Rodinný pětidveřový Nissan Note v testu redakce

Testovali jsme verzi se čtyřválcovým benzinovým motorem 1,4 l ve stupni Acenta s bohatou výbavou obsaženou v základní ceně.

Note je oblíbeným modelem značky Nissan na našem trhu. Dokazuje to počet prodaných vozů od uvedení na náš trh: V roce uvedení na trh – 2006 – byl Note neprodávanějším modelem Nissanu na našem trhu, měsíční prodej dosahoval 52 kusů, v roce 2007 měsíčně 38 kusů a v letošním roce si odvezlo Nissana Note od dealerů měsíčně v průměru 39 nových majitelů.

Rodinný pětidveřový Nissan Note v testu redakce
Rodinný pětidveřový Nissan Note v testu redakce
Rodinný pětidveřový Nissan Note v testu redakce

Note, přes poměrně menší vnější rozměry – délka 408 cm, šířka 169 cm, výška 155 cm – nabízí velký vnitřní prostor pro cestující i na zadních sedadlech. Její zavazadlový prostor o objemu 280 l se po posunutí zadních sedadel zvětší až na 437 l.
Praktický je i krytý oddělený zavazadlový prostor.

Rodinný pětidveřový Nissan Note v testu redakce
Rodinný pětidveřový Nissan Note v testu redakce
Rodinný pětidveřový Nissan Note v testu redakce

Přední sedadla jsou pohodlná, anatomicky tvarovaná s dobrým bočním vedením. Dobře čitelné sdělovače i ovládače jsou umístěny podle všech ergonomických zásad. Přední seřiditelná sedadla a výškově seřiditelný volant mně umožnily zaujmout za volantem optimální polohu pro bezpečné a pohodlné vedení vozu.

Čtyřválcový benzinový motor 1,4 l má výkon 65 kW (88 k) při 5200 ot/min. Nejvyšší točivý moment 128 Nm dosahuje při 3200 ot/min. Motor bez prodlevy zrychluje a vytáčí se ochotně přes 6000 ot/min. Výrobce uvádí maximální rychlost 165 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 13,1 sekundy a kombinovanou spotřebu 6,3 l/100 km. Přestože jsem jezdil svižně a dosahoval jsem poměrně vysokých průměrných rychlostí, jsem dosáhl kombinovanou spotřebu 5,9 l/100 km, tj. o 0,4 l nižší než uvádí výrobce. Jezdil jsem však pouze se spolujezdcem a bez zavazadel. K docílení poměrně nízké spotřeby významně jistě přispívá vhodně odstupňovaná 5tistupňová manuální převodovka, která se velmi dobře řadí.

Mimořádně zdařilý podvozek Noty s rozvorem náprav 260 cm mně umožňoval rychlé projíždění prudkých zatáček téměř bez náklonu karoserie, s důsledným držením stopy a pocitem bezpečí.

Sériová výbava Nissanu Note je opravdu bohatá. Mimo jiné obsahuje čelní airbagy řidiče a spolujezdce, boční airbagy, Isofix pro připevnění dětské sedačky, palubní počítač, elektrický posilovač řízení s proměnlivým účinkem v závislosti na rychlosti, brzdový systém ABS s asistentem a EBD, posilovač brzd, kotoučové brzdy vpředu, elektrické ovládání oken vpředu i vzadu, manuální klimatizaci s pylovým filtrem, rádio s CD přehrávačem a ovládáním na volantu, centrální zamykání s dálkovým ovládáním atd.

Základní cena testované pětidveřové Noty s motorem 1,4 o výkonu 65 kW ve výbavě Acenta je 387 900 Kč včetně DPH. V nižší výbavě Visla je 339 000 Kč.

Pro informaci uvádím, že Nota je k dostání i s benzinovým motorem 1,6 s výkonem 81 kW (110 k) a dále turbodiesely 1,5 l o výkonu buď 50 kW (68 k) anebo 63 kW (86 k).

Většina verzí má pětistupňovou mechanickou převodovku, verze s motorem 1.6 může být vybavena i s čtyřstupňovým automatem.

Ceny Nissanu Note podle stupně výbavy: Visla, Acenta anebo Tekna, motoru a převodovky jsou od 339 900 Kč do 505 900 Kč.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Celosvětový prodej Nissanu táhnou crossovery a SUV

Celosvětový prodej Nissanu táhnou...

Globální prodej crossoverů a SUV Nissan v roce 2017 vzrostl o více než 12 % na více než 2 miliony vozidel. K tomuto úspěchu přispěly zcela nový malý crossover Nissan Kicks, kompaktní vozy...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nissan předvedl elektrický ekosystém, který má za cíl přinést budoucnost řízení již dnes

Nissan předvedl elektrický ekosystém,...

Světový lídr ve výrobě elektromobilů na měsíc ovládl Tenerife, aby se podělil o svou vizi budoucnosti bez emisí. Více než 12 000 nových zákaznických objednávek Nissanu LEAF v Evropě za...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro evropské zákazníky byla oficiálně zahájena výroba zcela nového Nissanu LEAF, nové generace světově nejprodávanější elektromobilu

Pro evropské zákazníky byla oficiálně...

Z výrobních linek v britském Sunderlandu již sjíždějí první vozy LEAF a první zákazníci již začali odpočítávat dny zbývající do okamžiku, kdy v únoru obdrží své vozy. Zcela nový...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ceny nové generace průkopníka segmentu elektromobilů začínají na českém trhu na 850 000 Kč.

Ceny nové generace průkopníka segmentu...

Více než 300 000 prodaných vozů a téměř 3,5 miliardy najetých kilometrů. Nissan LEAF s nulovými emisemi od svého uvedení na trh v roce 2010 úspěšně rozbíjí stereotypy o elektromobilech...