První sériově vyráběné automobily Hyundai s palivovými články míří do Velké Británie

Pět vozidel Hyundai ix35 Fuel Cell s bezemisním pohonem na vodík se stane integrální součástí projektu LNHE na rozšíření vodíkové distribuční sítě v Londýně.

Hyundai Motor, jako jeden z dodavatelů projektu LHNE (London Hydrogen Network Expansion)

– se připojí ke konsorciu společností s odbornými znalostmi v oblasti vodíkové dopravní infrastruktury a provozu, s cílem vybudovat první vodíkovou dopravní síť ve Velké Británii, pokrývající Londýn a jihovýchodní Anglii. Projekt LHNE na rozšíření vodíkové distribuční sítě v Londýně je vládou podporovaná iniciativa, na jejímž financování se podílí britská Komise pro strategii technického rozvoje (Technology Strategy Board). LHNE bude používat vozidla s pohonem na vodík v každodenním provozu a poskytne infrastrukturu plnicích stanic, aby podpořila jejich provoz.

Vozidla s palivovými články

– budou poskytnuta formou leasingu veřejným i soukromým provozovatelům vozových parků v hlavním městě Velké Británie. Jedná se o první z tisícovky vozů, které Hyundai Motor vyrobí do roku 2015 na výrobní lince v korejském Ulsanu. Většina z těchto 1000 vozů zamíří do Evropy, kde Evropská komise spustila několik projektů, mezi něž patří společný program EU na podporu vodíkových palivových článků FCH JU (Fuel Cell and Hydrogen Joint Undertaking), jejichž cílem je podporovat používání vodíku jako nosiče energie s nulovým obsahem uhlíku.

V Evropě jsou nyní realizovány různé projekty zaměřené na výstavbu vodíkové infrastruktury, takže nastala vhodná doba pro urychlení celého procesu nabídkou vozidel s pohonem na vodík.

Automobilka Hyundai Motor

– jako první na světě sériově vyrábí vozidla s palivovými články na běžné montážní lince a umožnila tak skutečný start evropského projektu Hydrogen Roadmap. Ten si klade za cíl intenzivnější přechod na vodíkovou ekonomiku, ale také urychlení plánu Londýna, stát se jedním z hlavních světových center v používání vodíku.

Hyundai Motor postavil filozofii projektu ix35 Fuel Cell na výrobě vozu, který nabízí stejnou úroveň praktičnosti, bezpečnosti a jízdních vlastností jako model ix35 poháněný spalovacím motorem, avšak s nulovými emisemi. To znamená srovnatelné jízdní výkony – nejvyšší rychlost 160 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,5 sekundy a dojezd 600 kilometrů na jednu náplň palivových nádrží. Vůz přitom do ovzduší nevypouští nic jiného než vodní páru.

Rychlé a snadné plnění palivových nádrží

Vozidlo s palivovými články naplní své nádrže během dvou až tří minut a provoz vozidla ix35 Fuel Cell nevyžaduje od řidiče žádné kompromisy.

Přestože Hyundai Motor vyvíjí vozidla s palivovými články více než 15 let, mohla být sériová výroba spuštěna až nyní, kdy se začíná s výstavbou použitelné sítě vodíkových plnicích stanic.

Po několika „falešných svítáních“ nyní ve Velké Británii nadešel zlomový okamžik pro vozidla s pohonem na vodík, který může vést k jejich perspektivní budoucnosti. Velkou zásluhu na tom má práce odvedená Londýnským vodíkovým partnerstvím LHP (London Hydrogen Partnership) a dalšími projekty, jako je LHNE (London Hydrogen Network Expansion), pro rozšíření vodíkové distribuční sítě v Londýně, vedený společností Air Products.

Díky spolupráci těchto klíčových partnerů se vodíková mobilita může stát brzy realitou.

V Londýně jsou již v provozu dvě vodíkové plnicí stanice, z nichž jedna je veřejně přístupná, a třetí bude otevřena v rámci projektu LHNE (London Hydrogen Network Expansion). Výstavba dalších tří plnicích stanic je plánována do roku 2015. V té době se očekává desetinásobné zvýšení počtu vozidel s palivovými články v ulicích Londýna z původních pěti na minimálně 50 nebo i víc, včetně osobních vozů, autobusů a skútrů.

Společnost Hyundai Motor Co.

– založená v roce 1967, je součástí skupiny Hyundai Motor Group, která je od roku 2010 pátým největším výrobcem automobilů na světě a zahrnuje přes dvacet dceřiných společností a přidružených organizací působících v různých oborech automobilového průmyslu. Společnost Hyundai Motor provozuje devět výrobních závodů mimo Jižní Koreu a v roce 2012 prodala 4,4 milionu vozidel po celém světě. Vozidla značky Hyundai se prodávají ve 186 zemích prostřednictvím 5300 dealerství a showroomů. V České republice prodeje značky neustále rostou, v roce 2012 bylo v ČR prodáno 15.162 osobních automobilů.

Další informace o společnosti Hyundai Motor a jejích produktech naleznete na adrese: www.hyundai.com nebo na českých webových stránkách www.hyundai.cz.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai Motorsport hledá talentované jezdce pro WRC

Hyundai Motorsport hledá talentované...

Program pro výchovu jezdců HMDP (Hyundai Motorsport Driver development Program) chce vyhledávat a vychovávat budoucí hvězdy rallye. První předkolo výběru se uskuteční v srpnu a v září...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Tým Hyundai míří do Finska prodloužit sérii skvělých výsledků (27.až 30.července 2017)

Tým Hyundai míří do Finska prodloužit...

Hyundai Motorsport se chystá ve Finsku navázat na šňůru šesti po sobě jdoucích umístění na pódiu. Ve Finsku to bude mít o to složitější, že ve finské rallye – ještě nikdy na mezi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Červen 2017 byl pro Hyundai nejlepším měsícem v historii

Červen 2017 byl pro Hyundai nejlepším...

Nejlepší měsíc v historii z hlediska obchodních výsledků na českém trhu má za sebou automobilka Hyundai. V šestém měsíci roku prodala 2 452 vozů – což představuje 8% nárůst...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai vyhrál o víkendu v Polsku a slaví již šesté vítězství ve WRC

Hyundai vyhrál o víkendu v Polsku a...

Hyundai Motorsport o víkendu zaznamenal třetí vítězství v letošní sezóně FIA World Rally Championship (WRC). Vítězného Thierry Neuvilla doplnil na pódiu druhý Hayden Paddon – a tým tak...