Toyota Avensis vyráběná ve Velké Británii se bude prodávat v Japonsku

Je to poprvé, kdy se automobily Toyota vyrobené v Evropě budou prodávat v Japonsku.

Toyota Avensis, která po evropských silnicích jezdí od loňského března, se bude v Japonsku prodávat ve verzi sedan a kombi. Cílem je prodávat 2 000 vozů měsíčně.


„Tato Toyota Avensis byla zkonstruována a vyvinuta pro Evropu a jsme pevně přesvědčeni, že na velmi náročném japonském trhu, kde se největší důraz klade na kvalitu, bude konkurenceschopná. Svědčí to rovněž o kvalitních výrobních schopnostech v Evropě a odpovědnosti našich evropských členů,“ řekl dr. Shuhei Toyoda, prezident a předseda společnosti Toyota Motor Europe.


V Evropě se od ledna do srpna tohoto roku prodalo celkem 70 745 automobilů Toyota Avensis. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se prodej zvýšil o 18 %. Za stejné období prodala Toyota v Evropě celkem 560 889 vozů při zvýšení prodeje o 8 % oproti minulému roku. Továrny Toyoty v Burnastonu a Deeside byly prvními výrobními místy Toyoty v Evropě.


V lednu 2003 se v továrně v Burnastonu začal vyrábět zcela nový model Toyota Avensis spolu s modelem Toyota Corolla. Společnost TMUK v současnosti zaměstnává kolem 4 600 lidí a oznámila, že má v plánu zvýšit kapacitu roční výroby na 270 000 vozů ze současných 200 000.


Toyota Avensis byla oceněna dosud nejvyšším počtem 34 bodů v přísném systému posuzování bezpečnosti Euro NCAP. Je rovněž prvním automobilem, který získal maximální počet pěti hvězdiček v rámci Euro NCAP při novém tvrdším systému testování.


Toyota Avensis, která se zaměřuje na kultivovaného řidiče, přináší také zlepšení pokud jde o životní prostředí a splňuje přísné limity pro emise Euro IV. Jedná se rovněž o první model, který používá pokrokový systém Toyoty D-CAT (Diesel Clean Advanced Technology), což představuje integrovanou soustavu řešení přinášející zlepšení motoru a jeho větší ohleduplnost při působení na životní prostředí. Jejím klíčový přínosem je katalyzátor DPNR (Diesel Particulate Nox Reduction) a Toyotou vyráběná druhá generace vstřikovacího systému Common Rail.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...