Opel: Světová premiéra třídveřové Corsy OPC na březnovém autosalonu v Ženevě

Nejvýkonnější Corsa všech dob – výkon 192 k, maximální rychlost 225 km/h. Přes pozoruhodné výkony spotřeba v průměru jenom 7,9 l benzinu na 100 km.

Opel Corsa OPC s přeplňovaným benzinovým motorem o objemu 1,6 l a výkonem 141 kW/192 k dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h během 7,2 s.

Opel: Světová premiéra třídveřové Corsy OPC na březnovém autosalonu v Ženevě
Opel: Světová premiéra třídveřové Corsy OPC na březnovém autosalonu v Ženevě
Opel: Světová premiéra třídveřové Corsy OPC na březnovém autosalonu v Ženevě

Nejvyšší točivý moment 230 Nm, který lze krátkodobě funkcí „overboost“ zvýšit na více než 260 Nm, se přenáší na přední kola prostřednictvím standardně montované šestistupňové převodovky.

Opel: Světová premiéra třídveřové Corsy OPC na březnovém autosalonu v Ženevě
Opel: Světová premiéra třídveřové Corsy OPC na březnovém autosalonu v Ženevě
Opel: Světová premiéra třídveřové Corsy OPC na březnovém autosalonu v Ženevě

Nová Corsa OPC se na trhu objeví nedlouho po své březnové výstavní premiéře na autosalonu v Ženevě.

S dynamickým charakterem nové Corsy OPC dobře ladí její sportovní styling. Na první pohled zaujmou střešní spojler, výrazná maska chladiče a dramaticky tvarované přední i zadní nárazníky s mohutnými otvory pro přívod a odvod vzduchu. O smyslu pro efektní detail svědčí například záďový difuzér v tmavé kontrastní barvě s integrovanou, centrálně umístěnou koncovkou výfuku ve tvaru převráceného trojúhelníku a speciálně tvarovaná vnější zpětná zrcátka.

Corsa OPC dostala náležitě upravený podvozek, který odpovídá vysokým výkonům motoru i sportovnímu charakteru vozu. Během intenzivního testování na legendární Severní smyčce německého okruhu Nürburgring se konstruktérům podařilo dokonale nastavit vlastnosti podvozku Corsy OPC, tak, aby řidič měl vždy vůz dokonala pod kontrolou. Klíčovými prvky nově naladěného podvozku Corsy OPC jsou robustnější profily prvků závěsů zadních kol a pozměněná geometrie, resp. kinematika jejich torzní příčky, nově nastavená tuhost sestavy pružiny/tlumiče, snížení podvozku o 10 mm a mohutnější stabilizátor.

Sportovnímu charakteru Corsy OPC byly přizpůsobeny i vlastnosti standardně montovaného elektronického stabilizačního systému ESP, který řidič může v případě potřeby deaktivovat. Nová Corsa OPC vyjíždí na sedmnáctipalcových litých kolech, na která jsou obuty pneumatiky rozměru 215/45 R17. Na přání se dodávají i osmnáctipalcová litá kola s pneumatikami šíře 225.

Šestnáctipalcový brzdový systém s modře lakovanými brzdovými třmeny a kotoučovými brzdami u všech kol (vpředu ventilované disky průměru 308 mm, vzadu kotouče průměru 264 mm) garantuje spolehlivou deceleraci za všech okolností.

Sportovní duch Corsy OPC je jasně patrný i z provedení jejího interiéru. Kromě tradičních OPC leštěných krytů dveřních prahů, chromovaných rámečků palubních přístrojů s červenými ručkami a modře orámovanými výdechy ventilace (k dispozici i ve stříbřitém dekoru) dostala Corsa OPC také atraktivní sportovní kůží obšitý volant. Volant má v ploché hlavě modrý (na přání stříbrný) dekorativní kroužek, na vysoké ambice vozu poukazuje i středová konzole v černém klavírním laku a aluminiové pedály. Dominantním prvkem interiéru ovšem samozřejmě jsou nová anatomická sedadla Recaro s integrovanými hlavovými opěrkami. Vůbec poprvé se u sedadel tohoto druhu objevují integrované boční airbagy.

Uvedením nové Corsy OPC se rodina OPC modelů značky Opel rozšíří na pětici. Na vrcholu řady stojí Vectra OPC (ve verzích GTS nebo Caravan) poháněná motorem o výkonu 206 kW/280 k. Následují modely Zafira OPC (nejrychlejší produkční van světa, dosahující rychlosti až 231 km/h) a Astra OPC – oba poháněné dvoulitrovým přeplňovaným zážehovým motorem o výkonu 177 kW/240 k. Meriva OPC je poháněna podobným motorem, jako nová Corsa OPC – čtyřválcem o výkonu 132 kW/180 k, se kterým Meriva OPC jede přes 220 km/h, což z přizpůsobivého pětimístného minivanu dělá zcela výjimečný model své třídy.

„Modely řady OPC propůjčují značce Opel tolik žádaný emotivní náboj. A právě proto OPC verze tak perfektně pasuje i do modelové řady Corsa, která má zacíleno především na mladé zákazníky, kteří si rádi vychutnávají dynamickou jízdu,“ říká Alain Visser, výkonný ředitel automobilky Opel odpovědný za evropský marketing.

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen poprvé představí kompaktní MPV Golf Sportsvan v modernizované podobě na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (12. až 24. září 2017)

Volkswagen poprvé představí kompaktní...

Motoristé, kteří touží po Golfu, ale požadují vyšší polohu sedadel, variabilitu a ještě více prostoru, se budou moci stát majiteli modernizovaného VW Golf Sportsvan.  Po technické stránce...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot Total Rally Cup na prestižní Barum Czech Rally Zlín již tento víkend: 25.- 27. srpna

Peugeot Total Rally Cup na prestižní...

Barum Czech Rally Zlín, prestižní soutěž zařazená do evropského a českého šampionátu, definitivně uzavře premiérovou sezonu Peugeot Total Rally Cupu 2017. Ve dnech 25. – 27. srpna tak vzejde...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Scania představí novou řadu vozidel do náročných podmínek

Scania představí novou řadu vozidel do...

Jsou robustní, ale zároveň elegantní a dokonale navržená pro ty nejnáročnější úkoly. Už za pár dní představí společnost Scania zcela novou řadu vozidel pro stavební segment Slavnostní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ECORUN 1000 JEZER – Tomíšek s Kazdou stanovili nový rekord

ECORUN 1000 JEZER – Tomíšek s...

Dva specialisté na úspornou jízdu, kteří jsou pravidelnými účastníky soutěže Škoda EconomyRun i New Energies Rallye Český Krumlov – Marek Tomíšek a David Kazda – se letos...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - O tomto víkendu 26. a 27. srpna proběhne v ZOO Dvůr Králové další akce v rámci projektu E-safari na podporu e-mobility s názvem S Nissanem do Afriky

O tomto víkendu 26. a 27. srpna proběhne...

Návštěvníci budou mít skvělou příležitost vyrazit zdarma do safari zapůjčeným elektromobilem Nissan Leaf nebo e-NV200 a vyzkoušet si tak na vlastní kůži jízdu elektrickými vozidly. Nabídka...