Nový Renault Mégane coupé-cabriolet na našem trhu

Elegantní čtyřmístné kupé poskytuje mimořádný požitek z jízdy pod širým nebem.

Mégane II coupé-cabriolet, jenž je prvním vozidlem sériově vybaveným tuhou, skládací skleněnou střechou, se obrací současně na klientelu kabrioletů a kupé.


Nový Renault Mégane coupé-cabriolet na našem trhu
Nový Renault Mégane coupé-cabriolet na našem trhu
Nový Renault Mégane coupé-cabriolet na našem trhu

Svým zavazadlovým prostorem obdobným jako u sedanu, vysokým akustickým a termickým komfortem a dobrým výhledem dozadu Mégane II coupé-cabriolet překračuje dosavadní vymoženosti kabrioletů. Tento dynamický vůz je vybaven nejvýkonnějšími benzínovými a dieselovými motory. Kromě protiskluzových airbagů u předních sedadel je Mégane II coupé-cabriolet vybaven pevnými nebo automatickými bezpečnostními obloukovými vzpěrami pro zajištění optimální ochrany za jízdy jak při otevřené, tak zavřené střeše. Mégane II coupé-cabriolet v sobě spojuje požitky z cestování a pohodu za jízdy za všech okolností.

Navržen projektanty Renault Design, Mégane II coupé-cabriolet svědčí o úsilí dosažení dynamičnosti a vyváženosti jak v konfiguraci kupé, tak v konfiguraci typu kabrioletu. Jeho moderní a harmonický styl se opírá o proporce odpovídající vyšší kategorii: jde o 435 cm dlouhý vůz. Pouze maska, světlomety a přední kapota byly převzaty od Méganu II. Specifické tvarování předních blatníků prodlužuje boční linii karosérie a podtrhuje dynamickou eleganci vozidla. Nepřítomnost středních dveřních sloupků a bočních lišt rovněž přispívá ke zdůraznění jeho ladností linií. Prosvětlení interiéru dosažené díky tuhé skládací skleněné střeše je na trhu nevídané a obohacuje konfiguraci kupé.


Mégane II coupé-cabriolet přebírá pojetí vozidla „a la carte“, zahájené Méganem II, které umožňuje různě kombinovat nabízené verze spolu s vlastní volbou vnitřního vybavení a pohonnými jednotkami. Mégane II coupé-cabriolet navíc nabízí možnost volby ze čtyř barevných odstínů kůže a 11 odstínů barvy karosérie, mezi nimiž jeden specifický, dosud nevídaný béžový odstín.


Skleněná střecha, jež je výsledkem know-how firmy Karmann, přináší Méganu II coupé-cabriolet kromě estetických kvalit četné výhody. Zajišťuje permanentní propojení s exteriérem a poskytuje dokonalý výhled dozadu. Pocit uzavření, který pociťujeme u vozidel typu kupé a u tradičních kabrioletů, je eliminován. Díky použití skla Vénus 40 o tloušťce 3,15 mm je garantován akustický a termický komfort. Díky zadnímu zahřívanému sklu a odstranění rizik stárnutí a poškození střechy se tyto nepříjemnosti typické pro kabriolety stávají minulostí. Ovládání střechy je jednoduché a rychlé. Otevírání a uzavírání střechy jsou zajišťovány elektrohydraulickým mechanismem, jsou zcela automatické a nevyžadují žádné další uzamčení. Transformace na kabriolet, po stisknutí příslušného ovládacího prvku, se uskuteční za 22 vteřin.


Mégane II coupé–cabriolet je velkoryse vybaven. Elektricky ovládané nastavení vnějších zpětných zrcátek a otevírání čtyř skel, síť proti pohybu zavazadel a bezpečnostní obloukové vzpěry obložené jemnou pěnovkou přispívají ke komfortu užití. Vozidlo je vybaveno četnými úložnými prostory a chlazenou příruční schránkou o objemu 17 litrů, s automatickým uzamčením v momentě uzamčení dveří vozidla pro ochranu uložených předmětů pro případ násilného vniknutí.


Mégane II coupé-cabriolet disponuje skutečnými plnohodnotnými čtyřmi místy v prostorném interiéru. Snížená pozice sedadel vpředu poskytuje pohodlný prostor pro hlavu v pozici kupé. Čelní sklo je řešeno tak, aby pasažérům vpředu poskytovalo maximální prostor a redukovalo efekt „kaskety“, typický pro kabriolety. Vzadu pak volný prostor pod střechou, pro kolena a příčně patří mezi nejlepší v dané kategorii vozidel. Navíc, přístup k zadním sedadlům je usnadněn díky systému memorizace kluznic a opěradel zadních sedadel. Mégane II coupé-cabriolet má prostorný objem kufru – 490 dm3. V konfiguraci kabriolet po složení střechy je k dispozici objem 190 dm3.


Mégane II coupé–cabriolet poskytuje optimální pozici při řízení a dobrý výhled. V porovnání s vozidlem Mégane II je výška sedadla snížena o 24mm a poskytuje tak „sportovnější“ polohu řidiče. Absence středových sloupků, skleněná střecha a koncepce bezpečnostních obloukových vzpěr přispívají k dobrému výhledu a celý systém usnadňuje manévry v městském provozu.


Horní část konstrukce a tuhost šasi koncipovaného na bázi podvozku Méganu II, na jedné z nejvyšších úrovní na daném trhu, odpovídají požadavkům tuhosti a s tím spojené bezpečnosti. Variabilní elektrická asistence řízení, stabilita a vedení náprav rovněž přispívají k celkové pohodě při řízení.


Mégane II coupé-cabriolet je nabízen s možností výběru mezi třemi vysoce výkonnými pohonnými jednotkami. Benzínová řada zahrnuje motory 1.6 16v s výkonem 115 k a 2.0 16v o výkonu 136 k, oba motory jsou dodávány jak s manuální (motor 1.6 s pětirychlostní, motor 2,0 se šestirychlostní) tak s automatickou čtyřrychlostní převodovkou. Naftový motor 1.9 dCi o výkonu 120 k je dodáván se šestirychlostní manuální převodovkou.


Mégane II coupé-cabriolet, vybavený systémem ABS, elektrickým posilovačem řízení s proměnným účinkem, systémem nouzového brždění, elektronickým stabilizačním systémem ESP rozšířeným o kontrolu dotáčení a rovněž tak systémem kontroly tlaku v pneumatikách, zahrnuje veškeré prvky aktivní bezpečnosti Méganu II.


Mégane II coupé-cabriolet má vysoký stupeň zajištění pasivní bezpečnosti. Odolnost vozidla v případě nehody, při které by došlo k jeho převrácení, je zajištěna celkovým vyztužením karosérie, výztuhami umístěnými na postranicích v místě sloupků a na bocích kostry, postranic blatníků a dvěma obloukovými vzpěrami – všechna tato bezpečnostní opatření jsou montována jako standardní vybavení. Ochranný systém Renault 3. generace a šest airbagů, mezi nimiž dva airbagy chránící proti podklouznutí těla u předních sedadel optimálním způsobem chrání osádku. Mégane II coupé-cabriolet nabízí dále dvě bezpečnostní obloukové vzpěry, které jsou automaticky aktivovány v případě detekce hrozícího převrácení vozidla.


Mégane II coupé-cabriolet je vůz, nabízející přednosti sportovního charakteru elegantních vozidel typu kupé spolu s požitky z jízdy v kabrioletu. Mégane II coupé-cabriolet, který zosobňuje dokonalost značky Renault, je důkazem úsilí věnovanému dynamičnosti a vyváženosti mezi požadavky na vozidla typu kupé a kabrioletu.


Ceny Renault Mégane coupé-cabriolet jsou podle zvoleného motoru, převodovky a výbavy od 660 000 Kč do 775 000 Kč. Uvedené základní ceny obsahují mimořádně bohatou výbavu. Další příplatkovou výbavu podle osobního přání je možné doobjednat ze seznamu dvacetidvou položek.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Největší showroom značek Renault a Dacia otevřela skupina TUkas v Praze Malešicích pod názvem TUkas ČSAO

Největší showroom značek Renault a...

Na plochu více než 1000 m2 se vejde 13 vozů Renault, 7 vozů Dacia a 4 užitkové vozy z programu PRO+. Na fotografii zleva: Petr Lehký, Zdeněk Grund, Jiří Tůma Výstavba trvala 1,5 roku, náklady na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Je Škoda Fabia nejlepší? Největší porovnávací test v ČR

Je Škoda Fabia nejlepší? Největší...

Ve spolupráci s UAMK.cz, usporne.info a ČRo1 jsme ji postavili proti sedmi dalším konkurentům. Fabia tak vyzvala Kia Rio, Citroen C3, Ford Ka+, Dacia Sandero, Renault Clio, Opel Corsa a Hyundai i20 a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint Premium pro uspokojení poptávky po luxusních prémiových vozech

Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint...

Společnost Auto Palace, přední dealer automobilů hned 9 značek v ČR, rozšiřuje svoji činnost o prodej luxusních ojetin v AutoPointu Premium. AutoPoint Premium – zákazníkům nabídne v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Renault představil včera 25.dubna  své nové SUV Renault KOLEOS na mezinárodním autosalonu v Pekingu  ( podrobná informace)

Renault představil včera 25.dubna své...

Renault tak rozšiřuje svoje modelové portfolio o SUV určené pro mezinárodní trhy. Nový KOLEOS má všechny vlastnosti, které lze od SUV segmentu D očekávat: svalnatý a robustní design,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Renault představí 25.dubna2016 v Pekingu nový KOLEOS

Renault představí 25.dubna2016 v Pekingu...

Renault tím doplní svou řadu exkluzivních vozů novým SUV segmentu D, kterým je nový KOLEOS. Nový model hraje klíčovou roli v produktové ofenzivě Renaultu – který prožívá rekordní rok...