Podvodníci s auty trhají rekordy

Letošní rok ještě neskončil a už teď je jasné, že se do policejních statistik zapíše rekordními čísly co do počtu podvodů s ojetými automobily.

Každý den je na našem území odcizeno skoro 70 vozidel, což pro tisíce poškozených představuje roční ztráty odhadované na bezmála 6 miliard korun. Značná část ukradených aut se přitom na naše silnice vrací s „novým původem“, přičemž následně hrozí novému majiteli zabavení vozu s mnohaletými soudními spory.

Právě zde se ukazuje hodnota zásadní výhody nákupu ojetého automobilu ve společnosti AAA AUTO, která díky dokonalé prověrce nakupovaných vozů na všechny prodávané vozy poskytuje celoživotní garanci legality původu se zárukou 100% vrácení peněz.

Zejména severní a západní Čechy se stávají rájem zlodějů a podvodníků s ojetými automobily. O předposledním říjnovém víkendu policie odhalila gang, který auta ukradená na území Německa převážel po pohraničních stezkách k nám a tady je legalizoval. Kradených aut bylo zajištěno zatím 20 a sčítá se dál.

Další případ podobného ražení, který svým rozsahem nemá v naší historii obdoby, už od srpna řeší plzeňská policie. Členové gangu kradli auta na území České republiky. Falšovali jejich identifikační znaky a pak je přihlašovali jako dovoz ze sousedního Německa  na německé doklady. „Přihlašovali je na různých místech Plzeňského a Karlovarského kraje. Jednalo se hlavně o značky Volkswagen, Audi a Škoda. Celkové škody jdou do miliónů,“ uvedla mluvčí plzeňské policie Michaela Altmannová.

Koupit si nevědomky takovéto kradené auto je přitom zjevně velmi snadné: v každých inzertních novinách jich najdete celou řadu. Podle Petra Vaněčka, ředitele výkupu největšího středoevropského obchodníka s ojetými automobily AAA AUTO, dochází často k tomu, že se podvodníci pokusí nabídnout takové auto k výkupu. Důkladné právní kontroly původu vozu, prováděné právě v AAA AUTO, ale dávají stopku takovým podvodníkům. „Odmítáme skoro sedm z deseti aut nabízených k výkupu. Nejasný původ vozu je přitom jedním z velmi častých důvodů“, dodává Petr Vaněček.

Díky nekompromisnímu prověřování historie vozu si zákazníci AAA AUTO mohou být jisti, že jejich vůz má zcela legální původ. Jeho doživotní garance je v AAA AUTO základní výhodou, kterou při nákupu získá každý zákazník bez ohledu na značku, stáří nebo cenu vybraného auta.

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volkswagen Polo vstupuje na český trh: Zákazníci již mohou objednávat novou generaci oblíbeného malého vozu s cenou od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k)

Nové Volkswagen Polo vstupuje na český...

Nové Polo přichází s výrazným novým designem, ještě velkorysejší nabídkou místa pro cestující i zavazadla a s vyspělými asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude  v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...