Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce

Testovaný Wrangel měl čtyřdveřovou pravou offroadovskou karoserii, nový turbodieselový motor a šestistupňovou převodovku.

Před příchodem nové generace Wrangela jsem se trochu obával, aby neztratil svůj celkový typický čistokrevný offroadovský charakter provázející ho již neuvěřitelných 65 roků. Mé obavy byly zbytečné: všechny jeho charakterické vlastnosti byly nejen zachovány, ale v mnohém byly překonány jak plně potvrdily testovací jízdy v terénu i na silnicích, ve městě i na dálnici.

Vnější design hranaté karoserie dává najevo, že jde o robustní, bezpečný a odolný offroad s typickými wrangelovskými prvky, jak je nejlépe patrno i z fotografií:

Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce
Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce
Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce
Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce
Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce

>

Plátěná trojvrstvá střecha s možností i jen částečného odkrytí velmi dobře chrání cestující od chladu i hluku ze silnice. Zadní díl střechy lze jednoduše sejmout. Po usednutí za volant jsem ocenil plně dostačující prostor pro všech pět cestujících a pohodlná i když tvrdší sedadla s velmi dobrým bočním vedením. Přístrojová deska je zpracována podle všech ergonomických zásad: všechny sdělovače jsou dobře čitelné ve dne i v noci a ovládače jsou vhodně umístěny v dosahu řidiče.

Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce

Bezproblémové zdolání i velmi těžkého terénu mně umožnil nejen výkonný čtyřválcový 16ti ventilový turbodiesel 2.8 l s rozvodem 2xOHC s výkonem 130 kW a největší hodnotou točivého momentu 400 Nm a pohon všech kol, ale především 6ti vhodně odstupňovaná převodovka s redukcí, samosvorný zadní nápravový diferenciál, možnost uzamknutí předního i zadního diferenciálu i odpojení stabilizátoru u přední nápravy. Zdolání členitého terénu umožňuje přední nájezdový úhel 35,5 stupňů, zadní 29,8 stupňů a úhel přejezdu 19 stupňůspolu s se světlou výškou 238,1 mm. K bezpečnému zdolání těžkého terénu přispívá vybavení vozu s protiblokovacím systémem ABS, kotoučové brzdy na všech kolech, aktivní hydraulický posilovač brzd, hydraulický posilovač šnekového řízení, protiprokluzový systém, stabilizační systém ESP s režimem proti převrácení vozu ERM, obě pevné nápravy, tlumiče měnící tuhost podle rychlosti a pětiprvkové odpružení vinutými pružinami.

K bezpečnému a pohodlnému vedení vozu v terénu i na dálnici přispívá i vybavení Wrangela kompasem, výškově nastavitelným volantem, elektricky nastavitelnými předními světlomety, předními mlhovými světly, airbagy řidiče i spolujezdce, monitorováním tlaku pneumatik s výstražnou signalizací, tempomatem, klimatizací, radiem s CD i MP3 s 6 reproduktory atd. Mimo uvedenou standartní výbavu si lze dovybavit svůj Wrangel podle svých představ řadou dalších příplatkových prvků, jako ku příkladu navigací atd.

Výrobce udává maximální rychlost 180 km/h. Kombinovanou spotřebu 9,9 l/100 km jsem během testu nepřekročil – jezdil jsem však sám a bez zavazadel.

Zavazadlový prostor má objem 498 l, po jednoduchém sklopení druhé dělené řady sedadel se zvětší na 935 l. Je přístupný otevřením spodních dveří s na nich umístěnou rezervní pneumatikou a následným zvednutím okna.

Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce
Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce
Pravý offroad Jeep Wrangel Rubicon v testu redakce

Délka Wrangela je 475 cm, šířka 188 a výška 184 cm. Rozvor 295 cm. Provozní hmotnost 2175 kg, přívěs nebrzděný 450 kg, brzděný 3500 kg.

Cena čtyřdveřového Wrangela Rubicon Unlimited s turbodieselem 2,8 CRD, s manuální šestistupňovou převodovkou včetně shora uvedenou bohatou výbavou je 1 009 000 Kč včetně DPH. (S automatickou převodovkou je cena o 20 000 Kč vyšší.) Za přestavbu na užitkovou verzi N1 s možností odpočtu DPH je cena 19 900 Kč.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ VIDEO POŘAD – AutoPeriskop

NOVÝ VIDEO POŘAD – AutoPeriskop

Opět jsme pro vás připravili speciální přehled novinek, doporučení a testů tentokrát i se známými osobnostmi v motoristickém pořadu AutoPeriskop. V pořadu uvidíte a uslyšíte komentáře...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...