Prodejní výsledky společnosti Mitsubishi Motors Europe za první pololetí 2006 vykazují stálý růst

Počet 143 544 prodaných vozů znamená zvýšení o téměř 5 % ve srovnání se stejným obdobím minulého roku.

Tyto prodejní úspěchy za prvních šest měsíců letošního roku, jež jsou důsledkem obnovy výroby a vůbec nejtěsnějšího partnerství s vlastními i nezávislými distributory v celé historii, silně inspirovaly MME k dalšímu úsilí, které značnou měrou přispěje k překročení obchodního plánu společnosti MMC.

Zlaté hřeby modelové řady:

Tón udávají dva vozy nově uvedené na trh, které jsou předurčeny k obsazení významných pozic v evropských segmentech zaměřených na design vozů:

 • nový sportovně užitkový vůz L200 – prodáno již bylo 12 110 kusů, a to ještě před jeho kompletním uvedením na všech trzích (počet velkoobchodních objednávek již o 10 000 kusů přesahuje plánovaný počet), dále je registrováno 2 800 nevyřízených objednávek, a to vše v ještě výnosnější modelové skladbě, než tomu bylo u předchozí generace L200.
 • Colt CZC, uvedený na trh v dubnu letošního roku, doplňuje rodinu modelů Colt a slouží značce Mitsubishi co by konkurenceschopné želízko v ohni v módním B-segmentu kategorie vozů coupe-cabriolet. Prvním důkazem prodejního potenciálu je skutečnost, že všech 5 000 vozů dodaných do Německa – což je trh číslo 1 – již bylo rozprodáno do dealerské sítě.

Masivní prodej modelů, tvořících základní kameny modelové řady:

 • Colt, nejprodávanější modelová rodina společnosti MME, získal větší stabilitu na trhu segmentu B, v němž zuří divoký boj, a to připsáním 42 550 prodaných vozů (+ 13%).
 • Lancer, s 37 307 prodanými kusy (+ 31%) nadále poskytuje společnosti MME jistotu zejména na ruském trhu, avšak nad očekávání dobrých výsledků dosahuje i na mnoha dalších trzích (43 % překročení plávaného celkového prodeje).

K trhům:

Další nárůst v Rusku a na Ukrajině:

 • Rusko, nyní stabilní trh společnosti MME číslo 1 (po němž následuje Německo a UK), bylo svědkem zvýšení prodeje o 38 % (34 056 leden-červen 2006 vs. 24 726 leden-červen 2005).
 • Ukrajina registrovala impozantní nárůst prodeje z 3 090 na 5 472 kusů (+ 77%), čímž se stala 6. největším trhem společnosti MME a značka Mitsubishi tak na Ukrajině upevnila svou pozici jako značka číslo jedna.

Vynikající výsledky na rozmanitých evropských trzích, jako je například:

 • Itálie (trh společnosti MME číslo 4, nárůst 23 %)
 • Španělsko (číslo 5, nárůst 5 %)
 • Turecko (+ 23%), Norsko (+ 11%) a Maďarsko (+ 82%)

Objem prodeje v Německu byl o 16 % nižší než ve stejném období minulého roku. Toto snížení bylo zapříčiněno ukončením výroby modelů Space Star, Pajero* Classic a Pajero* Pinin, a také přechodem na nový model L200.

V UK klesl objem prodeje o 11 % ve srovnání s obdobím leden-červen 2005, přičemž tento pokles byl zapříčiněn stejnými důvody jako v Německu (ještě nebyla možná plná dodávka modelů L200 a skončila výroba několika dalších modelů). V UK navíc klesl celkový objem prodeje osobních vozů o více než 4% (prvních 6 měsíců 2006 vs. prvních 6 měsíců 2005).

V druhé polovině roku 2006 se společnost MME zaměří na zajištění odpovídajícího objemu prodeje, nikoliv pouze prostřednictvím pevně zavedených výrobků a silných zbraní distributorů, ale také nejdůležitější událostí na sklonku tohoto roku – uvedením modelu Pajero*, po kterém bude následovat uvedení nového modelu Outlander v průběhu prvního čtvrtletí roku 2007.

* Shogun v UK / Montero ve Španělsku

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Martin Saitz je novým generálním ředitelem pro distribuci a retail v České a Slovenské republice v rámci společnosti AutoBinck CZ s.r.o.

Martin Saitz je novým generálním...

V ustanovené duální funkci společnosti AutoBinck CZ s.r.o. bude Martin Saintz  – nadále v pozici Generálního ředitele zodpovědný za obchodní aktivity společnosti M Motors CZ a M Motors...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Mitsubishi na letošním mezinárodním autosalonu v Indonésii (10. až 20.srpna 2017) uvede v celosvětové premiéře nové kompaktní crossover-MPV

Mitsubishi na letošním mezinárodním...

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že v rámci 25. ročníku indonéského mezinárodního autosalonu GAIKINDO (GIIAS) poprvé představí své nové kompaktní crossover-MPV. V...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - MITSUBISHI POSKYTUJE NEJLEPŠÍ SERVISNÍ SLUŽBY

MITSUBISHI POSKYTUJE NEJLEPŠÍ SERVISNÍ...

Výsledky výroční studie americké agentury J.D.Power říkají, že Mitsubishi je číslo jedna   v Německu v oblasti spokojenosti zákazníků. Působivý návrat značky Mitsubishi v Německu...