Toyota představila bezpečnostní technologii založenou na inteligentních dopravních systémech

Inteligentní dopravní systémy (ITS) přijímají informace z prvků komunikační infrastruktury instalovaných podél vozovky i z ostatních vozů ve snaze snížit pravděpodobnost případné nehody..

Patří sem mj. dopravní značky a objekty které jsou mimo přímé zorné pole řidiče. Tyto systémy upozorňují řidiče na objekty a dopravní značky mimo dohled řidiče, a tak podporují bezpečnější jízdu a napomáhají předcházet nehodám.

Spolupracující systémy byly představeny v technickém centru Higashi Fuji firmy Toyota. Zajišťují vzájemnou výměnu informací mezi vozovkou a automobilem, mezi automobily navzájem a mezi chodci a automobily. Smyslem je poskytnout zvuková a obrazová varování pro řidiče v okamžiku hrozící srážky. Po dalším vývoji těchto systémů (které dokáže podle potřeby dokonce snížit rychlost vozidla) se očekává, že dojde k poklesu počtu těch dopravních nehod, kterým lze za použití běžných bezpečnostních prvků jen těžko zabránit.

Vývoj spolupracujících systémů vůz–infrastruktura realizovaný firmou Toyota představuje (společně s vývojem a používáním nezávislých bezpečnostních prvků ve vozidlech) jednu z aktivit této společnosti při vývoji bezpečných vozů v rámci koncepce integrovaného řízení bezpečnosti, která byla vyhlášena v srpnu roku 2006.

V rámci svého úsilí o dosažení trvale udržitelné mobility se chce Toyota zaměřit na posilování bezpečnosti provozu.

Toyota proto vyvíjí činnost zejména v těchto oblastech:

  • vývoj ještě bezpečnějších vozů a technologií,
  • aktivní účast při formování bezpečného prostředí provozu a
  • činnosti zaměřené na vzdělávání lidí v oblasti bezpečnosti provozu, s cílem přispět k úplnému odstranění nehod se smrtelnými následky, což je samo o sobě nejvyšší metou, jakou si společnost usilující o mobilitu může stanovit.

Systém vozovka – vůz předcházející jízdě na červenou

Toyota představila bezpečnostní technologii založenou na inteligentních dopravních systémech

Vysílač na okraji vozovky vysílá do vozu informaci o signálu na semaforu. Nastane-li možnost, že by řidič projel křižovatkou na červenou, aktivuje se zvukový výstražný signál i varování ve vizuální podobě. V případě potřeby systém napomáhá ke zpomalení vozidla na bezpečnou rychlost.

Systém vozovka – vůz předcházející průjezdu přes dopravní značku STOP

Toyota představila bezpečnostní technologii založenou na inteligentních dopravních systémech

Vysílač na okraji vozovky vysílá do vozu informaci o značce STOP. Pokud řidič značku přehlédne a vozidlo nezastaví, aktivuje se zvukové i obrazové varování

Systém vůz – vůz varující před blížícím se vozidlem

Toyota představila bezpečnostní technologii založenou na inteligentních dopravních systémech

Automobily si vzájemně vyměňují informace. Řidič má k dispozici zvukové a obrazové informace o blížícím se vozidlu a jeho pozici.

Systém chodec – vůz varující před přítomností chodce

Zařízení chodce vysílá signály detekované vozidly. Řidič má k dispozici zvukové a obrazové informace o chodcích v okolí.

Toyota vyjadřuje svoji snahu poskytnout optimální podporu při řízení spojením integrovaných technologií ve vozidle a systémů spolupracujících s okolní infrastrukturou s cílem přispět k úplnému odstranění nehod se smrtelnými následky.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejpraktičtějším užitkovým vozem roku 2016 je Citroën JUMPY, Peugeot EXPERT a Toyota PROACE

Nejpraktičtějším užitkovým vozem...

V rámci výstavy Transport Expo byly ve středu 23. 11. 2016 vyhlášeny výsledky ankety o „Nejpraktičtější užitkový vůz roku 2016“ : Citroën Jumpy, Peugeot Expert i Toyota Proace:  Cílem...