Nový Renault Scénic II v prodeji na našem trhu

V pátek 25. září po tiskové konferenci jsme si nový model mohli podrobně prohlédnout a i vyzkoušet v krátkých zkušebních jízdách.

Scénic druhé generace se výrazně odlišuje oproti vejčitému profilu se zaoblenými hranami svého předchůdce. Scénic II má především rozdílné osobité pojetí zadní části a ostřejší hrany designu.


Fotografie z testovací jízdy:

Nový Renault Scénic II v prodeji na našem trhu
Nový Renault Scénic II v prodeji na našem trhu
Nový Renault Scénic II v prodeji na našem trhu


Snížená výška vozu, výrazná příď, větší kola a mohutné lemy blatníků zdůrazňují jeho dynamický charakter. Vzhledem k tomu, že nový Scénic je delší a širší, má krátké převisy vpředu i vzadu a větší rozchod kol, Scénic nejen velmi dobře sedí na silnici, ale má i prostornější interiér. Objem zavazadlového prostoru 430 litrů se dá zvětšit až na 1840 l. Výklopné okno zadních výklopných dveří usnadňuje nakládání tašek a menších zavazadel bez nutnosti otevírat celé zadní dveře. Téměř neuvěřitelný počet jedno sto odkládacích prostorů a schránek zpříjemňuje cestování v prostorném, ale útulném interiéru.

Nový Renault Scénic II v prodeji na našem trhu
Nový Renault Scénic II v prodeji na našem trhu
Nový Renault Scénic II v prodeji na našem trhu


Osobitost interiéru je především v centrálně umístěné palubní desce, na které je na výstupku mimo jiné umístěna i řadící páka, která se tak přiblížila spolu s dalšími ovládacími prvky na pohodlný dosah řidiče. Tím se uvolnil celý prostor podlahy mezi řidičem a spolujezdcem, kde podle stupně vybavení je umístěna centrální odkládací schránka posunovatelná v podélném směru. Na centrální palubní desce jsou umístěny mimo jiné: ovládání klimatizace, rádio, čipový snímač karty a knoflík pro startování a vypínání motoru. Zejména toto řešení je velmi pohodlné u dieslových motorů: stačí lehce zmáčknout knoflík start a motor sám po nažhavení nastartuje. Při testovací jízdě jsem ocenil pohodlná anatomicky tvarovaná sedadla s dobrým bočním vedením, nastavitelný volant i výškově nastavitelné sedadlo řidiče – to mně umožnilo zaujmout optimální polohu za volantem což spolu s výborným výhledem rozměrným předním oknem přispělo k bezpečnému vedení vozu. Na palubní desce je též ve vyšších stupních výbavy umístěno ovládání elektrické automatické parkovací brzdy.


Ocenil jsem též variabilitu zadních tří samostatných sedadel, které se dají posouvat, a tím zvětšovat objem zavazadlového prostoru anebo místo pro nohy zadních cestujících. Střední sedadlo sklopením se přemění na stolek. Výhodou sedadel je, že se ve složené poloze automaticky zajistí a i to, že jsou snadno jednotlivě vyjímatelná.


Nabídka motorů pro Scénic II je bohatá: je možné zvolit z pěti typů motorů, třech benzinových a dvou dieslových. Benzinové šestnáctiventilové motory mají objem 1,4 l o výkonu 72 kW, 1,6 l o výkonu 83 kW a nejvýkonnější 2,0 l s výkonem 98,5 kW. Z turbo dieslových motorů lze zvolit 1,5 dCi s výkonem 60 kW anebo 1,9 dCi s výkonem 88 kW. Motory i podvozek jsou účinně odhlučněny. V interiéru je nízká hladina hluku a to téměř stejná u benzinových tak u dieslových. U všech tří motorů, které jsem stačil vyzkoušet, jsem ocenil jak úroveň zrychlení tak poměrně vysoký točivý moment umožňující akceleraci i z nižších otáček bez nutnosti podřazování na nižší rychlostní stupeň.


Motory nižších výkonů jsou vybaveny pětirychlostními manuálními převodovkami, benzinový motor 2,0 a dieslový 1,9 dCi šestirychlostními převodovkami. U Scénicu II s benzinovými motory 1,6 a 2,0 je možné zvolit též automatické čtyřstupňové převodovky s impulsním řazením. U manuální převodovky jak pětirychlostní tak šestirychlostní, které jsem měl možnost testovat, jsem ocenil jak přesné a snadné řazení tak vhodně odstupňované rychlosti.


Scénic II vysokou úroveň bezpečnosti tak typickou pro všechny nové modely Renault. Výčet a popis bezpečnostních prvků a výbavy by si vyžádal samostatný článek.


U posledních nových modelů Renault a tedy i u Scénicu II, je typická možnost volby provedení a výbavy podle individuálního požadavku kupujícího. Je možné zvolit ze čtyř provedení Authentique, Expression, Dynamique anebo Privilége a ze tří stupňů výbavy Pack, Confort anebo Luxe.


Nový Scénic II má též výrazně sníženy náklady na údržbu prodloužením servisních intervalů a snížením času potřebného na provádění oprav. Záruku proti korozi karoserie je dvanáctiletá.


V redakci se těšíme na testování Scénicu, abychom Vám mohli podat ještě podrobnější informace o jeho provozních a jízdních vlastnostech a i o našich dojmech.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Největší showroom značek Renault a Dacia otevřela skupina TUkas v Praze Malešicích pod názvem TUkas ČSAO

Největší showroom značek Renault a...

Na plochu více než 1000 m2 se vejde 13 vozů Renault, 7 vozů Dacia a 4 užitkové vozy z programu PRO+. Na fotografii zleva: Petr Lehký, Zdeněk Grund, Jiří Tůma Výstavba trvala 1,5 roku, náklady na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Je Škoda Fabia nejlepší? Největší porovnávací test v ČR

Je Škoda Fabia nejlepší? Největší...

Ve spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 jsme ji postavili proti sedmi dalším konkurentům. Fabia tak vyzvala Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka+, Dacia Sandero, Renault Clio, Opel Corsa a Hyundai i20 a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint Premium pro uspokojení poptávky po luxusních prémiových vozech

Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint...

Společnost Auto Palace, přední dealer automobilů hned 9 značek v ČR, rozšiřuje svoji činnost o prodej luxusních ojetin v AutoPointu Premium. AutoPoint Premium – zákazníkům nabídne v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Renault představil včera 25.dubna  své nové SUV Renault KOLEOS na mezinárodním autosalonu v Pekingu  ( podrobná informace)

Renault představil včera 25.dubna své...

Renault tak rozšiřuje svoje modelové portfolio o SUV určené pro mezinárodní trhy. Nový KOLEOS má všechny vlastnosti, které lze od SUV segmentu D očekávat: svalnatý a robustní design,...