Podvodníci s auty trhají rekordy

Letošní rok ještě neskončil a už teď je jasné, že se do policejních statistik zapíše rekordními čísly co do počtu podvodů s ojetými automobily.

Každý den je na našem území odcizeno skoro 70 vozidel, což pro tisíce poškozených představuje roční ztráty odhadované na bezmála 6 miliard korun. Značná část ukradených aut se přitom na naše silnice vrací s „novým původem“, přičemž následně hrozí novému majiteli zabavení vozu s mnohaletými soudními spory.

Právě zde se ukazuje hodnota zásadní výhody nákupu ojetého automobilu ve společnosti AAA AUTO, která díky dokonalé prověrce nakupovaných vozů na všechny prodávané vozy poskytuje celoživotní garanci legality původu se zárukou 100% vrácení peněz.

Zejména severní a západní Čechy se stávají rájem zlodějů a podvodníků s ojetými automobily. O předposledním říjnovém víkendu policie odhalila gang, který auta ukradená na území Německa převážel po pohraničních stezkách k nám a tady je legalizoval. Kradených aut bylo zajištěno zatím 20 a sčítá se dál.

Další případ podobného ražení, který svým rozsahem nemá v naší historii obdoby, už od srpna řeší plzeňská policie. Členové gangu kradli auta na území České republiky. Falšovali jejich identifikační znaky a pak je přihlašovali jako dovoz ze sousedního Německa  na německé doklady. „Přihlašovali je na různých místech Plzeňského a Karlovarského kraje. Jednalo se hlavně o značky Volkswagen, Audi a Škoda. Celkové škody jdou do miliónů,“ uvedla mluvčí plzeňské policie Michaela Altmannová.

Koupit si nevědomky takovéto kradené auto je přitom zjevně velmi snadné: v každých inzertních novinách jich najdete celou řadu. Podle Petra Vaněčka, ředitele výkupu největšího středoevropského obchodníka s ojetými automobily AAA AUTO, dochází často k tomu, že se podvodníci pokusí nabídnout takové auto k výkupu. Důkladné právní kontroly původu vozu, prováděné právě v AAA AUTO, ale dávají stopku takovým podvodníkům. „Odmítáme skoro sedm z deseti aut nabízených k výkupu. Nejasný původ vozu je přitom jedním z velmi častých důvodů“, dodává Petr Vaněček.

Díky nekompromisnímu prověřování historie vozu si zákazníci AAA AUTO mohou být jisti, že jejich vůz má zcela legální původ. Jeho doživotní garance je v AAA AUTO základní výhodou, kterou při nákupu získá každý zákazník bez ohledu na značku, stáří nebo cenu vybraného auta.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot Rifter

Nový Peugeot Rifter

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli! Nový Peugeot Rifter si zachovává výrazný a reprezentativní vzhled nejnovějších modelů značky. Nabízí velmi inovativní tvar karoserie...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Na Prvního máje autodrom přivítá místo alegorických vozů flotilu trabantů

Na Prvního máje autodrom přivítá...

První květnový den navážou na diváckém svahu mosteckém autodromu na premiérové setkání z loňského roku majitelé, přátele a fanoušci legendárního východoněmeckého vozu Trabant. I když...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

 

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...