Podrobnosti ke stavbě nového závodu Hyundai v Nošovicích

Závod v hodnotě 1,1 miliardy eur nabídne 7000 pracovních míst, po dokončení v březnu 2009 bude jeho kapacita 200 tisíc vozů ročně..

Výroba započne pětidveřovým modelem i30 třídy C a stále ještě nepředstaveným kompaktním minivanem (s kódovým označením YN). Ve druhé fázi bude kapacita výroby zvýšena do roku 2011 o 100 tisíc vozů v zájmu výroby třetího modelu.

“Díky zkušenosti firmy Hyundai s výrobou v Jižní Koreji, Číně, USA, Turecku a Indii jsme vytvořili nejmodernější výrobní závod, který udá standardy pro výkonnost a produktivitu. Když toto zkombinujeme se schopnostmi českých dělníků a s výbornou českou reputací řemeslné výroby, má HMMC potenciál vyrábět nejkvalitnější auta v Evropě,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel firmy Hyundai Motor Co. Čong Mong-Ko.

HMMC a závod sesterské firmy Kia Motors Slovakia, který se nachází ve vzdálenosti pouhých 85 km budou využívat synergií pocházejících z této vzdálenosti a z možnosti sdílet dodavatele a další podpůrné funkce. V současnosti již pro slovenský závod Kia Motors Slovakia pracuje jedenáct klíčových korejských dodavatelů firmy Hyundai Kia Automotive Group. Další tři již ohlásili záměr založit v regionu závod, což toto číslo zvyšuje na 14.

Hyundai považoval evropskou výrobní základnu za důležitou pro to, aby mohl čelit zvyšující se konkurenci v evropském segmentu C, který zahrnuje přibližně 30% prodejů v Evropské Unii. Jako součást přípravy na lepší službu evropským zákazníkům investoval Hyundai Motor Co. 50 milionů euro do Evropského designového a technického centra, které navrhlo hatchback i30 i model kombi. Minulý rok otevřela firma novou evropskou centrálu v německém Offenbachu. Český závod je poslední článek řetězu, který zajišťuje to, že firma Hyundai bude mít celé spektrum lokálních možností pro evropský trh, od designu a návrhu až po produkci, marketing, prodeje a poprodejní služby.

V první fázi se očekává, že HMMC přímo vytvoří 2845 nových pracovních míst. Dalších 675 pracovních míst bude vytvořeno v druhé fázi a to zvýší celkový počet pracovních míst v HMMC na 3520. Na úrovni dodavatelů se očekává, že bude vytvořeno dalších 4000 pracovních míst, což poskytne české ekonomice impuls pro další růst a rozvoj. V souladu se směrnicemi EU zvýšily české úřady investiční pobídky na hodnotu 15 % celkové investice, což je maximum, které mohou evropské orgány povolit.

Hyundai považoval evropskou výrobní základnu za důležitou pro to, aby v Evropě dosáhl svých dlouhodobých prodejních cílů. Až v roce 2009 naběhne výroba v HMMC měly by podle předpovědí vzrůst evropské prodeje firmy Hyundai v roce 2010 na 620 tisíc vozů. V roce 2003 prodala firma Hyundai Motor Europe 300 tisíc vozů a v roce 2006 překročily prodeje hranici 600 tisíc vozů (včetně prodejů v Rusku a Turecku).

Společnost Hyundai Motor Co., založená v roce 1967, se postupně rozrostla ve skupinu Hyundai Kia Automotive Group, která byla v roce 2005 šestým největším výrobcem automobilů na světě a skládá se z více než dvou desítek dceřiných a přidružených společností činných v automobilovém průmyslu. Společnost Hyundai Motor zaměstnává celosvětově přes 68 000 lidí a v roce 2005 vykázala konsolidované tržby ve výši 58,1 miliardy amerických dolarů. Vozidla Hyundai jsou v prodeji ve 193 zemích prostřednictvím 5 000 obchodních zastoupení a showroomů.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai Motorsport hledá talentované jezdce pro WRC

Hyundai Motorsport hledá talentované...

Program pro výchovu jezdců HMDP (Hyundai Motorsport Driver development Program) chce vyhledávat a vychovávat budoucí hvězdy rallye. První předkolo výběru se uskuteční v srpnu a v září...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Tým Hyundai míří do Finska prodloužit sérii skvělých výsledků (27.až 30.července 2017)

Tým Hyundai míří do Finska prodloužit...

Hyundai Motorsport se chystá ve Finsku navázat na šňůru šesti po sobě jdoucích umístění na pódiu. Ve Finsku to bude mít o to složitější, že ve finské rallye – ještě nikdy na mezi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Červen 2017 byl pro Hyundai nejlepším měsícem v historii

Červen 2017 byl pro Hyundai nejlepším...

Nejlepší měsíc v historii z hlediska obchodních výsledků na českém trhu má za sebou automobilka Hyundai. V šestém měsíci roku prodala 2 452 vozů – což představuje 8% nárůst...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai vyhrál o víkendu v Polsku a slaví již šesté vítězství ve WRC

Hyundai vyhrál o víkendu v Polsku a...

Hyundai Motorsport o víkendu zaznamenal třetí vítězství v letošní sezóně FIA World Rally Championship (WRC). Vítězného Thierry Neuvilla doplnil na pódiu druhý Hayden Paddon – a tým tak...