Toyota na autosalonu v New Yorku 2015 odhalila novou SUV Toyotu RAV4 Hybrid AWD

Toyota před 20 lety Toyota s modelem RAV4 první generace zásadním způsobem změnila poměry na automobilovém trhu, který rozšířila o první kompaktní SUV v historii.

1toyhybr11000

1toyhybr21000

Nová Toyota RAV4 Hybrid AWD (All Wheel Drive)

– vnáší nový rozměr do dobrého pocitu z řízení vozu s hybridním pohonem. Nový model spojuje zážehový motor 2,5 litru s hybridní jednotkou a dalším elektromotorem pohánějícím zadní nápravu, čímž modelovou řadu RAV4 rozšiřuje o možnost hybridního pohonu.

Elektronická soustava pohonu AWD znamená vyšší bezpečnost jízdy a stabilitu na kluzkých površích, přičemž dovoluje táhnout přívěs o nejvyšší přípustné hmotnosti 1650 kg. O snadné a bezpečné tažení přívěsů se stará systém TSC (Trailer Sway Control – kontrola proti rozkmitání přívěsu).

Odhalení hybridní varianty

– se časově shoduje s představením nové Toyoty RAV4, která přináší nový design exteriéru, vylepšený interiér a vyšší úroveň technologické i bezpečnostní výbavy.

Exteriér

Nové provedení čelních partií propůjčuje nové Toyotě RAV4 nápadnější vzhled, dotvořený mj. světlomety, které používají výhradně technologii LED. Z boku si lze povšimnout nového prahu dveří, který dodává bočnímu profilu vozu vyšší míru elegance. Vzadu najdeme přepracovaná sdružená světla propracovanějších tvarů; nové provedení zadního nárazníku při pohledu zezadu opticky zdůrazňuje široce rozkročený postoj vozu.

Interiér

Smysly vnímaná kvalita na palubě vozu se výrazně posunula díky novým sdruženým přístrojům (včetně plně barevného TFT displeje) a materiálům měkkým na dotek.

Úroveň technické výbavy dále zvyšuje

– nový systém panoramatického sledování situace kolem vozidla. Tento systém dovoluje sledovat překážky, které by se při použití tradiční zadní nebo přední kamery nacházely ve slepém úhlu; pomáhá tak řidiči při manévrování v úzkých prostorách, neboť zprostředkuje živý obraz okolí vozidla v rozsahu 360°.

Doplnění systému Toyota Safety Sense

Kromě bezpečnostního systému pro předcházení kolizím (PCS), asistenta pro jízdu v pruzích (LDA), automatických dálkových světel (AHB) a systému rozpoznávání dopravních značek (RSA), tedy prvků představovaných příští měsíc v novém Aurisu a Avensisu, bude nová Toyota RAV4 nabízet i adaptivní tempomat (ACC),

Dvě výrazná vylepšení systému PCS:

Za prvé, v případě hrozícího střetu s jiným vozidlem pracuje systém PCS s rozšířeným rozsahem relativních rychlostí od cca. 10 km/h až po maximální rychlost vozidla a dokáže snížit rychlostí jízdy přibližně o 40 km/h.

Za druhé, tento systém je rovněž schopen odhalit riziko střetu s chodci, a v takovém případě se automatické brzdění aktivuje při rozdílu rychlostí v rozpětí od 10 do 80 km/h, přičemž rychlost jízdy vozidla se může brzděním snížit cca o 30 km/h .

Nová Toyota RAV4 se bude nabízet

  • – od prosince letošního roku; nový model RAV4 Hybrid AWD se v evropských autosalonech objeví počátkem roku 2016.
  • Představení nového hybridního hnacího ústrojí – které spojuje výkon, kultivovaný chod a intuitivní použití s výhodou nízkých emisí – vnáší nový rozměr do dobrého pocitu z řízení hybridního vozu a opět posouvá novou Toyotu RAV4 na špičku daného automobilového segmentu.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejpraktičtějším užitkovým vozem roku 2016 je Citroën JUMPY, Peugeot EXPERT a Toyota PROACE

Nejpraktičtějším užitkovým vozem...

V rámci výstavy Transport Expo byly ve středu 23. 11. 2016 vyhlášeny výsledky ankety o „Nejpraktičtější užitkový vůz roku 2016“ : Citroën Jumpy, Peugeot Expert i Toyota Proace:  Cílem...