Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004

Včera Společnost Peugeot Česká republika s.r.o. představila tento nový model motoristickým novinářům a umožnila nám ho vyzkoušet v testovacích jízdách.

Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004

Testovací jízdy, které jsem absolvoval s benzinovými motory 1,6 a šestiválcovým 3,0 i s dieselovým motorem 2,2 mě plně přesvědčily, že tento nový model Peugeotu bude zdatným konkurentem vozům střední třídy na našem trhu: Škodě Superb, VW Passatu, Fordu Mondeo, Renaultu Laguna a Mazdě 6. Při testovacích jízdách s Peugeoty 407 mě zejména zaujaly vedle důstojné elegance designu a prostorného interiéru jízdní vlastnosti modelů shodné jak pro benzinové tak pro naftové motory: akcelerace vozu, držení stopy při rychlém projíždění ostrých zatáček, komfortní pérování, odhlučnění motoru i podvozku, účinné brzdy a bezpečnostní vybavení vozu. Po zapůjčení testovacích vozů vám podám podrobné informace o celkových jízdních a provozních vlastnostech tohoto nového modelu Peugeotu 407.

Při příchodu na tiskovou konferenci nás uvítal nejen nový Peugeot 407, ale i lev, který nám připomněl, že vlastnosti Peugeotů plně odpovídají i vlastnostem krále zvířat – ostatně proto ho má Peugeot ve znaku:

Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004


Nový Peugeot 407 bude na český trh uveden od druhé verze výbavy. V základní verzi výbavy bude v prodeji v září letošního roku. Při zahájení prodeje modelu budou k dispozici všechny motorické jednotky: benzinové 1.8 16V, 2.0 16V (včetně BVA), 2.2 16V (včetně BVA), 3.0 V6 (výhradně s šestistupňovou BVA) a dieselové 1.6 HDI a 2.0 HDI (136 k, včetně BVA).

Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004
Nový Peugeot 407 ve verzi sedan na český trh 1. června 2004


Model je zástupcem, mezi jeho hlavní konkurenty patří vozy Nástupce modelu 406 přichází se stejným záměrem, jaký se značce podařilo prosadit již u modelů 206 a 307, které se v historii značky zapsaly jako jednoznačné obchodní úspěchy a staly se v daných segmentech automobilového trhu uznávanými referencemi.


Peugeot 407 nabízí neotřelý design, požitek z jízdy od prvního usednutí za volant a vysokou úroveň bezpečnosti ve všech jejích rozměrech. Model je vystavěn na platformě určené pro modely střední a vyšší třídy skupiny PSA Peugeot Citroën. Přední část struktury vozu byla pečlivě propracována za účelem zvýšení pasivní bezpečnosti. Umožňuje lépe rozdělit energii nárazu a nabídnout nezbytnou tuhost pro ochranu cestujících při čelním nárazu a zároveň dostatek potřebné pružnosti pro zajištění ochrany chodců a kompatibility při srážce s lehčími vozidly. Vůz nabízí v základní výbavě elektronický stabilizační systém ESP nové generace s ABS, ASR, elektronickým rozdělovačem brzdných sil a podporou brždění v kritických situacích. V sériové výbavě je rovněž zahrnuto 7 airbagů včetně kolenního, na přání je možno vybavit vůz až 9 airbagy (na přání zůstávají boční airbagy vzadu).


Podvozek vozu nabízí výborné jízdní vlastnosti. Přední náprava hojně využívá lehké materiály a dvojitá trojúhelníková ramena s oddělenou těhlicí. Zadní víceramenná náprava je opatřena skloněnými celky pružin a tlumiči. V závislosti na rozměru pneumatik a úrovni výbavy byly pro model vyvinuty tři různé systémy posilování řízení.


V nabídce motorů figuruje zcela nový dieselový agregát 1.6 HDI s filtrem pevných částic (FAP) s výkonem 110 k, 2.0 HDI rovněž s FAP má výkon zvýšený na 136 k oproti původnímu výkonu 110 k. Rovněž modernizované v nabídce benzinových motorů jsou agregáty 2.2 16V (nově s šestistupňovou manuální převodovkou) a 3.0 V6 spojený výhradně s šestistupňovou automatickou převodovkou.


Komfortní výbava vozu je zajištěna výborným odhlučněním interiéru a prvky výbavy na přání jako jsou např. dvouzónová automatická klimatizace, audio soustava RD4 s s přehrávačem CD, bi-tunnerem, bi-anténou a 6 reproduktory nebo komfortní pack s prvky výbavy jakými jsou např. elektrické výškové i osové nastavení volantu, sedadel a zpětných zrcátek s pamětí u řidiče.


Interiér vozu je dle verze Confort/Dynamic/Executive laděn do klasické jednoduchosti, či dynamicky s využitím materiálu látka a kůže a hliníkovými doplňky nebo komfortně s velurovým čalouněním a imitací dřeva. Verze Dynamic a Executive nabízí po vzoru většiny modelů Peugeot i vyšší verzi výbavy, tzv. Pack Dynamic/Pack Executive. Nabídka barev karoserie je široká s celkovým počtem 12 odstínů, z nichž pouze jeden je nemetalický.


Základní ceny nového Peugeotu 407 jsou podle zvoleného motoru, převodovky a stupně výbavy od 639 do 979 tisíc Kč. I v nejnižší výbavě je v ceně obsažena bohatá bezpečnostní i jízdní výbava.


Výrobní kapacity vytvořené pro model 407 musí zajistit roční produkci 300 000 vozů. Tento objem není konečný, v závislosti na obchodním úspěchu a síle poptávky po novém modelu 407 se počítá s jeho pružným přizpůsobením.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AUTOMOBILES ZVE K NÁVŠTĚVĚ PAŘÍŽSKÉHO AUTOSALONU

DS AUTOMOBILES ZVE K NÁVŠTĚVĚ...

Ať jste kdekoliv, společnost DS Automobiles vás zve na návštěvu svého stánku v Pavilonu 1 na pařížském autosalonu. Až do 14. října je možné na internetu absolvovat virtuální návštěvu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4: VYSOCE VÝKONNÝ HYBRID BY DS

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4: VYSOCE...

Společnost DS Automobiles potvrzuje svou nabídkou výkonného hybridního motoru v segmentu kompaktních SUV, konkrétně u vozu DS 7 Crossback, že z hlediska technologického pokroku stojí na špici....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS 3 CROSSBACK: IKONA STYLU HI-TECH

DS 3 CROSSBACK: IKONA STYLU HI-TECH

  Krásně vypracovaný vzhled a nevídané proporce, 100 % spalovací i 100 % elektrická varianta, exkluzivní inovace a jedinečná elegance… vůz DS 3 CROSSBACK posouvá hranice. Nová...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA díky společnosti SoundHound vybaveny inteligentním asistentem

Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA díky...

Skupina PSA podepsala smlouvu o strategickém partnerství s firmou SoundHound Inc, start-upem ze Silicon Valley, jež zaujímá vedoucí postavení v oblasti technologií umělé inteligence a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Všechny modely osobních vozů skupiny PSA získaly homologaci podle protokolu WLTP a jsou nyní k dispozici zákazníkům

Všechny modely osobních vozů skupiny...

Všechny osobní vozy Peugeot, Citroën, DS, Opel et Vauxhall již prošly homologací podle protokolu WLTP*, který poskytuje vypovídající hodnoty o spotřebě paliva a emisích ve skutečném provozu. ...