Nový koncept crossoveru Lexus LF-NX ve světové premiéře 10. září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu

Účelem konceptu je hledat možnosti uplatnění středně velkého crossoveru v rámci modelové řady značky Lexus.

Koncept LF-NX

– je nejnovější realizací hybridního systému pohonu Lexus vyladěného pro SUV, potvrzující vůdčí postavení automobilky Lexus v oblasti technologií plně hybridního pohonu.

Nový koncept crossoveru Lexus LF-NX ve světové premiéře 10. září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu
Nový koncept crossoveru Lexus LF-NX ve světové premiéře 10. září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu
Nový koncept crossoveru Lexus LF-NX ve světové premiéře 10. září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu

Design exteriéru LF-NX

Nový koncept crossoveru Lexus LF-NX ve světové premiéře 10. září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu

– využívající nápadně plastické atletické tvary odráží další vývojový stupeň designového jazyka L-finesse značky Lexus.

Předním partiím dominuje výrazná interpretace typické masky chladiče Lexus ve tvaru vřetene, společně s extrémně výmluvnými předními světlomety charakteristických tvarů, začleňujícími nezávislá světla pro denní svícení (DRL), stejně tak jako jedinečným ztvárněním rohových partií předního nárazníku, oddělujících nárazník od předního blatníku pomocí agresivního svislého řezu.

Při pohledu z boku pak atletické podběhy kol ohraničují černé ochranné lemy, které tento koncept zařazují mezi typické městské crossovery. Nad nápadnou boční linií tvaru diamantu si lze povšimnout pro značku typického tvaru zasklení a ostře zešikmené výklopné zádě, což tomuto konceptu propůjčuje atletickou siluetu připomínající kupé.

Při pohledu zezadu zaujmou nápadně členěné koncové svítilny. Byly navrženy tak, aby se rýsovaly dolů po celé délce nárazníku a vytvářely ostrou aerodynamickou zadní hranu vozidla, odrážející stylistické provedení předních blatníků.

Koncept Lexus LF-NX je lakován v novém stříbrném odstínu „kartáčovaný kov“, jenž evokuje dojem, jako by celá karoserie byla vytesána z jediného bloku hutného kovu.

V interiéru konceptu LF-NX

– se odrážejí plastické tvary exteriéru se smělými a dynamickými křivkami. Kokpit zaujme výrazným zaměřením na řidiče a optimální ergonomií celého prostředí. V návaznosti na koncept designu L-finesse ‘se zaměřením na člověka’ je v kabině použita přístrojová deska s ideálně umístěnou horní zobrazovací zónou a spodní zónou pro ovládání, postupně cizelovaná v jednotlivých generacích vozů Lexus.

Použité uspořádání umožňuje intuitivní obsluhu palubních technologií nové generace, které zahrnují dotykové elektrostatické spínače a nový design sdruženého ovladače „Remote Touch“ s dotykovým ovládáním.

Robustnost a kultivovanost povrchových materiálů v interiéru ze strojově opracovaného kovu podtrhuje zařazení konceptu LF-NX mezi prémiové crossovery a je navíc doplněna koženým čalouněním v odstínu žlutá / černá s kontrastním stehováním a efektním podsvícením přístrojů v modrém tónu.

Tisková konference automobilky Lexus

– je naplánována na 10. září v 13:00 SEČ na stánku Lexus v hale č. 8 Frankfurt Messe. Specialitou bude i vystoupení hvězd z reklamní kampaně ‘Steps’ (Kroky) automobilky Lexus.

O značce Lexus

Od svého uvedení na trh roku 1989 je Lexus po celém světě znám svou touhou po dokonalosti, výjimečnou kvalitou, špičkovými technologiemi svých produktů a ojedinělým konceptem kompletní péče o zákazníky. Lexus je dnes jediným světovým výrobcem luxusních vozů, který nabízí ucelenou řadu vysoce výkonných plně hybridních modelů skládající se z RX 450h, hybridního crossoveru, jež je přímým nástupcem prvního hybridního SUV na světě RX400h, dále GS 450h, vysoce výkonného hybridního sedanu, vlajkové lodi LS 600h, hybridní limuzíny se stálým pohonem všech kol, modelu CT 200h – prvním a jediným plně hybridním prémiovým kompaktem na světě a sportovním sedanem IS 300h. Rostoucí oblíbenost hybridních modelů Lexus v ČR dokazuje i jejich zvyšující se podíl na celkových prodejích značky – 73 % (2012) vs. 40% (2007). V roce 2013 Lexus v ČR očekává podíl hybridních modelů na celkových prodejích ve výši 85 %.

Vizí automobilky Lexus je vyznávat modernější a progresivnější hodnoty luxusu než ty, které lze vidět u tradičních výrobců prémiových vozů. Cílem značky Lexus vždy bylo vytvářet hodnotnější osobní zkušenosti prostřednictvím automobilů i pomocí nových technologií. Lexus věří v budoucnost – a ve vytváření produktů a poskytování služeb, které zlepší náš život i naši společnou budoucnost.

Více informací: www.lexus.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.