Učebnice pro řidiče a opraváře automobilů s 2.CD v prodeji

Již 3. vydání doplněné o nejnovější poznatky v celkovém rozsahu 610 stran!

Učebnice pro řidiče a opraváře automobilů s 2.CD v prodeji

V oblasti technické a odborné literatury u nás není v současné době zcela obvyklé a běžné, že by se  vydávaný titul dočkal třetího vydání na základě poptávky a požadavků trhu, zejména s ohledem na současnou šíři nabídky odborné literatury v této oblasti.

Po úspěšných prvních dvou vydáních knihy Učebnice pro řidiče a opraváře automobilů v roce 1998 a 2001 rozšířili autoři Mgr.Vladimír Motejl, Ing. Karel Horejš a kolektiv problematiku stavby jednostopých i dvoustopých vozidel o další nejmodernější poznatky a trendy vývoje do začátku roku 2004.


Aktualizace učebnice svojí obsahovou stránkou odpovídá učebním osnovám a jejím dodatkům a proto ji Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR schválilo pod čj. 10 493 / 2002 – 23 dne 8.3.2002 k zařazení do seznamu učebnic pro střední odborné školy s dobou platnosti 6 let.


Tato učebnice není však určena pouze pro sektor školství, nýbrž na základě ohlasu odborné veřejnosti na prvá dvě vydání je velmi dobrým, praktickým pomocníkem i průvodcem stavbou motorových vozidel pro drobné, střední, ale i velké podniky zaměřené na oblast autoopravárenství.


Kniha obsahuje podrobné popisy stavby a funkcí jednotlivých skupin vozidel, včetně obrázkových příloh, a to od starých až po nejmodernější vozidla. Diagnostika motoru vozidla, včetně emisních zplodin a předpisů platných v ČR, jsou vhodným teoretickým návodem k opravám dopravní techniky. Kniha je rozšířena o zcela nový a aktuální obor – povrchová ochrana součástí a lakování. Zájem o tuto publikaci se projevil i v zemích tzv. bývalého „Východního bloku“.


 S ohledem na stále se rozšiřující rozsah učebnice bylo nutné přesunout obecné kapitoly zabývající se mechanikou, jakož i některé obrazové přílohy na CD.

CD je součástí učebnice a obsahuje:

 • Dílenské příručky pro vozy Škoda – kompletní postupy oprav, údržby a diagnostiky automobilů
 • Lícování, drsnost povrchu a geometrická přesnost
 • Strojní součásti
 • Lepidla a tmely DEVCON, PLEXUS a listy technických dat –  přehled technologií lepení v oblasti průmyslu a opravárenství, včetně technologie oprav epoxidovými pryskyřicemi
 • Praktické využití výrobků pro potřeby oprav – tabulky

Na CD najdete dále materiály, které poskytla nakladatelství Littera redakce AutoEXPERT:

 • kompletní články „Evropská On board diagnostika“
 • články „Diagnostika měřením fyzikálních veličin“ pana Fleischhanse
 • „Osciloskop a jeho využití v dílenské praxi“ úplně od začátku
 • kompletní „Zkratky používané v automobilové technice“

Vydalo Nakladatelství Littera Úhledná 52, 621 00 Brno, tel. / fax.: 541 228 587, e-mail: kovarikk@volny.cz. Doporučená prodejní cena je 679 Kč.


 


 


KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.