Telefon Nokia 6110 Navigator prokázal své schopnosti v nejobtížnějších podmínkách

– s Ewanem McGregorem a Charleym Boormanem na trase ‘Long Way Down’ ze Skotska do nejjižnějšího cípu Afriky, kterou absolvovali na motocyklech BMW.

Telefon Nokia 6110 Navigator prokázal své schopnosti v nejobtížnějších podmínkách
Telefon Nokia 6110 Navigator prokázal své schopnosti v nejobtížnějších podmínkách
Telefon Nokia 6110 Navigator prokázal své schopnosti v nejobtížnějších podmínkách

Cesta trvala tři měsíce, během kterých dvojice projela 24 000 kilometrů napříč dvěma kontinenty. Nejlepší přátelé Ewan a Charley čelili živlům v sedlech upravených motocyklů BMW a s Nokia 6110 Navigator určujícím trasu v Kapském městě projeli cílem.

Telefon Nokia 6110 Navigator prokázal své schopnosti v nejobtížnějších podmínkách

Od prvních mil ve skotském John O’Groats v květnu 2007 projeli dvaceti zeměmi, včetně Libye, Etiopie, Súdánu a Rwandy. Narazili na oslepující písečné bouře, extremně vysoké teploty, náročné přechody hranic a extrémní jízdní podmínky – vše zdárně překonali.

Při snaze dodržet plán bylo nezbytné držet správný kurz a zůstat ve spojení. Nokia v tom měla klíčovou roli se zařízením Nokia 6110 pro GPS navigaci, prohlížení map, hledání na webu, natáčení videa a velice důležité hovory domů.

“Long Way Down byla úžasnou cestou, bylo skutečnou ctí mít možnost poznat ta rozmanitá a krásná místa. Měli jsme příležitost vidět tak odlišné způsoby života a cestovali jsme do odlehlých končin, k nimž má přístup velmi málo lidí. Pocit volnosti a prozkoumávání nepoznaného byl neuvěřitelný,“ uvedl McGregor.

Nokia 6110 Navigator přináší GPS (Global Positioning System) spolu s AGPS (Assisted Global Positioning System) se stále dostupnou mobilní konektivitou ve funkcemi nabitém, kompaktním zařízení. Telefon podporuje videohovory a funkce pro sdílení dat, má 2megapixelový fotoaparát a velkou a jasnou 2,2″ QVGA obrazovku nabízející až 16 milionů barev. Telefon na jedno nabití vydrží až 3,5 hodiny nepřetržitého volání a až 11 dní v pohotovostním režimu.

O Long Way Down

Ewan McGregor a Charley Boorman se spolu znovu vydali na cestu, když na motocyklech absolvovali Long Way Down napříč Evropou a Afrikou. Během cesty se zastavovali, aby poznali africkou kulturu, setkali se s místními lidmi a navštívili centra UNICEF. Start byl v John O’Groats a cíl v Kapském Městě. Ewan a Charley jeli podél východního pobřeží a před příjezdem do Jižní Afriky navštívili země jako Libye, Súdán, Etiopie, Rwanda a Namíbie. Stránky www.longwaydown.com obsahují všechny aktuální informace o cestě. Produkční a režiséři Russ Malkin (Big Earth) a David Alexanian (Elixir films) o cestě pro BBC připraví šestidílný seriál.

O Nokia 6110 Navigator

Nokia 6110 Navigator nabízí okamžitě přístupné a snadno použitelné mapy, vyhledávání tras a hlasem řízenou navigaci, vše dostupné jedním kliknutím na vyhrazenou klávesu Navigator. Zákazníci mohou rychle a jednoduše zobrazit svou současnou pozici na mapě, hledat destinace, nalézt specifické trasy, nebo najít služby jako blízké restaurace, hotely či obchody.

Nokia 6110 Navigator, jenž obsahuje plnohodnotnou 3D navigaci „odbočku po odbočce“, navrhuje nejlepší trasu pro dosažení vybraného místa autem, nebo pěšky. Nokia 6110 Navigator obsahuje také AGPS (Assisted Global Positioning System) pro zajištění většího výkonu a rychlejšího určování polohy.

Nokia 6110 Navigator se dodává s místní mapou instalovanou na paměťové kartě, připravenou pro okamžitou navigaci. Další mapy a obsah – jako dopravní informace, služby s předpovědí počasí a cestovní průvodce – mohou být zakoupeny online a přeneseny do telefonu. Mapy rovněž zobrazují tisíce bodů zájmu, jako jsou restaurace, hotely, obchody nebo jiné služby v okolí zvoleného místa.

O společnosti Nokia

Společnost Nokia je světový leader v odvětví mobilní komunikace, iniciující transformaci a rozvoj prolínajících se oblastí internetu a komunikačních technologií. Nokia vytváří kompletní řadu mobilních přístrojů, které uživatelům nabízejí poslech hudby, navigaci, video, televizi, obrazové funkce, hry a profesionální mobilitu. Nokia je také dodavatelem vybavení, řešení a služeb pro komunikační sítě. Více o společnosti Nokia se můžete dozvědět na stránkách www.nokia.com.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mladí do 25 let si nejčastěji pořizují Škodovku, s rostoucím věkem lidé vybírají z více značek

Mladí do 25 let si nejčastěji...

Praha, 23. února 2018 – Vozy značky Škoda jsou pro českého řidiče nejčastější volbou při nákupu ojetého automobilu. Nejčastěji tradiční českou značku volí mladí řidiči ve věku do...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai slaví světovou premiéru nové generace modelu Hyundai Santa Fe

Hyundai slaví světovou premiéru nové...

Zcela nové Santa Fe 2019 ještě více pečuje o své cestující Výkonné, elegantní SUV s nejlepší bezpečnostní výbavou ve své třídě a výjimečně prostorným interiérem Nové SUV značky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Celosvětový prodej Nissanu táhnou crossovery a SUV

Celosvětový prodej Nissanu táhnou...

Globální prodej crossoverů a SUV Nissan v roce 2017 vzrostl o více než 12 % na více než 2 miliony vozidel. K tomuto úspěchu přispěly zcela nový malý crossover Nissan Kicks, kompaktní vozy...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo představuje nové všestranně talentované rodinné kombi Volvo V60

Automobilka Volvo představuje nové...

Společnost Volvo Cars dnes odhalila nové pětidvéřové středně velké prémiové kombi Volvo V60, které upevní pozici švédské společnosti coby výrobce automobilů, v nichž se snoubí pěkný...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zcela nový Hyundai NEXO nabízí budoucnost již dnes

Zcela nový Hyundai NEXO nabízí...

Hyundai NEXO zesiluje úsilí společnosti Hyundai Motor o čistější budoucnost S modelem ix35 Fuel Cell byl Hyundai Motor prvním výrobcem automobilů, který uvedl na trh sériově vyráběný model...