V loňském roce se společnost DPD Czech Rallye Team objevila na scéně českého rallysportu

V letošním roce se DPD Czech Rallye Team představuje na MM ČR v rallye v novém složení.

Jedna z nejvýznamnějších balíkových služeb na českém trhu podporovala nadějnou posádku ve složení Petr Brynda a Pavel Pašek. Příbramsko-plzeňská posádka se svému hlavnímu partnerovi odvděčila mistrovským titulem ve třídě A5.

Pavel Pašek, dlouho známý jako navigátor DPD Czech Rallye Teamu, kvůli pracovním povinnostem v letošní sezóně nebude moci plnit úlohu navigátora, nadále však zůstává aktivním členem týmu. Na jeho místě se objeví zkušený příbramský navigátor Václav Vorel, který bude tvořit posádku s Petrem Bryndou pro sezónu 2007.

Letos se DPD Czech Rallye Team představuje poprvé s novým vozem, Škodou Fabia 1,4 ve třídě A5. Vůz měl být představen již v minulém roce, ale stavba vozu a příprava se nesmí urychlit, a tak bude tým plně schopen tento vůz nasadit při letošní tradičně jarní soutěži Rallye Český Krumlov. „Nechtěli jsme nic uspěchat. Rozhodli jsme se auto postavit zcela sami a museli jsme na ně vytvořit vlastní vývojový program. Myslím si, že nakonec se vůz povedl a budeme s ním prohánět i soupeře s výkonnějšími vozy,“ dodal Petr Brynda.

Letošní sezónu odstartovala dvojice zimních závodů. V Rakousku Brynda s Vorlem nestartovali, ale na únorové Rallye Šumava byli již v plné síle. Po výborném výkonu obsadili druhé místo. „Letošní sezóna bude velice zajímavá. Nedáváme si žádný velký cíl, ale rádi bychom si udrželi náš standard, stupně vítězů, body a poháry. Sice pojedeme úplně poprvé s novým vozem a jen tušíme, co od toho můžeme očekávat. Nic ale nedáme naším soupeřům zadarmo!!! Naší prioritou je ukázat se na mistrovství s nejlepším závodním autem jaký jsme kdy postavili a se silným partnerem, jako je společnost DPD. Doufáme, že navážeme na loňskou mistrovskou sezónu a společně s podporou společnosti DPD se nám podaří získat srdce každého na rychlostních zkouškách i mimo ně,“ dodává Petr Brynda.

Kalendář jízd DPD Czech Rallye Teamu v roce 2007:

 • 1.2.-3.2.Mogul Šumava Rallye(2.místo ve třídě A5)
 • 3.5.-5.5.Rallye Český Krumlov
 • 15.6.-17.6.Rally Bohemia
 • 19.7.-21.7.Horácká Rally
 • 24.8.-26.8.Barum Rally Zlín
 • 21.9.-23.9.Fuchs Oil Rally Příbram

Představení posádky

Petr Brynda (3.7.1981, Příbram)

Svoji první rallye absolvoval v roce 2000 s vozem Škoda Favorit v rámci Rally Pačejov. O tři roky později již s vozem Škoda Felicia slavil premiérový titul rallysprintového šampióna ve třídě A5 a tím si vysloužil místo v juniorském českém reprezentačním týmu. Největšího úspěchu však mladý příbramský jezdec dosáhl v loňském roce, kdy získal mistrovský titul ve třídě v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky. Úspěšnou sezónu podtrhl ziskem titulu Hvězdy Rallye Český Krumlov udělovanou redakcí eWRC pro nejlepšího jezdce dané soutěže.

Václav Vorel (21.4.1969, Příbram)

První rallye absolvoval v roce 1988 s vozem Trabant jakožto spolujezdec svého bratra Romana Vorla. Největšími úspěchem je zisk titulu ve třídě N2 a ve skupině N v roce 2005, kdy tvořil posádku s Jaromírem Tarabusem ve voze Honda Civic VTi. Václav Vorel působil jako spolujezdec mimo jiné také u Emila Trinera, Tomáše Fialy, Josefa Sedláčka či Stanislava Taliána. V letošní sezóně bude premiérově navigovat hlubošského Petra Bryndu v rámci DPD Czech Rallye Teamu.

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot Rifter

Nový Peugeot Rifter

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli! Nový Peugeot Rifter si zachovává výrazný a reprezentativní vzhled nejnovějších modelů značky. Nabízí velmi inovativní tvar karoserie...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Na Prvního máje autodrom přivítá místo alegorických vozů flotilu trabantů

Na Prvního máje autodrom přivítá...

První květnový den navážou na diváckém svahu mosteckém autodromu na premiérové setkání z loňského roku majitelé, přátele a fanoušci legendárního východoněmeckého vozu Trabant. I když...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

 

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...