Světová premiéra značky Volkswagen: Roadster concept R

Inovativní koncepce, vzrušující design, rychlost 250 km/h

Jen několik dní po světové premiéře Golfu nové generace představuje automobilka Volkswagen další výjimečný produkt: Prototyp roadsteru concept R.

Světová premiéra značky Volkswagen: Roadster concept R
Světová premiéra značky Volkswagen: Roadster concept R

Ostře řezané rysy a dramatické křivky karoserie tohoto vozu jasně naznačují, jak si Volkswagen představuje ryze sportovní model blízké budoucnosti.

Tým designerů, vedený Muratem Günakem a Peterem Schreyerem, připravil 463 cm dlouhý, 178 cm široký a jen 125 cm vysoký dvousedadlový sportovní vůz emotivního stylingu, který nese řadu designerských prvků charakteristických pro značku Volkswagen. Naprosto osobitá příď vozu nese zajímavě tvarované světlomety. Ty jsou tvořené LED diodami, kryt projektorové čočky se odkrývá teprve po zapnutí světel, do okamžiku plného otevření září jen úzký paprsek světla. Výrazný „V“ profil v přední kapotě, která kryje zavazadlový prostor, je protažený až do nejspodnější části spojleru. Mohutný nasávací otvor pod nově řešenou maskou s velkým znakem automobilky Volkswagen přivádí vzduch k uprostřed umístěnému motoru V6.


„Svalnatá“ záď opakuje zásadní stylistické motivy přední části vozu, což je patrné především z provedení koncových světel, které také využívají LED technologii. Dynamický image prototypu concept R umocňují dva „hrby“ za sedadly řidiče a spolujezdce, jejichž tvar připomíná klasické závodní vozy. Tyto „hrby“ jsou nejenom výrazným stylistickým prvkem, ale zároveň mají i dvě velmi důležité funkce – plní roli větrného deflektoru a současně chrání posádku vozu při případném převrácení.


Provedení interiéru spojuje maximální funkčnost a futuristický styl. Naprosto originálně pojatá přístrojová deska, jejíž část s ovladači před řidičem je vyvedená v leštěném hliníku, stejně jako středová konzole a dokonce i části volantu. K originálním řešením patří například výdechy ventilace ve středové konzoli nesoucí ovladače, v nichž se zobrazují údaje o teplotě vydechovaného vzduchu. Jednoduchým otáčením těchto ovladačů se nastavuje požadovaná teplota. Navigační zařízení, audiosystém a mobilní telefon se ovládá prostřednictvím multimediálního rozhraní MMI na středovém tunelu. Hlavní přístroj se odkryje po spuštění motoru, které se provádí pouhým zmáčknutím tlačítka „START“. Jakmile řidič aktivuje navigační zařízení, hlavní přístroj se zasune zpět do přístrojového štítu a udělá tak místo displeji navigace, jenž potom také zobrazuje základní provozní parametry.


Anatomická sedadla roadsteru concept R mají vlastní odpružení, jehož tuhost lze individuálně nastavovat podle přání cestujících. Pod kvalitní kůží čalounění se ukrývá tzv. aktivní pěna, která se začala používat v konstrukci sedadel sportovních vozů. Aktivní pěna zaručuje, že sedadlo se dokonale přizpůsobí tělu na něm sedící osoby. Protože pevně ukotvená sedadla nelze nastavovat, nastavuje si řidič optimální polohu všech prvků elektrickým posouváním leštěného přístrojového štítu, volantu i pedálů. Také spolujezdec si může přizpůsobit polohu opěrky nohou.


Srdcem vzrušujícího prototypu concept R je uprostřed uložený vidlicový šestiválec V6 o výkonu 195 kW/265 k, zaručující zrychlení z 0 na 100 km/h během 5,3 sekund. Maximální rychlost efektního roadsteru je omezena na 250 km/h, teoretická rychlost bez omezovače činí až 270 km/h. Maximální točivý moment 350 Nm motoru V6 se přenáší na zadní kola prostřednictvím přímo řazené šestistupňové převodovky DSG.


Základní technická data prototypu concept R:

 • Motor – V6, zdvihový objem – 3189 cm3
 • Výkon – 195 kW (265 k) při 6250 min-1
 • Točivý moment – 350 Nm při 2800 min-1
 • Převodovka – přímo řazená DSG, pohon zadních kol
 • Kola – 8,5 Jx019 ET 50, pneumatiky – 255/40 R19
 • Zrychlení 0-100 km/h – 5,3 sekund
 • Maximální rychlost – 250 km/h (elektronicky omezená)
 • Rozchod kol vpředu – 1471 mm, vzadu – 1250 mm

Délka prototypu concept R je 4163 mm, šířka 1778 mm a výška 1250 mm, převis karoserie vpředu – 829 mm a vzadu – 754 mm.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen poprvé představí kompaktní MPV Golf Sportsvan v modernizované podobě na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (12. až 24. září 2017)

Volkswagen poprvé představí kompaktní...

Motoristé, kteří touží po Golfu, ale požadují vyšší polohu sedadel, variabilitu a ještě více prostoru, se budou moci stát majiteli modernizovaného VW Golf Sportsvan.  Po technické stránce...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové Volkswagen Polo vstupuje na český trh: Zákazníci již mohou objednávat novou generaci oblíbeného malého vozu s cenou od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k)

Nové Volkswagen Polo vstupuje na český...

Nové Polo přichází s výrazným novým designem, ještě velkorysejší nabídkou místa pro cestující i zavazadla a s vyspělými asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nová studie obytného automobilu Volkswagen California XXL bude představena ve světové premiéře na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu (26. srpna až 3. září 2017)

Nová studie obytného automobilu...

California XXL ukazuje budoucnost obytného vozidla s technikou Crafteru, pevnou vysokou střechou, kuchyňkou a koupelnou. Volkswagen California na základě modelu Transporter – je pro ostatní...