Když se Švýcaři do něčeho pustí, tak z toho vždy vznikne něco zvláštního. Firma Grüter + Gult si vzala na mušku vozidlo z kategorie čtyřkolek, respektive quadů. Na kola postavila cestovní vozidlo, které všechny podobné dosud existující staví do stínu.


GG Quad pohání čtyřdobý dvouválec boxer BMW z motocyklu R1150. Z objemu 1130 cm3 dosahuje výkonu 95 k při 7250 otáčkách za minutu. S točivým momentem 98 N.m při 5500/min a šestistupňovou převodovkou, rovněž z BMW, umožňuje největší rychlost 170 km/h. K tomu není třeba nic dalšího dodávat.
Rám z ocelových trubek, překrásně zhotovená příčná ramena a držáky kol z hliníku jsou výsledkem vlastního vývoje firmy z Ballwillu. Nezávislé zavěšení s trapézovým příčníkem nese kola o velikosti 195/40 – 16 vpředu a 2265/35-17 vzadu. Hydraulické tlumiče jsou variabilně seřiditelné. Jako zvláštní výbava je k dispozici mimo jiné uzávěra diferenciálu, velký boční kufr a systém GPS. Pak už můžete vyrazit i na delší cestu.
Ovšem pozor. Čtyřkolka není žádnou lacinou záležitostí. Stojí od 34 500 eur.
KLÍČOVÉ CENTRUM
VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER
Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů
KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.
Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.





