Světová premiéra VW Passat BlueMotion na Autosalonu v Ženevě.

Sériový Passat BlueMotion spotřebuje 5,1 litru nafty na 100 km a na plnou nádrž ujede 1350 km!

Žádný jiný vůz srovnatelné velikosti se nemůže pochlubit tak nízkou spotřebou jako nový Volkswagen Passat BlueMotion.

Světová premiéra VW Passat BlueMotion na Autosalonu v Ženevě.
Světová premiéra VW Passat BlueMotion na Autosalonu v Ženevě.
Světová premiéra VW Passat BlueMotion na Autosalonu v Ženevě.

K tomu se přidávají i přesvědčivé emisní hodnoty – pouhých 136 g CO2 na jeden kilometr.

Na český trh bude Passat BlueMotion uveden v průběhu léta.

S představením nového modelu Passat BlueMotion automobilka Volkswagen pokračuje v ofenzivě na poli ekologicky šetrných vozů. První se pod značkou BlueMotion představilo v létě 2006 Polo, jehož produkce musela být na základě ohromující poptávky v celé Evropě zvýšena na trojnásobek. Označení „BlueMotion“ se tak stalo pečetí kvality pro nejúspornější verze modelových řad.

Úsporný: Spotřeba 5,1 l/100 km

Limuzína Passat BlueMotion se může chlubit spotřebou pouhých 5,1 litru nafty na 100 km, Passat Variant BlueMotion si pak na 100 kilometrů řekne o pouhou desetinu litru více – 5,2 l. Motoráři automobilky Volkswagen dosáhli výjimečně nízkých hodnot spotřebovaného paliva úpravami a vylepšením již tak velmi úsporného motoru 1.9 TDI (77 kW / 105 k) s filtrem pevných částic. I přes tento úspěch si však agregát zachovává výborné dynamické parametry. Základním filozofií modelů BlueMotion totiž je: Hospodárnost a agilita v kombinaci, která stále činí z jízdy potěšení.

Ekologický: Výrazné snížení emisí CO2

Zároveň se snížením spotřeby se konstruktérům podařilo snížit obsah emisí o 15 g/km u limuzíny a 19 g/km u verze Variant na výsledné hodnoty 136 g/km a 137 g/km pro Variant. Tyto vynikající hodnoty potvrzují inovativní potenciál motorů Volkswagen TDI.

Rychlý: Jako vedlejší efekt zvýšení rychlosti o 5 km/h

Vynikající parametry spotřeby a emisí nové verze Passatu jsou tím působivější, že se svou délkou 477 cm patří mezi největší vozy své třídy. To však má i příznivý vedlejší účinek – díky aerodynamickým úpravám a delším převodům vzrostla maximální rychlost vozu o 5 km/h. Limuzína Passat BlueMotion dosahuje maximální rychlosti 193 km/h, provedení Variant 190 km/h.

Ekonomický: Passat BlueMotion snižuje celkové náklady

Díky jeho nízké spotřebě činí náklady na palivo při průměrné roční ujeté vzdálenosti 15 000 kilometrů jen necelých 1700 Kč za měsíc a řidiči stačí pouhých jedenáct zastávek u čerpacích stanic za rok!

Aerodynamický: Dokonalé tvarování snižuje odpor vzduchu

Vynikajících parametrů spotřeby paliva a obsahu emisí CO2 konstruktéři dosáhli dalším zdokonalením podvozku, pohonu a karoserie vozu. Příkladem z oblasti aerodynamiky může být úprava tvaru mřížky chladiče a opatření karoserie aerodynamickými lemy. Těmito úpravami se snížil celkový odpor vzduchu daný součinem čelní plochy a součinitele odporu vzduchu (cw x A) u klasické limuzíny o 12,2 procenta na hodnotu 0,617 a o 12,5 procent na hodnotu 0,629 u verze Variant.

Snížený: Odpor vzduchu redukuje i snížení podvozku

Řada zdokonalení bylo provedena také na podvozku. Pozorný pohled na exteriér vozu prozrazuje, že Passat BlueMotion „sedí“ v podbězích kol poněkud níž než základní verze. Vpředu byla jeho světlost pro dosažení lepší aerodynamiky snížena o 15 milimetrů a vzadu o osm milimetrů. Maximálního snížení valivého odporu bylo dosaženo použitím high-tech nízkoodporových pneumatik s rozměrem 205/55 R16 91H jejichž tlak při částečném zatížení byl zvýšen o 0,4 baru.

Inovativní: Motor pomáhá řidiči při optimálním řazení stupňů

Jednotka 1.9 TDI pro verzi Passat BlueMotion dává výkon 77 kW (105 k) při otáčkách 4000 min-1 a maximální točivý moment 250 Nm dosahuje už od 1900 otáček. Neobvykle vysoké efektivnosti využití paliva dosáhli konstruktéři u tohoto přeplňovaného vznětového čtyřválce s přímým vstřikováním paliva vyladěním celé řady parametrů. Úpravy softwaru řídicí jednotky motoru jim dovolily mezi jiným i snížit volnoběžné otáčky. Řídicí jednotka TDI motoru také dokáže předávat doporučení k zařazení převodového stupně na obrazovku „multifunkčního ukazatele Plus“. Na něm si pak může řidič přečíst, který z pěti převodových stupňů je za daných podmínek optimální.

Program: BlueMotion znamená více než jen jméno vozu

V létě 2006 automobilka Volkswagen představila první vůz patřící pod novou značku BlueMotion, Polo BlueMotion. Jeho tříválcový motor TDI dává výkon 59 kW (80 k) při průměrné spotřebě pouhých 3,9 l/100 km a obsahu emisí CO2 103 g/km jízdy. Ale název BlueMotion se nevztahuje jen na modely vozů, nýbrž je spíše označením celé nové třídy. „Blue“ (modrá) je barvou značky Volkswagen a je také barvou dvou z hlavních přírodních elementů, vody a vzduchu. A „motion“ znamená pohyb nebo impuls, samozřejmě směřující vpřed do budoucnosti. BlueMotion se stává pečetí kvality, která vyniká vysokou ekonomičností bez nepříjemných dopadů na potěšení z jízdy.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Světová premiéra studie I.D. VIZZION v Ženevě. Volkswagen ukazuje potenciál nové modelové řady I.D.

Světová premiéra studie I.D. VIZZION v...

D. VIZZION: AUTO-mobil budoucnosti – elektrická autonomní jízda D. VIZZION: čistá, bezpečná a komfortní mobilita díky inovativní technice D. VIZZION: futuristický interiér a koncepty...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ohlédnutí na ikonické kupé: Tři generace modelu Volkswagen Scirocco

Ohlédnutí na ikonické kupé: Tři...

Scirocco I (1974 – 1981): kupé na základě modelu Golf I Scirocco II (1981 – 1992): 2. generace sportovního bestselleru Scirocco III (2008 – 2017): motoristický sport na zemní plyn „To umíme...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen Užitkové vozy podporuje české běžecké lyžování již více než 20 let

Volkswagen Užitkové vozy podporuje...

Partnerství: Svaz lyžařů České republiky, SkiTour včetně Jizerské 50, Lyžování dětem Skvělou trakci a bezpečnou jízdu na sněhu zaručují modely 4Motion Soutěže o atraktivní ceny pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Touareg opět v čele

Nový Volkswagen Touareg opět v čele

Nová vlajková loď značky Volkswagen: Vyjádření postoje značky v oblastech designu, techniky a jízdní dynamiky Úspěšná historie: Jeden milion prodaných vozů Touareg prvních dvou generací...