Nový luxusní Jaguar XJ pro rok 2008

Hlavními novinkami nového modelu XJ jsou: modernější, výraznější a sportovnější exteriér a významná vylepšení interiéru včetně nejnovější intuitivní technologie.

Limuzína XJ – vlajková loď Jaguara se bude vyznačovat změnami vzhledu, technologickými inovacemi a dodatečnými prvky společnými všem vozům modelového roku 2008. K již dnes dobře známé celohliníkové konstrukci, špičkovým technologiím a vynikající kvalitě řemeslného provedení a konstrukce se přidají další prvky, pro které se nové XJ stane ještě žádanějším.

Nový luxusní Jaguar XJ pro rok 2008
Nový luxusní Jaguar XJ pro rok 2008
Nový luxusní Jaguar XJ pro rok 2008

Nový, osobitý design masky XJ dodá modelu 2008 nezaměnitelný sebevědomý vzhled, doplněný novými velkými bočními difusory, nižšími bočními spoilery a úzkým zadním přítlačným spoilerem. Pokud jde o vnitřní vybavení XJ 2008, zcela nový design sedadel bude nabízet výhody komfortu i pevné opory. zákazník bude mít možnost objednat si odvětrávání předních vyhřívaných sedadel.

Jaguar hlásá, že jeho cílem je zavést technologii, která by obohacovala, nikoliv komplikovala zážitek z jízdy. Jako podtržení této filosofie zavádí vylepšený systém BluetoothtM , který umožní cestujícím propojit až pět schválených mobilních telefonů s telefonem ve voze, který bude automaticky ukládat a synchronizovat telefonní seznam a seznam naposledy volaných čísel pokaždé při navázaném spojení.

Nový model Jaguar XJ pro rok 2008 ve zkratce:

 • Nová modernější úprava exteriéru pro výraznější a sportovnější vzhled – včetně nového designu čelní masky, nových bočních difusorů, nového přítlačného zadního spoileru, celochromové lišty s názvem vozu a nového zadního nárazníku.
 • Nový interiér bude založen na zcela novém designu sedadel pro zvýšení pohodlí a opory. vyhřívaná přední sedadla budou pro všechny typy v sériové výbavě a navíc bude možno si dokoupit odvětrávání předních sedadel, automobil bude nabízet větší prostor pro nohy vzadu díky novému tvaru opěradel předních sedadel, který rovněž usnadní přístup do zadní části vozu.
 • Nová devatenáctipalcová litá kola polaris, vela a Carelia.
 • Možnost barevných kombinací interiéru bude rozšířena o další tři barvy.
 • Široký výběr šestiválcových a osmiválcových motorů
 • Celohliníková karoserie zajišťuje dynamiku vozidla, dokonalé pohodlí a výraznou úsporu paliva oproti ekvivalentním vozům s ocelovou karoserií.
 • Vybavení vyspělými bezpečnostními systémy, jako je počítačem řízené aktivní odpružení (podvozek Cats), vyspělý technologický stabilizační systém (arts), automatický omezovač rychlosti (asL) a volitelný systém kontroly tlaku v pneumatikách (tpMs).
 • Nejmodernější konektivita BluetoothtM umožňuje spárování až pěti mobilních telefonů s telefonním systémem ve voze.
 • Volitelný satelitní vyhledávací systém JaguarWatch jako ochrana proti zlodějům využívá satelitního vyhledávání polohy pro sledování potenciálně ukradených vozidel po celé Evropě (podle trhu).

Když byla v roce 2003 uvedena na trh průlomová luxusní limuzína Jaguar, celohliníkové XJ, jeho výrazně lehčí karoserie pomohla definovat nové normy ovládání, přesnosti a vytříbenosti. Hliníková skořepina je o 60 % pevnější a o 40 % lehčí než model, který nahradila, a tyto výrazné inovace přinášejí výhody pro zákazníka.

Moderní konstrukce znamená, že i přes mimořádně dlouhý rozvor je model XJ lehčí než mnoho jeho hlavních konkurentů se standardním rozvorem. Díky snížené hmotnosti dokáže vůz prudčeji zrychlit, rychleji se zastavit a účinněji se otáčet. a toho všeho dosahuje bez nutnosti kompromisů v jiných oblastech, naopak s výhodou výrazné úspory paliva, zvýšené tuhosti a tím bezpečnosti a mimořádných jízdních vlastností a komfortu.

Od prvního představení nového vozu v roce 2003 byla tato řada dále zdokonalena prodlouženou verzí, zavedením nového motoru modelu XJr (přeplňovaný benzínový osmiválec o objemu 4,2 l) a 2,7litrového dieselového šestiválce s biturbem, a dále technickými inovacemi, jako je akustické laminované sklo, aktivní montážní prvky motoru a podvozek Cats (počítačem řízený aktivní podvozek). Cats zajišťuje vynikající kontrolu nad vozidlem, stabilnější jízdu a usnadnění ovládání vozu. systém neustále sleduje zavěšení a pneumatické pružiny XJ pro dokonalé pohodlí jízdy a řídí reakce vozu na pokyn řidiče automatickým snižováním podvozku a jeho aktivním vyrovnáváním. Výsledkem je vynikající stabilita při rychlé jízdě a dokonalejší aerodynamická účinnost, kdykoliv vyzvete XJ k vrcholnému výkonu.

Modelovou řadu XJ 2008 bude pohánět několik technicky vyspělých benzinových a dieselových motorů. vysoce ceněný dieselový šestiválec s dvojitým turbem o objemu 2,7,litru a výkonem 204 k nabízí vynikající výkon a úsporu paliva, benzínový v6 o objemu 3,0 l a výkonu 240 k je ideální kombinací výkonu a přesnosti, zatímco výkonný v8 o objemu 4,2 l a výkonu 300 k a jeho kompresorem přeplňovaná verze o výkonu 400 k nabízejí dynamickou jízdu a točivý moment, jaký očekáváte od nejsilnějšího Jaguara schopného zrychlit z 0 na 100 km/h za rovných 5 sekund.

Šestistupňová automatická převodovka pracuje hladce a rychle a její kompaktní design napomáhá dalšímu snížení hmotnosti vozidla. Její schopnost zvládnout vysoké točivé momenty motorů XJ umožňuje rychlostní skříni efektivněji využívat vyšších rychlostních stupňů, což dále snižuje spotřebu.

Prvotřídní technologické inovace, jako je integrované akustické odtlumení (integrated acoustic Dampening iaD) zaručují další zdokonalení a výrazné ticho v prostoru pro cestující. iaD využívá speciálních zvuk pohlcujících materiálů a vzduchotěsných těsnění mezi karoserií a motorem, které dramaticky snižují hlučnost motoru. akustické laminované sklo dále minimalizuje pronikání hluku zvenčí. Dieselové XJ je dokonce vybaveno elektronicky řízenými aktivními montážními prvky motoru, které tlumí 90 % vibrací motoru při chodu naprázdno.

Díky těmto průlomovým technologiím popírá XJ 2008 všeobecně známou moudrost, která říká, že limuzína může být buď dynamická, nebo luxusní, ale nikdy obojí najednou. XJ 2008 je luxusní sportovní vozidlo pro lidi, kteří rádi řídí.

Hlavním vývojovým prvkem modelu XJ 2008 bude nový vzhled exteriéru. změna masky, boků a zadní části nového modelu dodá XJ sportovnější, robustnější vzhled a bude představovat jasný signál vyspělé technologie, která bude jádrem nového vozu.

Nová přední maska s odlišnou mřížkou ve tvaru sítě bude výrazná a nedovolí pochybovat o výkonnosti nového XJ. Ředitel oddělení designu společnosti Jaguar Cars ian Callum vysvětluje inspiraci, která rozhodla o novém vzhledu XJ, takto: „každý Jaguar musí mít svou typickou tvář, kterou si nespletete s ničím jiným, když ji uvidíte za sebou ve zpětném zrcátku. Nové XJ 2008 tuto výzvu splňuje díky nové mřížce masky a novému mohutnému nárazníku“.

V předním nárazníku budou umístěny nové horní a spodní mřížky chladiče s chromovými prvky zdůrazňujícími hlavní přívody vzduchu do automobilu. za předními koly budou umístěny dva výkonné difusory (u přeplňovaného XJr v hliníku) podobné těm, které byly zavedeny pro nové sportovní Xk. Nad difuzory budou v zrcátcích umístěny integrované blikače. Zcela přepracovaný zadní díl vozidla bude zahrnovat nový tvar nárazníku, úzký přítlačný spojler a jiné koncovky výfuku.

Modelový rok 2008 pro řadu XJ přinese výrazná vylepšení interiéru díky novým vyhřívaným předním sedadlům (s volitelným odvětráváním vzduchu), která byla výrazně změněna pro zvýšení komfortu a opory. Vzduch z interiéru vozidla bude vháněn do polštářů opěrky, kde budou umístěny ohřívací jednotky. Tam bude vzduch ohříván nebo chlazen a čerpán k povrchu sedadla kanálky v opěradle. perforované čalounění umožní vzduchu proniknout až k cestujícímu. Vyhřívaná přední sedadla budou v sériové výbavě, zatímco chlazení bude součástí výbavy volitelné (podle trhu a modelu). Všechna sedadla vozu XJ budou mít nové kožené lemování a cestující na zadních sedadlech budou mít víc prostoru pro nohy díky změně tvaru zadních stěn opěradel předních sedadel.

Intuitivní technologie vozu Jaguar má zvýšit ovládací schopnosti řidiče, nikoliv ho ovládat. Prvky jako satelitní navigace, BluetoothtM a audio systémy budou ovládány ze 7palcové dotykové obrazovky nebo hlasového systému Jaguarvoice.

Model XJ 2008 bude využívat další uživatelsky výhodné technologie, jako je poslední model konektivity BluetoothtM, který umožní uživateli připojit si až pět schválených mobilních telefonů na telefonní systém automobilu. vůz pak bude rozpoznávat a ukládat telefonní čísla, seznam posledně volaných čísel a čekající hovory pro každé z připojených párových zařízení.

Celá řada XJ bude vybavena další intuitivní technologií, které budou podporovat zážitky z jízdy. Řada hlavních prvků bude ovládána hlasovým systémem Jaguarvoice, jednoduchou ale vysoce účinnou funkcí hlasového ovládání vozidla.

Další pomocné systémy řidiče budou zahrnovat adaptivní tempomat, který bude využívat mikrovlnné radarové technologie pro zjišťování pomalejších aut vepředu a úpravy automaticky nastavené rychlosti jízdy pro udržování konstantní vzdálenosti od vozidla vepředu.

Vyspělé nejmodernější bezpečnostní prvky jako je adaptivní stabilizační systém arts budou využívat ultrazvukové technologie pro výpočet správného využití airbagů a jejich síly podle váhy a polohy cestujícího. Boční airbagy, přední hrudní airbagy a energii pohlcující opěrky hlavy předních sedadel zajistí bezpečnost jízdy pro všechny cestující ve vozu.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Rychlé dobíjení Jaguaru I-PACE je možné i pod 45 minut

Rychlé dobíjení Jaguaru I-PACE je...

Výkon Jaguaru I-PACE s pohonem všech kol otestovali jezdci v arktických podmínkách při -40 °C. Jaguar I-PACE se představí 1.března 2018 v 19:00 SEČ, kdy budou zveřejněny i detailní technické...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Značka Jaguar představila v Los Angeles nejrychlejší sedan na světě – Jde o nejlepší čas v kategorii sériově vyráběných vozů s karoserií sedan

Značka Jaguar představila v Los Angeles...

Nejrychlejší čtyřdveřový automobil na světě dorazil z knih rekordů na stánek značky Jaguar na autosalonu v Los Angeles. Jaguar XE SV Project 8 stanovil na Nürburgringu nový rekord – v...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Značka Jaguar uvedla řadu vylepšení své luxusní limuzíny XJ pro modelový rok 2018 (podrobná informace)

Značka Jaguar uvedla řadu vylepšení...

Mezi stěžejní body patří zejména uvedení nové vlajkové lodě XJR575, inovované technologie a nejnovější bezpečnostní prvky.Nový Jaguar XJ pro modelový rok 2018 bude v prodeji od 30. října...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Jaguar XJR575 byl uveden během rozhovoru, který trval pouhých 44 sekund

Nový Jaguar XJR575 byl uveden během...

Značka Jaguar představila nové XJR575 netradičním způsobem! A to prostřednictvím rozhovoru s designerem Waynem Burgessem Toho zpovídala během jízdy TV moderátorka a závodnice Amanda Stretton,...