OMV míří na pozici jednoho z předních výrobců motorových olejů ve střední Evropě.

OMV BIXXOL snižuje až o 7 % jak spotřebu paliva, tak emise CO2 a poskytuje nejmodernějším motorům ideální ochranu

OMV, přední ropná a plynárenská společnost ve střední Evropě, ztrojnásobí objem prodeje – do roku 2011 chce vyrábět 100 000 tun maziv ročně.

Tím by se OMV dostala do první trojky výrobců olejů ve střední Evropě. Dosáhnout tohoto cíle chce využitím výrobních kapacit turecké společnosti Petrol Ofisi a rozšířením vlastních kapacit. Petrol Ofisi, společný podnik OMV a tureckého Dogan Holding, dnes disponuje kapacitou na výrobu 170 000 tun ročně. Součástí strategie posílení výroby maziv je i uvedení nové řady olejů OMV BIXXOL. Tato značka představuje novou generaci olejů pro osobní automobily a motocykly.

Prémiová maziva OMV BIXXOL se budou vyrábět pouze ve Vídni. V dalších dvou letech OMV investuje do výroby 5 milionů eur. Kapacita se tak zvýší ze současných 36 000 na 45 000 tun ročně. Z Vídně chce OMV těmito oleji zásobovat klíčové trhy ve střední Evropě i země Blízkého a Dálného východu.

Druhým pilířem růstové strategie v sektoru maziv je turecká společnost Petrol Ofisi. Dvě výrobní lokace, Derince a Aliaga, se zaměří na produkci minerálních olejů pro východoevropské trhy. Na obou místech se ročně vyrobí přibližně 55 000 tun oleje ročně.

Od nové strategické „olejové osy“ Rakousko – Turecko se očekává výhodný synergický efekt. Všechny tři lokace podpoří efektivitu výroby, a to jak z hlediska spektra produktů, tak i logistiky. „Ve střední Evropě zaujímáme první pozici v rafinaci a marketingu i v provozu čerpacích stanic. Nyní míříme na přední příčky i v oblasti motorových olejů. Klíčovými prvky naší strategie jsou první synergický projekt s Pertrol Ofisi a nová produktová řada OMV BIXXOL. S těmito oleji se můžeme po právu zařadit do sektoru prémiových maziv,“ sdělil k novým plánům OMV zástupce generálního ředitele Gerhard Roiss.

Největší potenciál olejů vidí OMV ve východní a jižní Evropě. Zde chce do roku 2011 zásadně zvýšit objem prodeje. Kromě intenzivního marketingu podpoří plán i rostoucí automobilová doprava v těchto regionech.

Produktová řada OMV BIXXOL

Nabídka řady OMV BIXXOL zahrnuje celé spektrum maziv – od univerzálních olejů o různých viskozitách až po speciální produkty schválené předními výrobci aut.

OMV BIXXOL Premium je plně syntetický motorový olej nejvyšší kvality. OMV BIXXOL Special se zaměřuje na specifické nároky různých značek aut. OMV BIXXOL Extra a OMV BIXXOL Economic jsou určeny starším automobilům se standardními požadavky. Motocyklisté mohou využít olej OMV BIXXOL Motorbike.

K dostání budou oleje OMV BIXXOL na více než 2 000 čerpacích stanic OMV od 15. února 2007. Nové oleje zákazníkům zajistí i autorizovaní distributoři a servisy.

Více informací o mazivech OMV je k dispozici na speciální webové stránce www.omv-bixxol.com.

Redukce spotřeby až o 7 %

Maziva OMV BIXXOL byla navržena tak, aby vyhovovala nejnovějšímu technickému vývoji. Nové oleje splňují náročné požadavky nejmodernějších motorů a motoristům zvyšují efektivitu nákladů vynaložených na údržbu vozidla. Spotřeba paliva se díky skvělým lubrikačním vlastnostem olejů OMV BIXXOL může snížit až o 7 %. Maziva vycházejí vstříc i životnímu prostředí – až o 7 % snižují také emise CO2.. Díky vybraným základovým olejům a novým, vylepšeným aditivům, je možné dosáhnout velmi dlouhých intervalů výměny oleje – až 50 000 km. Kromě toho chrání maziva OMV BIXXOL filtry na zachycování částic a katalyzátory, čímž prodlužuje jejich životnost.

Jednoduchá orientace i použití

Čerpací stanice nabídnou balení v litrových lahvích pro doplňování v průběhu výměnného intervalu oleje. To se týká všech kvalitativních úrovní olejů, včetně speciálních produktů – maziv pro různé značky aut. Design litrových lahví je elegantně uživatelsky orientovaný. Etiketa umožňuje rychlou identifikaci – homologaci výrobců, kompatibilitu s palivy a rozsah viskozity lze zjistit rychle a bez složitého hledání. Na základě rozsáhlých testů mezi zákazníky byla láhev navržena tak, aby umožnila co nejjednodušší doplnění oleje.

Vše z jednoho zdroje

Skupina OMV řadou olejů OMV BIXXOL potvrdila svoji vedoucí úlohu na poli výrobců prémiových produktů pro motorová vozidla. Vývoj a výroba vlastních produktů garantuje vysoký standard v kvalitě všeho, co skupina nabízí. „To, co nás od ostatních výrobců odlišuje, je fakt, že nefungujeme pouze jako distributoři. Vše – paliva, oleje i prvotřídní služby zákazníkům – pochází z našich vlastních zdrojů. Díky tomu jsme schopni zajistit kvalitu, kterou od nás zákazníci očekávají,“ vysvětluje Gerhard Roiss.

Pro servisy vytvořila skupina v souvislosti s řadou OMV BIXXOL balíček užitečných rad a doporučení. Týkají se efektivity nákladů, životního prostředí, optimální spotřeby energie, marketingových aktivit a tréninkových programů.

OMV Česká republika, s.r.o.

Skupina OMV působí v České republice od roku 1991 prostřednictvím OMV Česká republika, s.r.o., s centrálou v Praze. Společnost se zabývá především prodejem pohonných hmot prostřednictvím svých čerpacích stanic. Nejdůležitější událostí v historii firmy byla akvizice sítě čerpacích stanic Aral v říjnu 2005. Tím získala OMV 15,7% tržní podíl, stala se tak jedničkou českého trhu. Síť 219 čerpacích stanic OMV v České republice přímo zaměstnává 116 lidí, nepřímo pak 1 800.

Všechny stanice jsou efektivně rozmístěné na dálnicích, frekventovaných silnicích a ve větších městech. Kromě pohonných hmot a motorových olejů nejvyšší kvality nabízejí svým zákazníkům další služby včetně nejmodernějších automyček a kaváren či restaurací. Současných 128 VIVA Shopů disponuje širokou nabídkou pečiva, občerstvení a přehledně řazeného sortimentu předmětů denní potřeby.

Skupina OMV je vedoucí ropnou a plynárenskou společností ve střední Evropě působící ve 13 středoevropských zemích.

OMV Aktiengesellschaft:

OMV Aktiengesellschaft je jednou z největších rakouských průmyslových firem s volně obchodovatelnými akciemi. Její celkové tržby v roce 2005 činily 15,6 miliardy eur, počet zaměstnanců 5 226 a tržní kapitalizace cca 13 miliard eur. Co se týče rafinace a marketingu, je OMV aktivní ve 13 zemích. Průzkumné a těžební aktivity provádí OMV v 19 zemích pěti kontinentů. OMV skladuje zemní plyn a disponuje celkem 2000 km potrubního systému. Ročně přepraví 45 miliard metrů krychlových zemního plynu do zemí jako je Německo a Itálie. Skupina OMV vlastní i podíly v integrovaných chemických a petrochemických podnicích – 50 % ve společnosti AMI Agrolinz International GmbH a 35 % ve společnosti Borealis A/S, která je jedním z největších světových výrobců polyolefínů. Dále vlastní 51% podíl ve společnosti Petrom SA, 50% podíl ve společnosti EconGasGmbH, 45% podíl v rafinériích BAYERNOIL a 10 % v maďarské ropné a plynárenské společnosti MOL.

Po odkupu většinového podílu v největší rumunské ropné a plynárenské společnosti Petrom SA se společnost OMV stala největší ropnou a plynárenskou společností ve střední Evropě se zásobami ropy a zemního plynu přes 1,4 miliard barelů ropného ekvivalentu, denním objemem těžby 320 000 barelů a roční kapacitou rafinérií 26,4 milionů tun. OMV v současné době provozuje 2 509 čerpacích stanic ve 13 zemích. Tržní podíl skupiny v oblasti rafinace a prodeje v Podunají dosahuje 20 %.

Svoji pozici v Evropě OMV posílila i nedávnou akvizicí 34 % Petrol Ofisi, přední společnosti na tureckém trhu.

V červnu 2006 OMV založila OMV Future Energy Fund, plně vlastněnou pobočku, která má podporovat projekty zaměřené na obnovitelné zdroje energie. S více než 100 miliony eur má přispět k zahájení přeměny z ryze ropné a plynárenské společnosti na energetickou skupinu, která ve svém portfoliu počítá i s obnovitelnými energiemi.

OMV: korporátní společenská odpovědnost

Společnost OMV se plně zavazuje, že bude plnit hodnoty stanovené ve vlastním kodexu. Jde především o spoluodpovědnost za sociální a životní prostředí ekonomicky slabých regionů. OMV si zakládá na tom, že se věnuje i záležitostem, které se k jejímu působení vztahují ekonomicky, sociálně a environmentálně. Všechny aktivity na podporu společenské odpovědnosti se zaznamenávají v půlročních zprávách vytvořených podle směrnic globální iniciativy k podávání zpráv.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude  v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...