Nový Michelin Pilot Exalto – od dubna v prodeji

Nový plášť Michelin Pilot Exalto je ideální pneumatikou pro malé výkonné a sportovní vozy (kupé, kabriolety, roadstery).

Nový Michelin Pilot Exalto:

Nový Michelin Pilot Exalto – od dubna v prodeji
Nový Michelin Pilot Exalto – od dubna v prodeji
Nový Michelin Pilot Exalto – od dubna v prodeji

Výrobci automobilů se v posledních letech stále více zaměřují na kategorii výkonných a „hravých“ vozů (kupé, kabriolety, roadstery). Jedná se většinou o sportovní a „nadupané“ verze běžných sériových modelů. Právě u takových vozů hrají pneumatiky důležitou roli co do výkonu, jízdních vlastností, ale i celkového vzhledu.

Aby vyhověl rostoucím nárokům v této automobilové třídě, vyvinul Michelin zcela novou pneumatiku. Nový plášť je k dispozici v rozměrech od 14 do 17 palců a v rychlostních indexech V (do 240 km/h) a W (do 270 km/h), což dokazuje, že je v první řadě určen výkonným vozům.

Vzhledem ke svým skvělým parametrům je Michelin Pilot Exalto ideální například pro tyto vozy:

 • Sportovní hatchbacky: Renault Clio Sport 2.0 16v a Renault Megane Sport, Citroën C2 a C4 VTS, Ford Focus ST a RS, Peugeot 206 RC, Audi A3, VW Golf, Seat Leon Cupra
 • Kupé: Ford Puma, Hyundai Coupé, Mercedes CLK,…
 • Kabriolety a roadstery: Mazda MX5, Peugeot 206 a 307 CC, Smart Roadster, Ford Street Ka, BMW Z3, Mercedes SLK,…

Od roku 2000, kdy byl na trh uveden plášť Michelin Pilot Exalto, nepřestali inženýři Michelinu pracovat na dalším vývoji této vysokorychlostní pneumatiky. Výsledkem je nový dezén inspirovaný pláštěm Michelin Pilot Sport, který spojuje estetiku a výkon. Michelin Pilot Exalto je jedním z nejlepších plášťů ve své kategorii co do výkonu a životnosti. Michelin Pilot Exalto je pneumatika zvyšující potěšení z řízení sportovního vozu a zároveň řidiči zaručuje bezpečné jízdní vlastnosti v běžném provozu, ostrých zatáčkách, na suchu i na mokré vozovce.


Nový plášť Michelin Pilot Exalto je vybaven VCP (Variable Contact Patch*), který byl poprvé uveden u pneumatiky Nový Michelin Pilot Sport. Tento systém stojí za vynikajícími jízdními vlastnostmi pláště Michelin Pilot Exalto na suchém povrchu. Základem VCP je asymetrické prořezání běhounu. Směrem k vnějšímu okraji běhounu se poměr prořezání zmenšuje a tím se zvyšuje množství směsi v kontaktní ploše. V rychle projížděné zatáčce se těžiště vozu přesouvá na vnější okraj pneumatiky a spolu s tím se přesouvá i kontaktní plocha. Díky VCP se kontaktní plocha v zatáčce přesouvá právě do oblasti větší koncentrace směsi, a proto se i zvyšuje množství směsi v kontaktu s vozovkou. Optimální rozložení tlaku v kontaktní ploše zajišťuje vynikající přilnavost v zatáčce i na rovině bez ohledu na rychlost vozu.


Michelin vůbec poprvé použil na sériové pneumatice speciální směs „ALM“ (pour Adhérence et Longévité Maximisées-pro maximální přilnavost a životnost), která přímo vychází z nejnovějších inovací v motoristickém sportu. Směs ALM je charakteristická dlouhou životností a vysokou přilnavostí. Její efektivitu prokázaly nedávné testy. Na zkušebním okruhu s mokrým povrchem dokázal jet vůz obutý do pneumatik Nový Michelin Pilot Exalto o 2,5 % vyšší rychlostí než vůz s pneumatikami předchozí generace bez směsi ALM.


Asymetrické prořezání dezénu (30 % na vnějším okraji a 38 % na vnitřním okraji) zajišťuje plášti Nový Michelin Pilot Exalto skvělé vedení stopy, a to i v silném dešti.


Vnější strana běhounu ovlivňuje chování vozu na suchém povrchu, zatímco vnitřní strana má na starosti chování na mokru. Větší prořezání vnitřní části účinně narušuje vodní film a odvádí vodu do širokých podélných drážek. Právě rozmístění a optimální šířka podélných drážek a rozložení tlaku v kontaktní ploše zaručují lepší chování pneumatiky na mokru.

Vynikající životnost v kategorii vysokorychlostních pneumatik je výsledkem několika faktorů :

 • použití nové směsi ALM
 • degresivní hloubky dezénu (8 mm ve středové části, 6,5 mm na ramenech)
 • optimálního rozložení tlaku v kontaktní ploše
 • výrazného zvýšení podélné a příčné tuhosti

Výsledkem je pomalejší a hlavně rovnoměrné opotřebovávání pneumatiky, která si tak po celou dobu své životnosti zachovává své vynikající vlastnosti, a to i na mokru.


Pro zákazníky, kupující vysokorychlostní pneumatiky, není valivý odpor považován za příliš důležité kritérium pro volbu pneumatiky. Michelin se přesto této oblasti intenzivně věnoval a plášť Pilot Exalto citelně snižuje valivý odpor. To se samozřejmě projevuje na nižší spotřebě vozu, takže Michelin přispívá k ochraně životního prostředí, což je jeden z jeho hlavních cílů.


Michelin se pneumatikami Exalto, Sport a Primacy stal lídrem segmentu vysokorychlostních pneumatik. Evropský trh vysokorychlostních pneumatik dosahuje v dnešní době objemu 35 milionu prodaných plášťů za rok a v roce 2005 by to mělo být dokonce 43 milionu pneumatik. Jde o kategorii pneumatik, ve které panuje velmi tvrdá konkurence. Od kvalit pláště Nový Michelin Pilot Exalto si výrobce slibuje nejen udržení své nadvlády v kategorii vysokorychlostních pneumatik, ale i její výrazné potvrzení.


Výzkum mezi evropskými majiteli silných a výkonných vozů ukázal, že Michelin je nejen nejznámější a nejžádaněji značkou na trhu, ale zároveň i nejdoporučovanější značkou ze strany výrobců automobilů. Více než polovina majitelů vozů obouvajících vysokorychlostní pneumatiky systematicky vyhledává značku Michelin a při výměně pneumatik volí Michelin. Renomé značky a nepopiratelná kvalita pneumatik umožňují Michelinu a řadě Pilot výrazně pronikat k zákazníkům, kteří vlastní vůz, jenž byl v prvomontáži vybaven pneumatikami jiné značky.


Plášť Nový Michelin Pilot Exalto doplňuje stávající řadu vysokorychlostních pneumatik (Michelin Pilot Sport a Pilot Primacy). Díky uvedení pláště Nový Michelin Pilot Exalto a doplnění řady Michelin Pilot, může Michelin vyhovět naprosto všem požadavkům majitelů vysokorychlostních vozů co do nabídky výkonů i rozměrů – 27 rozměrů od 14 do 17 palců.


Nový Michelin Pilot Sport je etalonem v kategorii supersportovních automobilů, jako jsou např. Porsche a Ferrari.


Michelin Pilot Primacy je určený především pro limuzíny a výkonné cestovní vozy značek Mercedes, Renault, Audi a BMW.


Nový Michelin Pilot Exalto je dodáván již nyní v prvomontáži.


Klíčovými faktory při homologaci pneumatik pro prvomontáž jsou výkony na suchu, hluk a opotřebení. Není žádným překvapením, že v současné době hned několik automobilových výrobců začalo homologovat Nový Michelin Pilot Exalto pro své sportovní modely.


Prvním vozem, který využívá vlastností této nové vysokorychlostní pneumatiky Michelin, je Renault Clio Sport 2.0 16v dodávaný od prosince 2003 výhradně s pneumatikami Michelin Pilot Exalto 205/45 R 16 83 V.


Majitelé sportovních vozů vybavených koly v rozměrech 14, 15, 16 a 17 palců mohou přezout na Nový Michelin Pilot Exalto od letošního dubna. Právě od tohoto data bude pneumatika distribuovaná na trh v celkově 27 nejdůležitějších rozměrech.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Letní i zimní pneumatiky Goodyear a Dunlop schváleny jako originální výbava modelu BMV řady 5

Letní i zimní pneumatiky Goodyear a...

Společnost Goodyear Dunlop oznamuje, že byla schválena jako dodavatel širokého spektra letních i zimních pneumatik, které budou sloužit jako originální výbava vozů BMW řady 5. Řidiči vozů...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost Invelt, výhradní zástupce automobilového výrobce Alpina na českém trhu, představuje nový model BMW ALPINA D5 S (podrobná informace)

Společnost Invelt, výhradní zástupce...

Představovaný model v současnosti považován za nejrychlejší sériově vyrobený diesel na světě. Tento sportovní model kombinuje vynikající charakteristiky předchozího modelu a přidává...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – BMW X7 Concept, BMW i vision dynamics, BMW M5, BMW i3, MINI Countryman hybrid – Frankfurt 2017

VIDEO – BMW X7 Concept, BMW i vision...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky BMW přímo z autosalonu ve Frankfurtu.