Toyota a Giugiaro odhalili na mezinárodním autosalonu v Ženevě „ekologické“ sportovní kupé

Kupé Alessandro Volta s hybridním pohonem dosahuje rychlost 250 km/h a jeho dojezd je 700 km.

Firmy Italdesign-Giugiaro a Toyota představily senzační koncept „ekologického“ sportovního vozu, který je vybaven hybridní pohonnou jednotkou z nového modelu Lexus RX400h a podvozkem vyrobeným z uhlíkových vláken. Karoserií vozu navrhla a vyrobila slavná italská společnost, která se automobilovým designem zabývá již několik desetiletí.


Toyota a Giugiaro odhalili na mezinárodním autosalonu v Ženevě „ekologické“ sportovní kupé
Toyota a Giugiaro odhalili na mezinárodním autosalonu v Ženevě „ekologické“ sportovní kupé
Toyota a Giugiaro odhalili na mezinárodním autosalonu v Ženevě „ekologické“ sportovní kupé
Toyota a Giugiaro odhalili na mezinárodním autosalonu v Ženevě „ekologické“ sportovní kupé

Díky své maximální rychlosti 250 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za vynikajících 4,03 s a dojezdu kolem 700 km, dokazuje koncepční automobil Toyota Alessandro Volta, že je možné nabídnout velký výkon i ve vozidle, které je z hlediska emisí vysoce ohleduplné k životnímu prostředí. Automobil nese jméno Alessadra Volty, italského vědce a vynálezce, který je mimo jiné duchovním otcem elektrického článku.

Technicky neobyčejně sofistikované pohonné ústrojí vozu Hybrid Synergy Drive® se skládá z klasického vidlicového šestiválce o objemu 3,3 l dvou vysoce výkonných elektromotorů, které automobilu Alessandro Volta společně dodávají celkový výkon 408 k (300 kW).


Hybridní pohonná jednotka je uložena ve středu vozu a všechna kola jsou poháněna bez využití spojovacího hřídele, neboť přední náprava je opatřena samostatným elektromotorem. Díky zcela rovné podlaze vozu a celkové šířce automobilu, která se blíží dvěma metrům (celková délka je 4,3 m), se do interiéru konceptu Toyota Alessandro Volta vejdou tři vedle sebe sedící cestující.


Toyota Alessandro Volta je stylistickým cvičením zaměřeným na hledání nových aplikací technologie Hybrid Synergy Drive®. Toyota je hrdá na to, že mohla s prestižní firmou Italdesign-Giugiaro spolupracovat na konceptu, který dále prokazuje možnosti a přizpůsobivost technologie Hybrid Synergy Drive®.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.