ViewSonic nejrychleji rostoucí značkou na trhu

Prodeje LCD panelů ViewSonic narostly během třetího čtvrtletí 2006 o 58 %

ViewSonic®, světový leader na poli vizualizačních technologií, zaznamenal během třetího čtvrtletí 2006 velký nárůst svých prodejů. Již během druhého čtvrtletí 2006 dosáhl 48% rozmachu v Evropě a zařadil se mezi pět nejúspěšnějších výrobců ve svém oboru na světě. To vyvrcholilo 58% růstem v LCD sektoru během třetího čtvrtletí 2006.

Společnost je v tuto chvíli na osmé příčce žebříčku vizualizačních displejů v EMEA* (postup z deváté pozice ve druhém čtvrtletí) a na druhém místě v oblasti LCD panelů v regionu. Stejného posunu v žebříčku bylo dosaženo i v užším segmentu značkových LCD panelů, kde se společnost posunula také o jednu příčku výš – na 6. místo.

Nejvýznamnější nárůst podílu na trhu byl zaznamenán v segmentu velkých značkových LCD panelů.

V kategorii 20“ LCD panelů vystoupal ViewSonic na 3. příčku v regionu s 11% podílem na trhu oproti 4. místu a 9,7% podílem na konci druhého čtvrtletí. ViewSonic v současné době patří mezi Top 5 ve více než 15 zemích Evropy, včetně 1. místa ve Finsku, Řecku a Velké Británii.

Následkem úspěšného vstupu společnosti ViewSonic na trh s 22“ LCD panely je nyní ViewSonic na 2. místě s podílem na trhu více než 10 % (včetně 1. místa ve Finsku, Řecku a MEA) a na 2. místě v České republice (10,6 %) a v Itálii (13,7 %).

Vzestup oblíbenosti produktů společnosti ViewSonic v Evropě potvrzuje nárůst prodejů v jednotlivých zemích.

Lokální vývoj: Značkové LCD panely (3. čtvrtletí vs. 2. čtvrtletí)

 • Řecko: ViewSonic stanul na 4. pozici s nárůstem podílu na trhu o 1,5 % na 13 %. Společnost zaujímá 1. místo v 20“ a 22“ LCD panelech s podílem na trhu 80 % respektive 94 %.
 • Rusko: Společnost ViewSonic zdvojnásobila podíl na trhu z 5,3 % na 10,1 % a poskočila tak ze 6. místa na 4. – v kategorii 20“ LCD panelů postoupila o jednu příčku na 3. místo. Nárůst pokračuje i v segmentu 21“ LCD panelů.
 • Baltské státy: Stejný vývoj zaznamenala společnost ViewSonic i v Pobaltských státech. I tady zdvojnásobila podíl na trhu a dosáhla 7,1 %, což ji vyneslo z 6. místa na 3.
 • Česká republika: Společnost ViewSonic se dostala mezi Top 10, v tuto chvíli je v segmentu 20“ LCD panelů na 4. místě (ze 7. místa) s podílem na trhu 10 % a v segmentu 22“ LCD panelů na 2. místě s podílem na trhu 10 %.
 • Polsko: Podobného výsledku bylo dosaženo i v Polsku. I zde je společnost ViewSonic na 2. místě v segmentu 22“ LCD panelů s podílem na trhu 35 %.
 • Mezi Top 10 se ViewSonic dostal i ve Španělsku, včetně 3. místa v segmentu 20“ LCD panelů a podílem na trhu 10 % a 6. místa v segmentu 19“ LCD panelů.
 • Ve Velké Británii je ViewSonic na 1. místě ve 20“ LCD panelech a na 2. místě ve 22“ LCD panelech.

„Zaznamenaný vzestup společnosti během 3. čtvrtletí posouvá ViewSonic blíže k TOP 5 v celém regionu EMEA, ViewSonic ukázal, že dokáže zúročit úspěchy dosažené v předchozím čtvrtletí. Trh se posouvá k větším LCD panelům, ViewSonic má ideální pozici pro další postup v segmentu LCD panelů,“ komentoval dosažené výsledky Mel Taylor, marketingový viceprezident.

* Všechna data byla získána z BNA.

Informace o společnosti ViewSonic

ViewSonic® Corporation, světový leader v zobrazovacích technologiích, dodává rozsáhlou řadu zobrazovací techniky vhodné pro současný obchod, vzdělávání a spotřebitelské využití. Produkty společnosti získaly ve světě více než 2 000 uznání od specializovaných institucí a časopisů. Společnost ViewSonic byla založena v roce 1987 a sídlí ve Walnutu, Kalifornie, USA. ViewSonic je soukromou společností.

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Hyundai navázal nové partnerství v oblasti umělé inteligence se startupem DeepGlint

Hyundai navázal nové partnerství v...

Partnerství se společností DeepGlint umožní využívat umělou inteligenci v mnoha oblastech podnikání, zvyšovat kvalitu produktů i spokojenost zákazníků K realizaci „vodíkové...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - První český hybridní vůz. Nový Hyundai Tucson s technologií MHEV 48 V.

První český hybridní vůz. Nový...

Společnost Hyundai spustila 1. června 2018 v Nošovicích u Frýdku-Místku výrobu hybridního modelu Tucson s technologií MHEV 48 V. Jedná se tak o první hybridní vůz vyráběný na území České...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Honda Motor Europe: Projekt Adventure Roads přivádí Hondu Africa Twin na jižní polokouli

Honda Motor Europe: Projekt Adventure...

Honda Motor Europe s potěšením oznamuje, že po nadšené odezvě na úvodní ročník 2017 přichází s další akcí v rámci programu Adventure Roads, který v průběhu března 2019 jezdcům nabídne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ARMEX GROUP se podle Czech Top 100 dostal mezi 20 největších firem v ČR

ARMEX GROUP se podle Czech Top 100 dostal...

Společnost ARMEX GROUP se poprvé ve své 27leté historii dostala mezi 20 největších firem v České republice. V hlavním žebříčku zveřejněném organizací Czech Top 100 obsadila díky svým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars představuje nový sportovní sedan Volvo S60: první vůz Volvo, který se bude vyrábět v USA

Automobilka Volvo Cars představuje nový...

Prémiová automobilka Volvo Cars dnes při příležitosti slavnostního otevření své první továrny na území USA, postavené v Charlestonu v Jižní Karolíně, odhalila nový prémiový sportovní...