Škoda Fabia v modelovém provedení roku 2003 od srpna v prodeji

Největší novinkou je zavedení nového motoru Škoda 1.2 HTP/40 kW.

Škoda Fabia v modelovém provedení roku 2003 od srpna v prodeji
Škoda Fabia v modelovém provedení roku 2003 od srpna v prodeji

Motor Škoda 1.2 HTP/40 kW je prvním představitelem zcela nové generace vyspělých pohonných jednotek vyvinutých a vyráběných firmou Škoda Auto pro automobily řady Škoda Fabia a další vozy koncernu Volkswagen. Zkratka HTP (High Torque Performance) v označení motoru symbolizuje jednu z jeho největších předností – vysoký točivý moment 106 Nm dosahovaný již při nízkých otáčkách, což se příznivě projevuje na pohodlí, pružnosti a plynulosti jízdy.

Škoda Fabia v modelovém provedení roku 2003 od srpna v prodeji

Motor Škoda 1.2 HTP/40 kW je řadový, kapalinou chlazený benzinový tříválec se čtyřikrát uloženým klikovým hřídelem a jedním protiběžným vyvažovacím hřídelem. Nový motor se díky své pokrokové konstrukci vyznačuje nízkou hlučností, plynulým a kultivovaným během s minimem vibrací. Blok i hlava válců jsou zhotoveny z hliníkové slitiny, což se společně s širokým využitím plastů a dalších moderních materiálů projevuje na nízké hmotnosti agregátu. Ventilový rozvod je OHC se dvěma ventily pro každý válec.

Škoda Fabia v modelovém provedení roku 2003 od srpna v prodeji

Zdvihový objem nového motoru je 1198 ccm (automobil vybaven tímto agregátem je např. v ČR zařazen do kategorie vozů s nižší sazbou povinného ručení), dosahuje maximálního výkonu 40 kW při 4750 ot./min a maximálního točivého momentu 106 Nm při 3000 ot./min. Motor splňuje s rezervou emisní normu EU 4, která v zemích EU začíná platit až v roce 2005.

Automobil Škoda Fabia 1.2 HTP/40 kW dosahuje příznivé hodnoty kombinované spotřeby 5,9 l/100 km. Průměrná spotřeba mimo město je přitom 4,8 l/100 km a ve městě 7,9 l/100 km. Maximální rychlost vozu je 150 km/hod.


Nový agregát Škoda 1.2 HTP/40 kW nahrazuje motory Škoda s rozvodem OHV – typy 1.0 MPI/37 kW a 1.4 MPI/44 kW. Jejich výkonnější verze 1.4 MPI/50 kW zůstává nadále v nabídce.


Prodejní cena modelu Škoda Fabia Junior 1.2 HTP/40 kW v základní výbavě je 259.900 Kč (včetně DPH), cena verze Škoda Fabia Classic 1.2 HTP/40 kW je 279.900 Kč a verze Škoda Fabia Comfort 1.2 HTP/40 kW 316.900 Kč. Vozy Škoda Fabia vybavené novým motorem 1.2 HTP/40 kW lze objednat i v žádaném provedení Škoda Fabia Fresh Edition za výhodnou cenu 239.900 Kč (verze Junior), resp. 259.900 Kč (verze Classic).


V  souvislosti s náběhem nového modelového roku dochází také k rozšíření nabídky o některé zákaznicky žádané mimořádné výbavy. Novinkou je například možnost objednat k airbagu spolujezdce jeho vypínání. Airbag spolujezdce lze pak v případě potřeby dočasně deaktivovat pomocí klíče v odkládací schránce v přístrojové desce. Na vypnutí airbagu upozorňuje řidiče kontrolka umístěná ve středu přístrojové desky. Na zadní sedadlo se nyní na přání zákazníka montuje bezpečnostní prvek – třetí hlavová opěrka.


Automobily řady Škoda Fabia je možné vybavit mimo jiné xenonovými světlomety s automatickou regulací nastavení výšky, navigačním systémem, nebo signalizaci vzdálenosti při parkování. Do modelu Škoda Fabia Junior se nově na přání zákazníka montuje i posilovač řízení (další vozy řady Škoda Fabia jsou již sériově vybaveny elektrohydraulickým posilovačem řízení). Rozšířena byla také barevná paleta o dvě nové barvy – červenou Corridu a modrou Laser.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Světová premiéra studie I.D. VIZZION v Ženevě. Volkswagen ukazuje potenciál nové modelové řady I.D.

Světová premiéra studie I.D. VIZZION v...

D. VIZZION: AUTO-mobil budoucnosti – elektrická autonomní jízda D. VIZZION: čistá, bezpečná a komfortní mobilita díky inovativní technice D. VIZZION: futuristický interiér a koncepty...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ohlédnutí na ikonické kupé: Tři generace modelu Volkswagen Scirocco

Ohlédnutí na ikonické kupé: Tři...

Scirocco I (1974 – 1981): kupé na základě modelu Golf I Scirocco II (1981 – 1992): 2. generace sportovního bestselleru Scirocco III (2008 – 2017): motoristický sport na zemní plyn „To umíme...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen Užitkové vozy podporuje české běžecké lyžování již více než 20 let

Volkswagen Užitkové vozy podporuje...

Partnerství: Svaz lyžařů České republiky, SkiTour včetně Jizerské 50, Lyžování dětem Skvělou trakci a bezpečnou jízdu na sněhu zaručují modely 4Motion Soutěže o atraktivní ceny pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Touareg opět v čele

Nový Volkswagen Touareg opět v čele

Nová vlajková loď značky Volkswagen: Vyjádření postoje značky v oblastech designu, techniky a jízdní dynamiky Úspěšná historie: Jeden milion prodaných vozů Touareg prvních dvou generací...