Pozvánka na Velikonoce a jaro s Eurolines

Informace k nabídce Velikonoce s Eurolines v Londýnu, Bruselu, Amsterodamu, Haagu a Rotterdamu.

Londýn

Metropole Velké Británie představuje jedno z nejvíce kosmopolitních měst světa. Mísí se zde pestrá škála národů, kultury a náboženství. Údajně zde lze slyšet přes 300 různých jazyků. V Londýně žije zhruba 7,5 miliónu lidí a jde o nejlidnatější město západní Evropy. Londýn představuje také oblíbený turistický cíl a rozcestník. Lákadlem jsou mnohé architektonické památky včetně budovy parlamentu, královského Buckinghamského paláce, mostu Tower Bridge.

Londýn také nabízí překypující kulturní život. Na pódiích více než sto padesáti divadel londýnského West Endu se každý večer znovu a znovu roztáčí kolotoč divadelních představení, opery a světoznámých muzikálů. Proslulé jsou nesčetné galerie a muzea v čele s British Museum.

Tip na Velikonoce: 5. – 9.4. 2007 Gosport & Fareham Easter Festival

Festival nezapře keltského ducha a představí více než 300 hudebníků z celého světa. Hvězdami letošního festivalu budou Seth Lakeman, Kate Rusby, a duo Show of Hands.

Brusel

Belgická metropole rozhodně není pouze „nudným“ mezinárodním centrem a sídlem nejvyšších úřadů Evropské unie. Jde o živé kosmopolitní město s uvolněnou atmosférou. Návštěvníky čeká mnoho památek, umělecké galerie plné bohatých sbírek, které každoročně jezdí obdivovat mnoho turistů. Nejvýznamnějším symbolem města však po staletí zůstává nevelká, ale půvabná soška „Čůrajícího chlapečka“ zvaná Manneken Pis (obyvateli Bruselu důvěrně Julien).

Návštěvníky Bruselu také přitahuje neobvyklá stavba – Atomium. Tento model molekuly železa zvětšený 165miliardkrát vznikl podle návrhu inženýra André Waterkeyna pro mezinárodní výstavu Expo 1958.

Tipy na Velikonoce a jaro:

Čokoládový festival – Bruggy – 6. – 10. dubna 2007 – Ve spolupráci s museem Choco-Story, místními pekaři a výrobci čokolády pořádá město jedinečný čokoládový festival. Uskuteční se teprve podruhé. (Internet: www.choco-late.be)

Královské zahrady v Lakenu, Brusel – konec dubna – začátek května 2007 – otevřené veřejnosti 

Také v roce 2007 budou královské zahrady v Lakenu již tradičně otevřeny veřejnosti na tři týdny. Více informací www.monarchie.be

NIZOZEMÍ:

Amsterodam

Hlavní město Nizozemí se rozkládá u řeky Amstel, rozprostřeno je na několika ostrovech, protíná ho na 400 mostů a většina budov stojí na pilotech (kůlech), podobně jako je tomu v italských Benátkách. Rozhodně se vyplatí nenechat si ujít projížďku loďkou po kanálech či strávit pohodové odpoledne v jedné z kaváren u kanálu.

Metropole proslula i svou uvolněnou atmosférou a liberálnímu postoji k lehkým drogám či pouliční lásce. Městu s rozlehlými trhy s květinami však nechybí ani romantika!

Dalším specifikem Amsterodamu jsou muzea, kterých zde mají neuvěřitelné množství a druhů. Za zmínku stojí mimo jiné Muzeum Vincenta van Gogha (Rijskmuseum Vincent van Gogh) a Říšské muzeum (Rijksmuseum).

Tipy (v Nizozemí) na Velikonoce a jaro: Národní víkend muzeí  14. – 15. dubna 2007, celé Holandsko: Den otevřených dveří většiny holandských muzeí, vstup zdarma.

Den Královny – 30. duben 2007, celé Holandsko: Velkolepé oslavy dne královny probíhající po celé zemi.

Haag

Toto druhé hlavní město Holandska je sídlem holandské vlády a královské rodiny. A to i přesto, že je mnohem menší než Amsterodam. Půvab a elegance tohoto sídla spočívá především v mimořádné koncentraci rozlehlých paláců, ojedinělých muzejních expozicích a nenásilné kombinaci staré i nejmodernější architektury. Zcela výjimečné je i množství zeleně a parků, které činí z Haagu nejzelenější město Holandska. Kromě královské rodiny, vlády a obou komor parlamentu se tu soustředila také kompletní diplomatická obec, správní orgány, ale i významné banky, obchodní organizace a firmy.

Výstava čínských ledových soch 15. 3. – 28. 3. 2007, Haag

V Madurodamu bude opět mrznout! Skupina čínských sochařů vytvoří z ledu sochy v životní velikosti, celkem má být použito přibližně 200.000 kilogramů ledu. Tyto sochy budou poté vystaveny v zastřešené hale o rozloze 1000 m2 a stálé teplotě -10°C. (Více na www.madurodam.nl)

Rotterdam

Největší přístav Evropy na konci druhé války z velké části zničilo bombardování. Následně však ve městě vzniklo mnoho moderních staveb se svéráznými a zároveň okouzlujícími tvary. Jedním z takových projektů jsou například avantgardní budovy ultramoderních obytných kostek Kijk-Kubus.

Ideální výhled na celý Rotterdam se nabízí z výše 183 metrů vysoké věže Euromast, na kterou návštěvníci vystoupají točící se kabinou se simulací startu vesmírné rakety. Pulsující přístavní atmosféru lze nejlépe zažít z výletní lodi Spido, se kterou proplujete nejzajímavější kouty vodního světa a lodního obchodu. Příjemnou změnou a zábavou může být například aktivní odpočinek v Tropicaně – subtropickém vodním světě s umělým vlnobitím.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai navázal nové partnerství v oblasti umělé inteligence se startupem DeepGlint

Hyundai navázal nové partnerství v...

Partnerství se společností DeepGlint umožní využívat umělou inteligenci v mnoha oblastech podnikání, zvyšovat kvalitu produktů i spokojenost zákazníků K realizaci „vodíkové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - První český hybridní vůz. Nový Hyundai Tucson s technologií MHEV 48 V.

První český hybridní vůz. Nový...

Společnost Hyundai spustila 1. června 2018 v Nošovicích u Frýdku-Místku výrobu hybridního modelu Tucson s technologií MHEV 48 V. Jedná se tak o první hybridní vůz vyráběný na území České...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda Motor Europe: Projekt Adventure Roads přivádí Hondu Africa Twin na jižní polokouli

Honda Motor Europe: Projekt Adventure...

Honda Motor Europe s potěšením oznamuje, že po nadšené odezvě na úvodní ročník 2017 přichází s další akcí v rámci programu Adventure Roads, který v průběhu března 2019 jezdcům nabídne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ARMEX GROUP se podle Czech Top 100 dostal mezi 20 největších firem v ČR

ARMEX GROUP se podle Czech Top 100 dostal...

Společnost ARMEX GROUP se poprvé ve své 27leté historii dostala mezi 20 největších firem v České republice. V hlavním žebříčku zveřejněném organizací Czech Top 100 obsadila díky svým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars představuje nový sportovní sedan Volvo S60: první vůz Volvo, který se bude vyrábět v USA

Automobilka Volvo Cars představuje nový...

Prémiová automobilka Volvo Cars dnes při příležitosti slavnostního otevření své první továrny na území USA, postavené v Charlestonu v Jižní Karolíně, odhalila nový prémiový sportovní...