Toyota na veletrhu v Hannoveru představí poslední novinky v oblasti hybridního pohonu

Toyota je představí na největším světovém veletrhu v oblasti průmyslových technologií – Hannover Messe 2008, který proběhne v Německu ve dnech od 21. do 25. dubna 2008.

Toyota na veletrhu v Hannoveru představí poslední novinky v oblasti hybridního pohonu

Toyota zde plánuje uvést např. prototyp hybridního vozu Toyota s možností napájení ze zásuvky (Plug-in Hybrid Vehicle – PHV) a dále poslední model poháněný pomocí palivových článků (Toyota Fuel Cell Hybrid Vehicle – FCHV).

Pod hlavičkou „Díky hybridním technologiím udáváme krok v ochraně životního prostředí“ Toyota představí celou řadu nových nebo nově vznikajících technologií, které jsou výsledkem trvalého úsilí této značky uvádět na trh čistší a praktičtější řešení pro zajištění mobility.

Toyota na veletrhu v Hannoveru představí poslední novinky v oblasti hybridního pohonu
Toyota na veletrhu v Hannoveru představí poslední novinky v oblasti hybridního pohonu

Prezentovaný model PHV je jedním z několika prototypů aktuálně testovaných v běžném silničním provozu v Evropě, USA a Japonsku. Úspěšné splnění jízdních zkoušek přispělo k rozhodnutí Toyoty prodávat do roku 2010 vozy PHV vybavené lithium-iontovými akumulátory fleetovým zákazníkům v Evropě. Ve vozech PHV se využívá technologie hybridního pohonu Toyota, výhodou je však i možnost plně dobít akumulátory ze standardní elektrické zásuvky, a tím prodloužit dojezdovou vzdálenost vozu v čistě elektrickém režimu.

Na veletrhu budou k dispozici odborníci firmy Toyota, kteří zodpoví dotazy týkající se posledních vylepšení vozu Toyota FCHV, který je dnes o 25 % úspornější než jeho předchozí provedení. K úspoře paliva došlo díky vylepšení palivového článku a řídicího systému. Toyota v loňském roce poukázala na možnosti této technologie, když vypravila vůz FCHV z Osaky do Tokia, přičemž vůz dokázal vzdálenost 560 km překonat bez nutnosti zastavení k natankování.

Mezi další lákadla výstavy patří komponenty hybridního systému použité ve voze Lexus RX 400h a nová koncepce supravodivého motoru vyvinutá ve spolupráci s výzkumnými partnery z Německa – OSWALD Elektromotoren GmbH a IFW (Leibniz-Institut für Festkoerper- und Werkstoffforschung Dresden).

Další informace o veletrhu Hannover Messe 2008 najdete na stránkách www.hannovermesse.de, kde se můžete rovněž zaregistrovat podle oblasti zájmu.

Stánek společnosti Toyota najdete v hale 27, stánek č. D42.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Nová Corolla do něj dorazí během několika měsíců Po dvou generacích se japonská automobilka Toyota v Evropě loučí s modelem nižší střední třídy Auris. U kompaktních hatchbacků a kombi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.