy

Kontakt:
INTENSYS-CZ
Praha 9, Českobrodská 831
281 931 109, 281 932 525
prodej@intensys.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen poprvé představí kompaktní MPV Golf Sportsvan v modernizované podobě na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (12. až 24. září 2017)

Volkswagen poprvé představí kompaktní...

Motoristé, kteří touží po Golfu, ale požadují vyšší polohu sedadel, variabilitu a ještě více prostoru, se budou moci stát majiteli modernizovaného VW Golf Sportsvan.  Po technické stránce...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volkswagen Polo vstupuje na český trh: Zákazníci již mohou objednávat novou generaci oblíbeného malého vozu s cenou od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k)

Nové Volkswagen Polo vstupuje na český...

Nové Polo přichází s výrazným novým designem, ještě velkorysejší nabídkou místa pro cestující i zavazadla a s vyspělými asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová studie obytného automobilu Volkswagen California XXL bude představena ve světové premiéře na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu (26. srpna až 3. září 2017)

Nová studie obytného automobilu...

California XXL ukazuje budoucnost obytného vozidla s technikou Crafteru, pevnou vysokou střechou, kuchyňkou a koupelnou. Volkswagen California na základě modelu Transporter – je pro ostatní...