ViewSonic nejrychleji rostoucí značkou na trhu

Prodeje LCD panelů ViewSonic narostly během třetího čtvrtletí 2006 o 58 %

ViewSonic®, světový leader na poli vizualizačních technologií, zaznamenal během třetího čtvrtletí 2006 velký nárůst svých prodejů. Již během druhého čtvrtletí 2006 dosáhl 48% rozmachu v Evropě a zařadil se mezi pět nejúspěšnějších výrobců ve svém oboru na světě. To vyvrcholilo 58% růstem v LCD sektoru během třetího čtvrtletí 2006.

Společnost je v tuto chvíli na osmé příčce žebříčku vizualizačních displejů v EMEA* (postup z deváté pozice ve druhém čtvrtletí) a na druhém místě v oblasti LCD panelů v regionu. Stejného posunu v žebříčku bylo dosaženo i v užším segmentu značkových LCD panelů, kde se společnost posunula také o jednu příčku výš – na 6. místo.

Nejvýznamnější nárůst podílu na trhu byl zaznamenán v segmentu velkých značkových LCD panelů.

V kategorii 20“ LCD panelů vystoupal ViewSonic na 3. příčku v regionu s 11% podílem na trhu oproti 4. místu a 9,7% podílem na konci druhého čtvrtletí. ViewSonic v současné době patří mezi Top 5 ve více než 15 zemích Evropy, včetně 1. místa ve Finsku, Řecku a Velké Británii.

Následkem úspěšného vstupu společnosti ViewSonic na trh s 22“ LCD panely je nyní ViewSonic na 2. místě s podílem na trhu více než 10 % (včetně 1. místa ve Finsku, Řecku a MEA) a na 2. místě v České republice (10,6 %) a v Itálii (13,7 %).

Vzestup oblíbenosti produktů společnosti ViewSonic v Evropě potvrzuje nárůst prodejů v jednotlivých zemích.

Lokální vývoj: Značkové LCD panely (3. čtvrtletí vs. 2. čtvrtletí)

 • Řecko: ViewSonic stanul na 4. pozici s nárůstem podílu na trhu o 1,5 % na 13 %. Společnost zaujímá 1. místo v 20“ a 22“ LCD panelech s podílem na trhu 80 % respektive 94 %.
 • Rusko: Společnost ViewSonic zdvojnásobila podíl na trhu z 5,3 % na 10,1 % a poskočila tak ze 6. místa na 4. – v kategorii 20“ LCD panelů postoupila o jednu příčku na 3. místo. Nárůst pokračuje i v segmentu 21“ LCD panelů.
 • Baltské státy: Stejný vývoj zaznamenala společnost ViewSonic i v Pobaltských státech. I tady zdvojnásobila podíl na trhu a dosáhla 7,1 %, což ji vyneslo z 6. místa na 3.
 • Česká republika: Společnost ViewSonic se dostala mezi Top 10, v tuto chvíli je v segmentu 20“ LCD panelů na 4. místě (ze 7. místa) s podílem na trhu 10 % a v segmentu 22“ LCD panelů na 2. místě s podílem na trhu 10 %.
 • Polsko: Podobného výsledku bylo dosaženo i v Polsku. I zde je společnost ViewSonic na 2. místě v segmentu 22“ LCD panelů s podílem na trhu 35 %.
 • Mezi Top 10 se ViewSonic dostal i ve Španělsku, včetně 3. místa v segmentu 20“ LCD panelů a podílem na trhu 10 % a 6. místa v segmentu 19“ LCD panelů.
 • Ve Velké Británii je ViewSonic na 1. místě ve 20“ LCD panelech a na 2. místě ve 22“ LCD panelech.

„Zaznamenaný vzestup společnosti během 3. čtvrtletí posouvá ViewSonic blíže k TOP 5 v celém regionu EMEA, ViewSonic ukázal, že dokáže zúročit úspěchy dosažené v předchozím čtvrtletí. Trh se posouvá k větším LCD panelům, ViewSonic má ideální pozici pro další postup v segmentu LCD panelů,“ komentoval dosažené výsledky Mel Taylor, marketingový viceprezident.

* Všechna data byla získána z BNA.

Informace o společnosti ViewSonic

ViewSonic® Corporation, světový leader v zobrazovacích technologiích, dodává rozsáhlou řadu zobrazovací techniky vhodné pro současný obchod, vzdělávání a spotřebitelské využití. Produkty společnosti získaly ve světě více než 2 000 uznání od specializovaných institucí a časopisů. Společnost ViewSonic byla založena v roce 1987 a sídlí ve Walnutu, Kalifornie, USA. ViewSonic je soukromou společností.

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...