První sériově vyráběné automobily Hyundai s palivovými články míří do Velké Británie

Pět vozidel Hyundai ix35 Fuel Cell s bezemisním pohonem na vodík se stane integrální součástí projektu LNHE na rozšíření vodíkové distribuční sítě v Londýně.

Hyundai Motor, jako jeden z dodavatelů projektu LHNE (London Hydrogen Network Expansion)

– se připojí ke konsorciu společností s odbornými znalostmi v oblasti vodíkové dopravní infrastruktury a provozu, s cílem vybudovat první vodíkovou dopravní síť ve Velké Británii, pokrývající Londýn a jihovýchodní Anglii. Projekt LHNE na rozšíření vodíkové distribuční sítě v Londýně je vládou podporovaná iniciativa, na jejímž financování se podílí britská Komise pro strategii technického rozvoje (Technology Strategy Board). LHNE bude používat vozidla s pohonem na vodík v každodenním provozu a poskytne infrastrukturu plnicích stanic, aby podpořila jejich provoz.

Vozidla s palivovými články

– budou poskytnuta formou leasingu veřejným i soukromým provozovatelům vozových parků v hlavním městě Velké Británie. Jedná se o první z tisícovky vozů, které Hyundai Motor vyrobí do roku 2015 na výrobní lince v korejském Ulsanu. Většina z těchto 1000 vozů zamíří do Evropy, kde Evropská komise spustila několik projektů, mezi něž patří společný program EU na podporu vodíkových palivových článků FCH JU (Fuel Cell and Hydrogen Joint Undertaking), jejichž cílem je podporovat používání vodíku jako nosiče energie s nulovým obsahem uhlíku.

V Evropě jsou nyní realizovány různé projekty zaměřené na výstavbu vodíkové infrastruktury, takže nastala vhodná doba pro urychlení celého procesu nabídkou vozidel s pohonem na vodík.

Automobilka Hyundai Motor

– jako první na světě sériově vyrábí vozidla s palivovými články na běžné montážní lince a umožnila tak skutečný start evropského projektu Hydrogen Roadmap. Ten si klade za cíl intenzivnější přechod na vodíkovou ekonomiku, ale také urychlení plánu Londýna, stát se jedním z hlavních světových center v používání vodíku.

Hyundai Motor postavil filozofii projektu ix35 Fuel Cell na výrobě vozu, který nabízí stejnou úroveň praktičnosti, bezpečnosti a jízdních vlastností jako model ix35 poháněný spalovacím motorem, avšak s nulovými emisemi. To znamená srovnatelné jízdní výkony – nejvyšší rychlost 160 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,5 sekundy a dojezd 600 kilometrů na jednu náplň palivových nádrží. Vůz přitom do ovzduší nevypouští nic jiného než vodní páru.

Rychlé a snadné plnění palivových nádrží

Vozidlo s palivovými články naplní své nádrže během dvou až tří minut a provoz vozidla ix35 Fuel Cell nevyžaduje od řidiče žádné kompromisy.

Přestože Hyundai Motor vyvíjí vozidla s palivovými články více než 15 let, mohla být sériová výroba spuštěna až nyní, kdy se začíná s výstavbou použitelné sítě vodíkových plnicích stanic.

Po několika „falešných svítáních“ nyní ve Velké Británii nadešel zlomový okamžik pro vozidla s pohonem na vodík, který může vést k jejich perspektivní budoucnosti. Velkou zásluhu na tom má práce odvedená Londýnským vodíkovým partnerstvím LHP (London Hydrogen Partnership) a dalšími projekty, jako je LHNE (London Hydrogen Network Expansion), pro rozšíření vodíkové distribuční sítě v Londýně, vedený společností Air Products.

Díky spolupráci těchto klíčových partnerů se vodíková mobilita může stát brzy realitou.

V Londýně jsou již v provozu dvě vodíkové plnicí stanice, z nichž jedna je veřejně přístupná, a třetí bude otevřena v rámci projektu LHNE (London Hydrogen Network Expansion). Výstavba dalších tří plnicích stanic je plánována do roku 2015. V té době se očekává desetinásobné zvýšení počtu vozidel s palivovými články v ulicích Londýna z původních pěti na minimálně 50 nebo i víc, včetně osobních vozů, autobusů a skútrů.

Společnost Hyundai Motor Co.

– založená v roce 1967, je součástí skupiny Hyundai Motor Group, která je od roku 2010 pátým největším výrobcem automobilů na světě a zahrnuje přes dvacet dceřiných společností a přidružených organizací působících v různých oborech automobilového průmyslu. Společnost Hyundai Motor provozuje devět výrobních závodů mimo Jižní Koreu a v roce 2012 prodala 4,4 milionu vozidel po celém světě. Vozidla značky Hyundai se prodávají ve 186 zemích prostřednictvím 5300 dealerství a showroomů. V České republice prodeje značky neustále rostou, v roce 2012 bylo v ČR prodáno 15.162 osobních automobilů.

Další informace o společnosti Hyundai Motor a jejích produktech naleznete na adrese: www.hyundai.com nebo na českých webových stránkách www.hyundai.cz.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový model Hyundai Kona v prodeji na českém trhu: s limitovanou akční nabídkou Best of KONA s bohatou výbavou s motorem T-GDI 120 o výkonu 88 kW s manuální šestistupňovou převodovkou za 459 990 korun

Nový model Hyundai Kona v prodeji na...

Dlouho očekávaná novinka od Hyundai vstupuje na český trh. Zcela nový model Kona rozšiřuje nabídku automobilky v segmentu SUV Navazuje na skvělou pověst automobilů této kategorie od...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Na český trh vstupuje ostrá verze Hyundai i30 N (velmi podrobná informace)

Na český trh vstupuje ostrá verze...

 Hyundai i30 N poskytuje mimořádné potěšení z jízdy pro každého „N“, zrozené v Namyangu a přivedené k dokonalosti na Nürburgringu symbolizuje hbitost v šikanách i esenci vývoje...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai opět mezi nehodnotnějšími světovými značkami

Hyundai opět mezi nehodnotnějšími...

Automobilka Hyundai si již třetí rok po sobě drží postavení mezi čtyřicítkou nejhodnotnějších značek světa. Podle nejnovějších žebříčku Interbrands – jí v celkovém hodnocení...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zcela nový elektromobil Hyundai IONIQ Electric má k dispozici město Uherské Hradiště

Zcela nový elektromobil Hyundai IONIQ...

Jeden z nejmodernějších elektromobilů na současném trhu zaměstnanci městského úřadu přijali od zástupců automobilky Hyundai. Čistě elektrický vůz má sloužit pro běžné služební cesty...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Expedice prvních vozů Hyundai i30 N ze závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech

Expedice prvních vozů Hyundai i30 N ze...

Včera po 13. hodině odpoledne vyjel z brány nošovického závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) první náklaďák s osmi vozy Hyundai i30 N, určenými pro Německo, kde se prvních sto...